Reklaam sulgub sekundi pärast

Loe, millised riigid ei tähista jõule

Paljudele lääneriikidele tähendavad jõulud erilist aega aastas. See on tuntud eelkõige kristlaste pühana, kuid tänapäeval tähistavad seda praktiliselt kõik. On mitu eri viisi, kuidas seda teha, enamikul on see kuuse tuppa toomine, kingituste jagamine ning perega kvaliteetaja veetmine. Rääkimata talve tähtsaimast mehest - jõuluvanast. Ometi leidub neid riike, kus jõulud ei oma mingit tähtsust ning seda ei tähistata. 

Paljudele lääneriikidele tähendavad jõulud erilist aega aastas. See on tuntud eelkõige kristlaste pühana, kuid tänapäeval tähistavad seda praktiliselt kõik. On mitu erinevat viisi, kuidas seda teha, enamikul on see kuuse tuppa toomine, kingituste jagamine ning perega kvaliteetaja veetmine. Rääkimata talve tähtsaimast mehest - jõuluvanast. Ometi leidub neid riike, kus jõulud ei oma mingit tähtsust ning seda ei tähistata. 

Pakistan – 25. detsember tähistab sealse rahva jaoks Pakistani looja Jinnah sündi, mitte Jeesus Kristuse, kuigi ka sealsed rikkamad ning kaasaegsemad perkonnad on hakanud järgima jõulutraditioone. Nad kaunistavad maja ehetega ning vahetavad omavahel kingitusi.

Hiina – nende jaoks ei ole detsembrikuus mingit püha, kuigi aina rohkem on kohalikud hakanud pühadeteemalisi kaarte saatma koos kingitustega. Selle eest nii Hongkong kui ka Macau on võtnud omaks jõulupüha ning tähistavad seda nii nagu meiegi. 

Taiwan – Nemad jõule ei tähista.

Jaapan – Jõulud ei ole seal riiklik püha, kuid selle tähistamine on kohalikele äärmiselt oluline. See on tingitud meediast, seda eriti KFC kiirrestorani jõuluteemaliste reklaamidega. Nimelt Jaapanis olevat KFC väga populaarne. Restorani sõnul hakkavad nad juba paar kuud enne jõule broneeringuid vastu võtma. 

Iisrael – Kuigi juutide Hanukkah püha jääb jõuludega väga lähestikku, seda seal ei tähistata.  Samuti elab nende ühiskonnas suurel määral muslimi päritolu inimesi, kelle jaoks jõulud ei ole püha. 

 

Wanttoknowit.com