Illusoorsete jumaluste maskid: nagu elame, sellist maski ka kanname

Emotsionaalne seisund vormib meie  näojooni. Läbielatud stressid, ebameeldivate tunnete kogumid jätavad jälje, kuna inimese näonahk on kui tuline vaha. Selliseid jälgi on nimetatud maskideks, mis on rahutuse, hirmude ja teiste negatiivsete seisundite, mida me tajume ja teeme elu jooksul, näitajad.

Oksana Heimonen
[email protected]

Emotsionaalne seisund vormib meie  näojooni. Läbielatud stressid, ebameeldivate tunnete kogumid jätavad jälje, kuna inimese näonahk on kui tuline vaha. Selliseid jälgi on nimetatud maskideks, mis on rahutuse, hirmude ja teiste negatiivsete seisundite, mida me tajume ja teeme elu jooksul, näitajad. Sügavad kortsud ei ilmu ilmaasjata. Nagu elame, sellist maski ka kanname. 

Kogenud arst võib anda diagnoosi juba näoilme järgi, sest mask on ka haiguste peegeldaja. Dao meistrid mitu sajandit tagasi jõudsid teadmisele, et kui emotsioon juhib miimikat, siis on olemas ka vastupidine seos – miimika abil võib saavutada emotsionaalset tasakaalu. Illusoorsete jumaluste maskid on metoodika, mis lubab mitteõnnelikel, negatiivsetel seisunditel muutuda soodsateks ja positiivseteks. Meetodi põhimõte on selles, et lõdvestades miimikalihaseid me mõjutame oma organismi, käivitame sisemisi regulatsiooni-ja enesetaastumisprotsesse.

Nägu avaneb, nooreneb, kuid sealjuures ei kaota väljendusrikkust.

Niisiis, astuge peegli ette ja proovige eksperimenteerida maskidega.

Millised on maskid:

Viha mask 

Viha on tugev, plahvatusohtlik emotsioon. Viha on kontrollimatu ja hävitav, selle tunnusjooned näol on ilmekad. Viha mask on inetu,  muutes naisi ja mehi metsloomadeks. Paradoksaalne, kuid viha  peegeldab üheaegselt inimese nii tugevaid kui nõrku iseloomujooni. Viha on huvitav sellepoolest, et aitab meil ellu jääda, kuid  takistab arusaamist. üks viha sähvatus võib teadvuse piiridest eemale tõrjuda ja  anda organismile üleloomuliku jõu. Tasuda tuleb aga riiu, konfliktide ja kokkupõrgetega!

Viha surmab maksa ja sapipõit. Silmad valguvad verd täi, silmalaud kerkivad, hingamine sageneb ja tekib tahtmine karjuda. Lihased hakkavad liikuma, tõmbuvad pingule. Vaos hoitud viha  ummistab sapijuhasid ja kisub kurku, tekitades lämmatus-efekti. Välja näidatud viha mürgitab verd. Tekib kas hapu või mõru maitse suus. Kui inimene pidevalt vihastab, siis tema nahk muutub kollaseks.

Prooviga imiteerida viha maski. Võimalik, et teie silmad muutuvad veidi laiemaks, ninasõõrmed hakkavad natuke võbelema või suureks paisuma. Mõned inimesed tõmbavad kokku hambaid ja venitavad suud.

Kärsituse mask 

ärrituvus, kannatamatus ja upsakus moonutavad alatasa meie nägu. Tihti me seda ei märka. Kõik algab ärritusest. Rahulolematult kortsutame nägu, hammustame või tõmbame huuli kokku. ärrituvus ja rahulolematus teevad meid kapriisseteks. Sellised emotsionaalsed seisundid  kasvavad kergelt üle ärevuseks ja tekitavad kahtlusi. Kui see juhtub tihti, siis  kortsud süvenevad ja kärsituse jooned muutuvad maskiks. Vahel me meenutame püssirohtu – piisab ühest sädemest ja meid on  võimatu peatada.

