Armasta ennast!

\"\"Jõulud on rahu aeg, kus inimesed üksteisega sõbralikud ja armastavad on. Fakt on aga see, et kui sa iseennast ei armasta, ei oska sa ka teisi armastada. Siin on sulle mõned nõuanded, kuidas ennast veidi rohkem armastada.

Kadri Põldma
kadri@buduaar.ee

Jõulud on rahu aeg, kus inimesed üksteisega sõbralikud ja armastavad on. Fakt on aga see, et kui sa iseennast ei armasta, ei oska sa ka teisi armastada. Siin on sulle mõned nõuanded, kuidas ennast veidi rohkem armastada.

1. Armasta ennast

\"\" Miks mitte? Kas sa pole siis armastusväärne? Kui sa ennast ei armasta, keda sa siis üldse armastad? Sa pead endasse uskuma ja nägema, et oled armastusväärne. Kui sa end oma nahas hästi ei tunne, ei oska sa ka teisi hinnata. Pead siin maailmas iseseisvalt eksisteerima ja seda on paganama raske teha kui sa ennast ei armasta. Ära iial tee end avalikult maha või räägi enda kohta halvasti. Lase lahti valehäbist ja püüa endas kindel olla.

2. Ole sina ise

Kas sinu peas on kellegi teise mõtted ja arusaamad, mis sinu enesehinnangut alla suruvad? Unusta need ära! Sa oled täiskasvanud inimene ja suudad ise mõelda, mitte elada teiste arvamuste kohaselt. Kõik mõtted, mis on sinu peas tekkinud ajendatult armukadedusest, kadedusest, vihast või vastikusest, ei kuulu sinu pähe. Lase neil minna. Naera need mõtted välja. Ole Sina Ise. Tihti on raske lahti lasta neist asjadest, mis sulle kasvõi lapsepõlves halvasti on öeldud.

 Kui sa ei suuda ise enda kohta midagi positiivset välja mõelda, siis küsi oma sõpradelt ja tuttavatelt, mis nad sinus head näevad.  Kui sa ei julge näost näkku küsida, saada neile e-mail ja palu neil need asjad sulle kirja panna. Pane need kirja ja korruta neid endale hetkedel kui sa endaga tülli hakkad minema.

Iga kord kui mõni võõras sulle komplimendi teeb, jäta see meelde või pane kirja.
Võid teha endale väikse dekoratiivse karbikese, kuhu sisse paned paberilipikutele kirjutatud komplimendid, mis sulle öeldud on. Kui sul on paha tuju, siis sobra seal karbis ja tuju läheb märksa paremaks!

3. Põhjused, miks peaksid end armastama

Sa võid olla kõik, mis sa ihaldad. Ela täpselt nii nagu see su unelmates kujutletud on. Sina ise teedki enda jaoks kogu maailma. Kirjuta endale kasvõi nimekiri asjadest, miks sa peaksid endale meeldima.
Ma tean, et see kõlab veidi lamedalt, aga tegelikult aitab eneseusku taastada ja suurendada ka selline asi kui kirjutad endale väikesed sildikesed enda positiivsete omaduste kohta ning paned need kuskile nähtavale kohale, nt külmkapi peale. 

4. Naudi ennast

Millal sa viimati kostitasid end mõnusa roaga kuskil peenes restoranis? Millal sa viimati massaa