Kunagi pole hilja: naine otsis oma elu armastuse 60 aastat hiljem üles

Kunagi pole hilja: naine otsis oma elu armastuse 60 aastat hiljem üles

Grace Bater oli vaid 17-aastane, kui ta kohtas oma tõelist armastust – sakslast Hermann Bosche´i, kellest sai kiiresti tema hurmav parim sõber. 

Grace Bater oli vaid 17-aastane, kui ta kohtas oma tõelist armastust – sakslast Hermann Bosche´i, kellest sai kiiresti tema hurmav parim sõber. 

Hermann ja Grace nautisid pikkasid mootorrattasõite ja Grace tunnistab, et oli Hermannisse ülepeakaela armunud. Kahjuks oli ta sellel ajal juba kellegi teisega kihlatud. 

Hoolimata selles, et Grace teise mehega kihlatud oli, plaanisid nad Hermanniga ühist tulevikku. Seda seni, kui Grace tema südame murdis ning Hermann otsustas murtud südant Ameerikas ravida. 

Grace tunnistab, et süümepiinad närisid tema hinge aastakümneid ja 60 aastat hiljem otsustas ta mehe siiski üles otsida, et naine saaks tema ees vabandada. 

Grace meenutab asimest korda, kui ta Hermanni nägi: ”Ta istus traktoril. Ta oli nii vastupandamatu ning kena. Sõitsime tihti tema mootorrattaga ja see oli imeline – eriti siis, kui minu käed tema ümber olid.” 

“Teadsin, et oleme armunud. Ma ei rääkinud sõnagi saksa keelt, aga ta õpetas mulle ühe fraasi, `ich liebe dich` (ma armastan sind).” 

Hoolimata suurest armastusest, mida naine Hermanni vastu tundis, oli ta siiski kihlatud ja tundis, et on oma käe ning südame juba kellelegi lubanud. Lisaks selgus, et ta on oma kihlatust lapseootel. Grace üritas rasedust varjata, kuid aja möödudes hakkas kõht välja paistma ning Hermann sai kõigest teada. See murdis noormehe südame ning too otsustas Ameerikasse lennata. 

Grace´l sündis armas tütar, kuid kahjuks läks noor perekond peatselt lahku. Ta jäi üksinda last kasvatama. 

Aastakümneid hiljem taipas Grace, et on juba vana ja ei taha siit ilmast Hermanni nägemata lahkuda. Ta otsustas ennast registreerida BBC saatesse, mis tegeleb kadunud omakeste ning sõprade otsimisega. Saate meeskonnal õnnestuski Hermann Pennsylvaniast üles leida. Tema pikaaegne abikaasa oli mõni aeg tagasi surnud. 

60 aastat hiljem kohtudes kallistas Grace Hermanni ning lausus: “Mul on kahju, et sulle niimoodi haiget tegin. Elu oleks võinud meie jaoks hoopis teistsugune olla.” 

Hermann vastas talle: “Me mõlemad tegime midagi, mida poleks pidanud tegema. Mina ei kahetse midagi.” 

Vanapaarike otsustas uuesti alustada. Hoolimata Grace´i suurest armastusest Hermanni vastu on nad hetkel vaid sõbrad, käivad teineteisel külas ja suhtlevad omavahel mitu korda nädalas. 

“Tema leidmine peale kõiki neid aastaid on unistuse täitumine! Tunnen, et mu süda on jälle õiges kohas,” on Grace peale 60 aastat taas õnnelik. 

 

Allikas: mirror.co.uk