ärrituvus ja kärsitus tulenevad kas varjatud või ilmsest rahulolematusest, mitterahulolust ja neist räägitakse seoses Tule stiihiaga. Tabavad südant ja peensoolestikku (kaksteistsõrmikuhaavand tekib selliste emotsionaalsete seisundite tagajärjel). Silmad pilutavad, hingamine katkeb, süda tõmbub kokku. Huulte servad on allapoole suunatud – iseloomulik detail kärsituse maski jaoks. 

Pettumuse ja rahutuse mask 

Olles kindlalt kinni igapäevases rahmelduses, me unustasime iseennast. Me mossitame, kui mõtleme olukorra üle. Meie teadvus on alati millegi poolt ülekoormatud. Alati on miski viltu. Meid segab õnnelik olemast muretsemine. Oleme kinni arusaamades iseenesest. Venitame huuli torukujulisteks ja veel enam süveneme probleemidesse. Kortsutame laupa. Nägu tõmbub kokku täpikeseks ja väliselt tundub süngena.

Murelikkuse mask on seotud Maa stiihiaga. Taolised emotsionaalsed seisundid teevad meie energia kleepuvaks. Need vigastavad põrna, kõhunääret ja magu.

Kurbuse ja nukruse mask

Seda maski vormivad kurbus ja masendus. Seesmised kulmude ääred on ülespoole tõstetud kui kaks kannatusterikast kolmnurka. Oleme halli reaalsuse surve poolt allasurutud. Huulte ääred on allapoole suunatud ja miski ei rõõmusta meid. Kõik on halb ja muutub veel halvemaks. Igasuguste toimetuste mõttetus on ilmselge, nägu näib väliselt alatasa longus olevat. Vaadelge iseennast, kui teid valdab see murelikkus! Võib-olla te lihtsalt igavlete, aga võib-olla ka kurvastate.

Kurbus on osa Metalli stiihiast. Tabab kopse, jämesoolestikku ja nahka. Annab meie näole nutunäo ilme. Iseloomulikud jooned selliste emotsionaalsete seisundite jaoks on uudsuse tunnetuse puudus – tardunud maailm ja ei ole soovi mõjutada situatsiooni. Kaasaskäiv omadus on kuivus. 

Hirmu mask

Mitmed kartused mürgitavad meie teadvust iga päev. Elu on lühike, maailm on ebastabiilne: Vägivald, sõjad, terrorism, vanglad, vaesus, katastroofid…

Hirm on üks kõige suurem hävitav süngestus. Meenutage, kuidas muutus teie nägu, kui olite hirmul. Meenutage oma hirmu iseenda või oma lähedaste pärast. äkilist situatsiooni maanteel, tänaval, kodus. Kaasaegses ühiskonnas aina tihedamini tekib inimestel paanikahoo sündroom – motiveerimata hirm, mis tekib tühja koha peal.

Hirm on seotud Vee stiihiaga. Ründab neere ja neerupealiseid, haavab südant. Hirmu omadus on külm. Nägu justkui teravneb. Kui hirm on intensiivne, siis nägu moondub. Huuled on pingul või värisevad. Vahel hirm aitab meil ellu jääda. Vahel paralüseerib tahet. Mõned inimesed eelistavad tegutseda sellistes situatsioonides, teised tarduvad ja langevad kuristikku. Hirm paneb meid judisema, nahka katab külm higi. 

