Külalised teiselt planeedilt

Enamik inimesi nõustub väitega, et ilmselt ei ole me universumis üksi. Kusagil peab olema teisi eluvorme. UFO, mis on omandanud tähenduse „tulnukate kosmoselaev” on tegelikult tundmatu lendav objekt. /Tekst: Kadri Tulev/

Paljud inimesed väidavad, et on näinud kahtlasi objekte ja mõned isegi ütlevad, et UFO-d on neid ära röövinud ja nendega eksperimente teinud.

Enamasti on UFO-de nähtusele leitud päris tavalised seletused, näiteks on mõni UFO-ks peetud objekt olnud pilv või meteoriit.  Kuidas on aga lood nende objektidega, mida üldse pole identifitseeritud?

Olenemata sellest, kas mõni UFO on tulnud teiselt planeedilt, võime nentida, et taevas on tõesti olnud seletamatuid objekte.

Teise maailmasõja ajal teadsid mõlema poole hävituslendurid lugusid värvilistest valguskeradest. Siiamaani pole mitte keegi suutnud nendele valguskeradele seletust leida! Kui tegemist oleks olnud venelaste sõjariistadega, siis miks nad kunagi ühtegi lennukit ei rünnanud? Need valguskerad lendasid tihti rivis ja manööverdasid kiiresti ja väga osavalt.

1964.a. aprillis nägid arst-füsioloog ja neli tunnistajat New Yorgi osariigis taevas pikergust allveelaevaga sarnanevat objekti. Tema tagaosast sähvatas plahvatus; objekt sööstis edasi, kuid peatus siis ootamatult. Seejärel tekkis objekti keskossa kühm ja ta sööstis sama kiiresti tagasi. Nüüd jäi ta peatuma ja hakkas lähenema, omandades paksenenud servadega liua kuju. Siis muutus objekt täiesti ümmarguseks ja jagunes horisontaalselt kaheks. Pärast seda hakkas ülemine pool eemalduma ning alumine pool 45 kraadi all horisondi poole liikuma. Peagi jagunes seegi kaheks, kusjuures ülemine ovaalne osa kadus kaugustesse, aga alumine omandas vertikaalse varda kuju, mis samuti silmist kadus. Kogu episood kestis 25 minutit.

UFOde iseloomulikuks jooneks on nende võime lennata tohutu kiirusega, arendada sellist kiirust silmapilkselt täielikust paigalseisust, samuti võivad nad sooritada järske, isegi 90o manöövreid suurtel kiirustel ning rippuda ühel kohal või silmapilkselt muuta oma liikumise suunda vastupidiseks. Venemaal jälgiti 1985.a. märtsis ja maikuus Gorki lennujaama radaridispet