LIHTNE TEE ILUNI

Kas oled märganud, et mõned täiesti keskpärase välimusega naised omavad teatud aurat, mis inimesi ligi tõmbab ning neid teiste silmis tõelisteks kaunitarideks teeb? Need naised on nimelt väga enesekindlad. Kui tunned end suurepärase ja kaunina, siis näevad ka teised sind nii. Mõnikord on tõesti raske end atraktiivsena tunda, eriti kui su kintsukestel on üleliia voodrit, silmade juures meetrisügavused kortsud, lopergused kõrvad või hoopis nii kõverad jalad, mis ei kannatagi päevavalgust. Mida siis ette võtta ja kuidas leida ilu eneses?

ajakirjast

Buduaar Shopping


Kas oled märganud, et mõned täiesti keskpärase välimusega naised omavad teatud aurat, mis inimesi ligi tõmbab ning neid teiste silmis tõelisteks kaunitarideks teeb? Need naised on nimelt väga enesekindlad. Kui tunned end suurepärase ja kaunina, siis näevad ka teised sind nii. Mõnikord on tõesti raske end atraktiivsena tunda, eriti kui su kintsukestel on üleliia voodrit, silmade juures meetrisügavused kortsud, lopergused kõrvad või hoopis nii kõverad jalad, mis ei kannatagi päevavalgust. Mida siis ette võtta ja kuidas leida ilu eneses?

Väiksemaid apsakaid saad enda välimuse juures hõlpsasti varjata või muuta. Ka suuremaid vigu on tänapäeval võimalik enamasti muuta, kuid need nõuavad palju raha, ja kellel seda ikka nii palju võtta on. Enamikule meist käib iluoperatsioonile minek üle jõu, seepärast on oluline endaga leppida ja leida oma välimuse juures midagi positiivset, mis häirivad vead üles kaaluks. Mis siis sellest, et sul on terava otsaga kõrvad või grillvorste meenutavad sõrmed; ehk on sul see-eest väga ilmekad ja kaunid silmad ning ahvatlevalt seksikad huuled? Ära mõtle oma vigadele, vaid mõtle sellele, mis on sinus ilusat, ning keskendu nendele elementidele.

Mõned meile meeldivatest kuulsatest inimestest, nagu näiteks Barbra Streisand, pole ju samuti teab mis kaunitarid. Ometi on neis midagi, mis paneb inimesi neid armastama. Ilu, nagu inetuski, on tegelikult illusioon. Vaata oma lemmikmodelli ilma meigita, ja sa ehmatad "meeldivalt", kui avastad, et ta näeb välja samasugune nagu sa ise. Kuulsused on tavaelus täiesti tavalised inimesed, meigi ja fototöötluse abil saab aga teha imesid.
Tegelikult on enesekindlus palju atraktiivsem kui väline ilu. Seisa sirgelt, hoia pea kuklas ja vaata inimestele alati silma, kui nendega räägid! Võta arvesse, et kõikide inimeste jaoks ei eksisteeri ühesugune iluideaal: mõnele meeldivad lapseliku kehaga piibuorgid, samas kui teised naudivad veidi suuremas koguses polstrit ümber luude. Nii võib see kehaosa, mida sa enda puhul koledaks pead, mõjuda teisele lausa erutavalt.