Illusoorsete jumaluste maskide metoodika:

Viha mask

Kui te peaksite tundma viha või selletaolist emotsiooni, tuletage meelde, kuidas muutus nägu. Andes näole viha-jooni, saate hea võimaluse paremini näha oma viha-maski kuju. Kui sel hetkel meenuvad mingisugused reaalsed juhtumid, ärge imestage, jätkake vaatlemist. Hingake pikalt sisse, nagu oleksite läbi kõrre sisse tõmmanud vedelikku – tänu sellele te võtate tagasi viha energiat. Seejärel muutke näoilmet. Lõdvestage näolihasid. Huulte ääred tuleb natuke ülespoole tõsta. Silmad tuleb poolenisti sulgeda. Imiteerige rahulikkust ja vaigistust. Tunnetage muretuse jõudu. Kujutage ette metsa rohelust ja mõelge vihmast, mis peseb puude oksi. Kujutage ette äikesepilvi ja puhastavat välku. Vaadake ennast seestpoolt, justkui teie keha oleks tühi anum. Korrake sissehingamist/väljahingamist 5-7 korda. 

Kärsituse mask

Tuletage meelde, kuidas muutub nägu nendel hetkedel ja proovige taasluua kärsitust. Hoidke maski ja võtke sellelt ära energiat tänu pikaajalisele sissehingamisele. Seejärel laske nägu lõdvaks ja nõrgestunud väljahingamisega tehke järgmist häält : H-H-H-HA-A-A-A. Seejuures avardage kurku nagu haigutuse ajal. Vähendage rahulolematust ja tänu temale tugevdage oma vankumatut tasakaalu.  Leppige iseendaga. Budha mask lubab seda teile. Kergitage huulte servi. Kujutage ette lõkke tuld või küünlaleeki. Leegis põlevad maha kõik solvangud ja pettumused. Puhake. Tunnetage ennast seesmiselt, justkui teie keha on tühi anum. Korrake sissehingamist/väljahingamist 5-7 korda.

Pettumuse ja rahutuse mask

Meenutage, kuidas muutub teie nägu, kui olete millegi pärast mures. Võib-olla, hoidute muutustest? Tehke pikk sissehinge. Lõdvestage nägu. Tõmmake eemale kõigest, mis tekitab muret. Vaadeldes Budha maski enda näol, tehke värskendav väljahinge häälitsusega H-H-H-Hu-u-u-u. Tänu sellele me leevendame rahutust ja tugevdame oma vankumatu tasakaalu omadusi. Kujutage ette kuldset nisupõldu. Tunnetage iseennast justkui seestpoolt nagu te oleksite tühi anum. Korrake sisse-/väljahingamist 5-7 korda.

Kurbuse ja nukruse mask

Meenutage, kuidas muutub teie nägu masenduse ajal. Tehke pikk sissehinge, tõmmates sellest energiat. Seejärel visake see mask maha. Nüüd on silmad poolenisti suletud, huulte ääred on ülespoole tõstetud. Säilitades muretuse ja rahulolu ilme, tehke pikaajaline väljahinge häälitsusega S-S-S-S-S-S… Nii me saame vabaks masendusest ja tugevdame oma võnkumatu tasakaalu omadusi. Kujutage ette puhast kõrget taevast. Mõttes kergitage käsi, nagu need oleksid tiivad. Te lendate, te olete vaba. Puhake. Vaadelge iseennast seestpoolt, justkui te oleksite tühi anum. Korrake sisse-/väljahingamist 5-7 korda.

Hirmu mask

Taastage hirmu mask ja vaadake sellele otsa. See moonutab teie nägu, ümardab silmi ja tõmbab kokku lõualuude lihaseid. Tehke pikk sissehinge, justkui läbi kõrre tõmbate sisse vedelikku. Kui meenub mõni situatsioon, reaalne juhtum – seda parem. Seejärel lõdvestage nägu, kergitage huulte servi, sulgege silmad. Hingake välja häälitsusega F-FU-U-U-U… justkui puhute peale tulisele teele. Nõrgendage hirmu ja tugevdage võnkumatu tasakaalu omadusi. Kujutage ette mäes asuvat järve või siis merelainet. Imiteerige läbipaistvuse ja voolavuse omadusi. Puhake. Kuulake ennast sissepoole vaadates, justkui te oleksite tühi anum. Korrake sisse-/väljahingamist 5-7 korda.

Peale seda kui te olete maha võtnud viis ebaedu maski, tuleb teha näomassaaźi.