Loe, kuidas 20ndates noored oma raha tuulde loobivad

Loe, kuidas 20ndates noored oma raha tuulde loobivad

20ndates aastates noored pole oma rahaasjade suhtes alati nii ettevaatlikud, kui nad peaksid olema. Siin on tüüpilised vead, mida rahaga ümberkäimisel tehakse. Need kombed tuleks endast esimesel võimalusel välja juurida! 

20ndates aastates noored pole oma rahaasjade suhtes kuigi ettevaatlikud. Siin on tüüpilised vead, mida rahaga ümberkäimisel tehakse. Need kombed tuleks endast esimesel võimalusel välja juurida! 

1. Nad ei säästa piisavalt raha. Või ei tee seda üldse. Teadmine, et peaksid raha säästma, ei mängi mingit rolli, kuni sa seda reaalselt ei tee. 

2. Nad pole oma õppelaenu tingimustega piisavalt kursis. Paljudel üliõpilastel pole aimugi, palju nad lõppkokkuvõttes laena tagastama peavad. 

3. Raha kergekäeline laristamine. Siia alla kuuluvad näiteks õhtused väljas käimised, mõttetud taksosõidud, igapäevased lõunad ning meeletud kogused kohvi. Ühistransport ja lõuna kodust kaasa võtmine aitavad raha säästa.

4. Nad kasutavad krediitkaarte igapäevaste ostude eest tasumiseks. Krediitkaardi kasutamine peaks alati viimane võimalus olema. Kindlasti peaks vältima toiduainete eest krediitkaardiga tasumist. 

5. Nad ei pea oma kulutuste kohta arvet. Võimalusel tuleks koostada eelarve ning seda igapäevaselt järgida. 

6. Nad ei investeeri. Ainult 28% milleeniumi-lastest peab investeeringuid teenimisviisiks. Võimalusel tuleks kindlasti uurida, millised võimalused sul investeerimiseks on ja sobivusel seda ka teha, sest pikemas perspektiivis on see kasulik. Raha tuleb enda jaoks tööle panna. 

7. Investeerijad on liiga hulljulged. Need vähesed, kes on otsustanud oma raha investeerida, teevad seda liiga julgelt ja mõtlematult. 

8. Nad on kindlustamata. Keegi meist pole murdmatu: elukindlustus ja kodukindlustus on asjad, mille peaksid kõik noored tulevikku silmas pidades ära tegema. 

9. Nad sõltuvad liialt oma vanematest. Üle poolte 18-25aastastest noortest saavad igakuist abi oma vanematelt. 20% 26-34aastastega on täpselt sama lugu. Kui sul on püsiv sissetulek, siis tuleks sellisest abist viisakalt keelduda. On aeg ise hakkama saada. 

10. Nad lasevad oma sõpradel ennast liialt mõjutada. Sulle tundub, et see, kus elad, mida seljas kannad, kus söömas käid ja mida osta suudad, näitab sind sõprade silmis paremas valguses. Selline arusaam ei vii kahjuks kuskile.

11. Neil puuduvad finants-alased teadmised. Mida rohkem oma finants-alaseid teadmisi arendad, seda väiksem on tõenäosus, et edaspidi valesid otsuseid teed. 

 

Allikas: businessinsider.com