Reklaam sulgub sekundi pärast

Magamisasend räägib suhtest nii mõndagi

Millest kõnelevad voodit jagavate partnerite magamisasendid? Psühholoogide sõnul väga paljustki, sest viisid, kuidas armastatuga kõrvuti unemaal rändame paljastavad meie omavahelisest läbisaamisest enamgi kui uskuda tahaksime.

Millest kõnelevad voodit jagavate partnerite magamisasendid? