Kas reisimine on ainult noorte privileeg?

8 kommentaari
Kas reisimine on ainult noorte privileeg?

Privileeg on eelis. Reisimise puhul eeldab see seda, et oleks raha. Noortel kulub see peamiselt õpingute või elamispinna eest tasumise peale, samuti on vaja muretseda tasapisi tarbeesemeid iseseisva elu alustamiseks.

Privileeg on eelis. Reisimise puhul eeldab see seda, et oleks raha. Noortel kulub see peamiselt õpingute või elamispinna eest tasumise peale, samuti on vaja muretseda tasapisi tarbeesemeid iseseisva elu alustamiseks.

Suurel osal inimestel on tasuda ka pangalaenud. Raha reisimiste tarvis on minuarvates kõige kergem leida just aktiivsetel töötavatel pensionäridel. Lisaks pensionile teenivad nad juurde palga, elamispinnad on paljudel erastatud ja kõik eluks vajalik aastate jooksul muretsetud. Toidu valmistab vanem inimene tavaliselt kodus ise juba äraproovitud odavamate vahenditega. Noored seevastu katsetavad ka uusi ja kallemaid tooteid,lisaks veel kulukad koosviibimised sõpradega nädalavahetustel või ahvatlevad meelelahutusüritused. Ja mida noorem on inimene, seda rohkem kulub tal ka raha riiete, jalatsite ja väljanägemise eest hoolitsemise peale. Eakatel võib rahakogumist raskendada jätkuv laste või lastelaste eest hoolitsemine, ainult pisikese pensioni saamine, arstirohtude ostmise vajadus.

Kuid olenemata vanusest ja rahakoti paksusest võib reisipisik nakatada meist igaühte. Kes on kord juba piiri taha sattunud,soovib kindlasti ka teisi maid ja kultuure tundma õppida. Ei ole oluline, kas reis oli kaunilt meeldejääv või äpardustega seotud – reisihaavadest paranemine peaks ruttu mööduma, kuna erinevaid riike on palju, saab valida teiste reisikorraldajate vahel või minna uitama päris omapäi ja ega iga kord pruugi midagi halba juhtuda.

Kõige kindlam viis on muidugi valida reisikorraldaja kaudu kokkupandud marsruut,kus hinna sees on juba hotellid ja söögid,maksta kohe kindlustuste ja muuseumipiletite eest ning näha ka kõike, mida lubatud. Rahad makstud, pole muud asjaajamist kui õigel ajal bussi- või lennujaamas olla. Selline muretu reisimisviis sobib kõige paremini just esmastele reisihuvilistele, perepuhkusteks või eakatele. Lisaks on pensionäridele ka soodustusi.
Perepuhkusteks kasutatakse viimastel aastatel võimalust üürida maja või korter, rentida auto ning avastada ise põnevaid paiku. Selline reisimisviis on hotellimajutusest soodsam, lisaks avaneb võimalus tutvuda ilma ajapiiranguteta samade vaatamisväärsustega, kui ekskursioonibussiga ringisõites. Kõiki paiku saab külastada endale sobival ajal ja liikuda edasi oma tempoga. Miinuseks on  emakeelse või üldse giidi puudumine. Aga alati võib ise eelnevalt kodutöö ära teha ja täiustatud teadmistepagasiga teele asuda.

Noorele reisihuvilisele,kes soovib omal käel maailma avastada, kuid rahakott suhteliselt õhuke, sobib seljakotireisimine. Odavaim ööbimisviis on telgis madratsil, kui kliima seda võimaldab, eeliseks näha rohkem tavaelu ja ehk ka midagi põnevamat, kui suurelt väljareklaamitud turismimagnetid.
Kokkuvõtteks tuleb nentida, et reisimine ei küsi vanust, tuleb leida vaid enda jaoks sobiv reisimisviis.

 

Kristi Olesk

Buduaar.ee