Reklaam sulgub sekundi pärast

Edukam = õnnelikum elu?

Iga inimene tahab olla edukas. Mõne jaoks tähendab edukus head sissetulekut, mis võimaldaks hästi elada ja oma soove täita. Teise jaoks on edukus hästitoimiv pereelu, armastav kaaslane ja tublid lapsed.

Iga inimene tahab olla edukas. Mõne jaoks tähendab edukus head sissetulekut, mis võimaldaks hästi elada ja oma soove täita. Teise jaoks on edukus hästitoimiv pereelu, armastav kaaslane ja tublid lapsed.

Tõeline edukus hõlmab aga mõlemaid valdkondi, lisaks veel toredad, positiivsed sõbrad ja huvitavad, mitmekülgsed hobid. Olla edukas igas valdkonnas tähendab elada igas mõttes kvaliteetset elu. Alljärgnevalt on toodud mõned punktid, mida järgides saab parendada või täiustada oma elukvaliteeti, eelkõige aga arendada iseennast.

Ole parem inimene
Olla parem inimene tähendab sõlmida sõprus iseendaga ja elada „mida annad, seda ka saad” elufilosoofia järgi. Inimene on sotsiaalne olend ja vajab teisi inimesi enda ümber. See, kuidas me elame, suhtume iseendasse ja kaaslastesse, peegeldub ka meie elulaadis. Tahe arendada endas parimaid omadusi ja pärssida destruktiivseid, on oskus, mis kasvatab meid isiksustena ja muudab teistele atraktiivseks ning külgetõmbavaks. Ausus, osavõtlikkus, suuremeelsus, usaldusväärsus, südamesoojus, vastutusvõime, valmisolek andestada ja andeks paluda, on oskused, mida tasub endas alati arendada. Need on küpse ja harmoonilise inimese tunnused.

Hoia end vaimselt ja füüsiliselt vormis
Et me tunneksime end oma kehas hästi, tuleb hoolitseda füüsilise ja vaimse vormi eest. Inimese organism hakkab vananema alates kolmekümnendast eluaastast. Nahk muutub kuivemaks, musklid vähenevad, veresooned lupjuvad ja luud hõrenevad. Inimene ei vanane ainult füüsiliselt, samamoodi vananeb ka vaim. Mälu nõrgeneb ja reaktsioonid aeglustuvad. Et mitte manduda, on vaja treenida. Nii keha kui vaimu.
Füüsilise hea vormi saavutab regulaarse spordi (mitte imetablettide), tervisliku toitumise ja piisava puhkusega. Vaimset vormi aitab hoida millegi uue õppimine, pidev enesetäiendamine, ristsõnade lahendamine, mälutreening, luuletuste ja tekstide päheõppimine ning lugemine.

Ümbritse end positiivsete inimestega
Inimesed kiirgavad elektromagnetilist energiat. Kuigi me teadlikult seda energiat ei taju, reageerime sellele ometi. Ühe inimese energia võib meid kas ligi tõmmata või eemale tõugata. Me ei saa elada teistest eraldatuna, seetõttu tekib igapäevaelus palju energiakokkupõrkeid, mis jätavad meisse jälje. Eriti mõjutavad meid oma energiaväljadega lähedased inimesed. Kui meid ümbritsevate inimeste energia on valdavalt destruktiivne ja negatiivne, mõjub see meile halvasti. See annab eriti tunda siis, kui keegi meie peal oma kogunenud „saasta” välja elab.
Ümbritsedes ennast valdavalt positiivsete inimestega, tunneme end paremini ja harmooniliselt. Positiivsed inimesed armastavad elu ja inimesi, on rahulikud, rõõmsad, näevad maailmas eelkõige ilusat ja head. Nad süstivad meisse innustust ja inspiratsiooni. Kui meie energia immuunsüsteem on nõrk, enesekindlus haavatud ja ebakindlus tõstab pead, tuleks eriti selliste inimeste seltsi otsida. Peale seda oleme jälle piisavalt tugevad, et olla ise vajadusel teistele julgustuseks ja toeks.

