Faktid filmi ”Titanic” kohta, mida sa varem ei teadnud

Faktid filmi ”Titanic” kohta, mida sa varem ei teadnud

Filmi „Titanic“ on näinud ilmselt igaüks ja usun, et rohkem kui üks kord. Kuid on palju fakte, mida sa ilmselt selle armastatud ja palju auhindu võitnud filmi kohta ei tea.

Filmi „Titanic“ on näinud ilmselt igaüks ja usun, et rohkem kui üks kord. Kuid on palju fakte, mida sa ilmselt selle armastatud ja palju auhindu võitnud filmi kohta ei tea.

 

1. Algselt pidi Leonardo DiCaprio asemel Jack Dawsoni osa mängima Matthew McConaughey.

 

2. Jätkates näitelejate valikuga, siis algselt pidi Rose DeWitti osa filmis mängima Gwyneth Paltrow. Enne lõpliku valiku, kelleks oli siis Kate Winslet, tegemist kaaluti selle rolli andmist ka Nicole Kidmanile, Madonnale, Jodie Fosterile, Cameron Diazile ja Sharon Stone’ile. 

 

3. Kate Winslet oli üks väheseid, kes veestseenide ajal ei soovinud kanda kalipsot. Kuigi stseenides, kus laev oli juba põhja vajunud, olid näitlejad tegelikult soojas vees, siis nendes stseenides, kus Kate läheb uppuva laeva koridoridest Jacki otsima, oli tegemist Vaikse ookeani veega. Vesi oli nii külm, et kui näitlejatar vette läks, võis filmis näha tema tõelisi reaktsioone sellele jäisele veele. Kalipso mitte kandmise tulemusena sai Kate Winslet kopsupõletiku.

 

4. Üks lõbus fakt filmi „Titanic“ kohta on ka see, et kui Kate Winslet sai teada, et peab filmis olema Leonardo  DiCaprio ees alasti, otsustas ta juba alguses selle ära teha. Alasti stseen oligi üks esimesi stseene, mis filmi jaoks tehti. Kuna suured filmi kompleksid polnud veel valmis ehitatud, siis tehti enne ära stseenid, mille jaoks polnud suuri komplekse vaja.

 

5. Filmi nimi pidi algselt olema „Titanicu“ asemel „Planet Ice“ („Planeet jää“). 

 

6. Režissöör James Cameron soovis alguses, et filmi soundtrack‘i oleks laulnud Enya, kuid ta keeldus. Kui Cameron kohtus aga helilooja James Horneriga, oli tollel kaasas Celine Dioni laulu „My Heart Will Go On“ demo ning ta veenis režissööri filmis hoopis seda lugu kasutama. See oli ka esimene lugu, mis ei olnud pärit mõnest muusikalist ning pälvis Oskari. 

 

7. Jack Dawson ja Rose DeWitt Bukater on peaaegu täielikult välja mõeldud tegelased ja ka nende armastuslugu Titanicu laeval on väljamõeldis. Kuid pärast “Titanicu” käsikirja kirjutamist, sai James Cameron teada, et laeva pardal oli ka päriselt mees nimega J. Dawson, kuid J. tähendas Josephit, mitte Jacki. Sellegi poolest käivad selle armastusfilmi andunud fännid J. Dawsoni haual ning viivad sinna lilli ja Leonardo DiCaprio pilte.

 

Allikas: allwomenstalk.com

Pildid: scanpix