Eesti populaarseim koeratõug on saksa lambakoer

13 kommentaari
Eesti populaarseim koeratõug on saksa lambakoer

30. jaanuar 2009 – Ligi 10% Eesti koerasid ühendava veebilehe Kutsu.ee uuringu järgi on Eesti populaarseim koeratõug saksa lambakoer.

30. jaanuar 2009 – Ligi 10% Eesti koerasid ühendava veebilehe Kutsu.ee uuringu järgi on Eesti populaarseim koeratõug saksa lambakoer.

Populaarsuselt järgnevad taksid ning labradori retriiver. Eesti kõige populaarsem koeratõug, saksa lambakoer, keda rahvasuus kutsutakse ka “hundikoeraks”, on paljuski sarnane eestlase iseloomule – ta on julge, võitlustahteline ja vastupidav töötegija. “Ta on väga hea õppimisvõimega koer, kes suudab erinevate olukordadega kiiresti kohaneda,” kinnitab Piret Laanetu Marmorlandi kennelist. “Saksa lambakoer on Eestis populaarseim olnud juba aastakümneid. Tihti on üheks koeratõu valimise kriteeriumiks see, et koer oleks valvuri eest. Valvuriks sobib saksa lambakoer suurepäraselt,” kommenteeris Margit Kuusman kennelist Margman. Ta lisas, et saksa lambakoer on seejuures hea sõber oma pereliikmete ning lastega.

Eesti populaarsete koeratõugude esikümnesse mahtusid veel pikakarvaline ja lühikarvaline taks, labradori retriiver, yorkshire’i terjer, kuldne retriiver, ameerika kokkerspanjel, rottweiler, saksa bokser ja bernhardiin. Eestis aretatud koeratõug, eesti hagijas, asub koeratõugude populaarsuse edetabelis 36. kohal. Hundikoerad ei ole siiski igal pool maailmas kõige populaarsemad. “Näiteks Ameerika Ühendriikides on kõige populaarsemad labradori retriiverid, kes on sealset edetabelit juhtinud juba 18 aastat järjest,” kommenteeris Eesti uurimuse tulemust Kutsu.ee juht Ragnar Sass, kellel omal eesti hagijas.

Kutsu.ee andmetel on kõikidest Eesti tõukoertest ligikaudu 12% saksa lambakoerad. Populaarsete koeratõugude väljaselgitamiseks järjestati puhtatõulised koerad, kes on registreeritud Kutsu.ee’s, arvukuselt tõugude kaupa pingeritta. Eestis on hinnanguliselt veidi üle 200 erineva koeratõu.

 

Toimetas Leemet Prits

Buduaar.ee Tegevtoimetaja