VÄIKESE KULUGA VÄLIMUS EFEKTSEMAKS
Pisivigade kõrvaldamiseks on olemas mitmesugused erinevad iluprotseduurid, mille abil võid sa oma enesetunnet parandada. Kui sa pole rahul oma ripsmetega, sest need tunduvad sulle sama ilmetud nagu põrsapreilil vanaema laudas, siis lase neid keemiliselt koolutada ja värvida! Tulemus püsib mitu kuud ning protseduur maksab umbes 300 krooni. Lühikeste ripsmete omanikele on veel üks pääsetee: ripsmete pikendamine. Sinu oma ripsmete külge liimitakse ripsmepikendused, mis erinevalt kunstripsmetest ei tule ära, vaid püsivad peal mitu kuud. Vahepeal pead loomulikult ka hoolduses käima. Ripsmete pikendamine maksab umbes 1000 EEK ning iga hooldus 200 EEK. Tulemus on tõesti fantastiline. Kui tunned, et su nägu on liiga mittemidagiütlev, võid lasta silme, kulme ja huuli värvida ka püsimeigi ehk mikropigmenteerimise meetodil. See lõbu on küll veidi kulukas (2000-5000 EEK), kuid püsib mitu aastat. Kui su hambad pole pärlendavalt valged nagu su lemmiknäitlejatel, on sul võimalus lasta neid laseriga valgendada; see läheb maksma umbes 4000 EEK. Hambaarsti juures on ka odavamaid valgendusmeetodeid, mis sulle ehk samuti sobivad. Kui sa pole rahul oma juustega, võid proovida juuksepikendusi. Juuksepikenduste panek maksab sõltuvalt materjali valikust ja juuste pikkusest umbes 3000-8000 EEK. Habraste või koledate küünte probleemi saad lahendada kunstküüntega (kangas- või geelküüned). Nende panek salongides maksab 500-600 EEK. Probleemse näonaha puhul küsi julgelt abi nahaarstilt või lase kosmeetikul endale mõni tervendav hooldus teha. Mehhaaniline puhastus (auruvann, kooriv kreem, näo toniseerimine, massaaþ, mask) maksab salongides keskeltläbi 200 EEK. Kosmeetikasalongis saad teha ka kortsude ravi, mille hinnaks on umbes 30 EEK minut. Kui oled mures oma tselluliidist kobrutavate reite pärast, proovi ära tselluliidiravi. Isegi topeltlõua vähendamiseks on olemas teraapia, mille hinnaks 100 EEK (30 minutit). Karvu saad igaveseks eemaldada laserepilatsiooni abil. Pead arvestama mõnetuhande kroonise väljaminekuga, kuid nagu näed, on pisivigadest lahti saamiseks variante palju.

ILUSAMAKS SENTIGI KULUTAMATA
Mida teha siis, kui pole piisavalt raha, et enda välimuse juures perfektsionismini jõuda? Siis tuleb püüelda suurema enesekindluse saavutamise poole ja leida seeläbi rahu oma sisemaailmas. Proovi alljärgnevaid nõuandeid:
1) Naerata! Usu või mitte, aga naeratamine teeb sind ümbritsevate inimeste silmis atraktiivseks. Naerdes toodab aju mõnuhormooni ehk endorfiini. Meie aju on juba imikust peale nii programmeeritud, et naeratused teevad meil tuju heaks. Kui ema lapsele naeratab, hakkab ka beebi kilkama ja muutub rõõmsaks.
2) Ole avatud mõttele, et oled kaunis! Kui sa ise usud, et oled ilus, projekteerid seda ka enda ümber olevatele inimestele ning oled nende silmis hetkega atraktiivne. Kui inimest tõepoolest inetuks tituleeritakse, siis on see nii enamasti sellepärast, et ta ise endast negatiivselt mõtleb ja räägib.
3) Seisa peegli ette ja ürita end vaadata läbi võõra inimese silmade. Sa ei kõnniks ju võõra inimese juurde ega ütleks: "Vauu, oled sina vast võigas frukt!" Niisiis, ära tee seda ka endale. Ole enda vastu viisakas, abista heade mõtetega seda inimest, keda sa peeglis näed. Kui oled mõnda aega nii toiminud, murradki enda sees oleva "koleda inimese" imago.
4) Riietu mugavalt ja seksikalt. Riided annavad välimusele ja enesetundele palju juurde. Kui peaksid minema lontis ja moosiplekkidest nõretavate dressipükstega teatrisse, tunneksid end seal arvatavasti nagu ufo. Õue minnes pane selga riided, milles tunned end kõige paremini ja ilusamini. Teiste inimeste komplimendid aitavad sul enesekindlust kasvatada.
5) Ole järjepidev! Ükskõik kui rumalana sa end naeratades tunned, ära anna alla. Naerata, mõtle, et oled ilus ning usu endasse. Tõeline progress ei tule üleöö. Enesekindluse saavutamine oma välimuse suhtes võib aega võtta, aga kui oled endaga kannatlik ja järjepidev, siis on ka tulemused meeldivad!
Kõige olulisem on meelde jätta, et teised inimesed peegeldavad sinu enda käitumist. Kui tunned end ilusana, paistad sa nii ka teistele; kui teed end maha ja tunned end kõige koledama naisena maailmas, siis ei leia ka sind ümbritsevad inimesed sinus midagi ilusat. Mõtled, et see ei saa ju nii olla? Aga proovi järele!

Pilt: popstaar Britney Spearsi kaks nägu. Pilt 1: Bazaari esikaant kaunistav imekaunis Britney Spears Pilt 2: Britney Spearsi argipäev