Leia aega positiivsete kirgede jaoks
Inimene, kelle igapäevatöö on tema suurim hobi ja kirg, on kadestamisväärselt õnnelik. Kordades õnnelikum sellest, kes teenib oma tööga summasid, mille eest võib osta mida tahes, kuid mis ei paku hingele toitu, tüütab ja väsitab. Kahjuks on see paljude inimeste igapäevaelu, sest raha seab piirangud ja on paljude asjade eelduseks. See aga ei pea tähendama, et me ei võiks ega peaks leidma aega selle jaoks, mis meile tõeliselt meeldib. Igal inimesel on anded, huvid ja kired, mis köidavad, tekitavad elevust, pakuvad rahulolu ja arendavad positiivses mõttes. Positiivsed kired on kõik, mida tehes tunneme end tõeliselt hästi, elevil ja rõõmsana. Selleks võib olla mõni spordiala, pillimäng, kirjutamine, maalimine, lugemine, fotograafia, tantsimine, laulmine, kultuuriüritused, teatud elufilosoofia jne. Kõik, mis pakub rõõmu ja naudingut, mis muudab elu sisukaks ja rikkaks. Sellega paraneb tunduvalt elukvaliteet ja vastumeelne töö ei tundu enam ka nii tüütu. Positiivsed kired hoiavad inimese erksana, aitavad kriisiaegadel, motiveerivad ja inspireerivad eluaegset arengut.

Juhi ise oma elu
Kas teate inimesi, kes teevad pidevalt plaane ja viivad need ka ellu? Tihti arvatakse, et neil lihtsalt veab. Aga tegelikult nad tegutsevad vastavalt oma visioonile ja planeerivad oma elu. Neil on silme ees siht ja eesmärk, mille poole nad enesekindlalt kõigi raskuste kiuste püüdlevad. Sellised sihikindlad inimesed kujundavad oma saatuse ise. Nad ei lase elul ennast pillutada sinna kuhu see neid loobib, vaid on ise kindlakäelised juhid. Nad on oma elu loojad ja kujundajad, kes ei kaota unistusi silmist ka siis, kui on eksinud või ebaõnnestunud. Nad mõistavad, et see on osa teekonnast, sellega tuleb leppida. Kui silme ees on siht, ei löö tagasilöögid jalust, vaid karastavad, tugevdavad ja kasvatavad. Armastame ning väärtustame ju ka rohkem seda, mille saamiseks näeme vaeva, mitte seda, mis lihtsalt hea õnne korral sülle kukub.

Räägi maailma ilusaimas keeles
Kas olete tähele pannud, et paljud inimesed räägivad samadest asjadest nii erinevalt? Mõni inimene võib laterdada ja rääkida päev läbi, kuid nende sõnad ei lähe meile eriti korda, sest neis pole soojust ega sügavust. Nende jutt on pealiskaudne, ebaisikuline ja ebaoluline. Teised inimesed aga avavad meile oma südame, näitavad armastust ja tundeid, demonstreerivad südameheadust ja poolehoidu. Nende sõnad avaldavad mõju, jõuavad kohale ja puudutavad. Seda tunnetavad ka kõnelejale täiesti võõrad inimesed.
Kas teate, milline keel on maailmas kõige ilusam? Itaalia või eesti keel? Ei, südamete keel. See keel ei vaja tõlget, sest seda mõistavad kõik inimesed maailmas. Inimene, kes valdab südamete keelt on karismaatiline, tugev, küps ja vastutusvõimeline. Ta teab, mis on elus oluline ja kuidas tuleb teisi inimesi kohelda. Armastuse ja lugupidamisega. Ta teab ka seda, et võidetud südametele järgneb ka mõistus.


Katrin Niit
Buduaari arhiiv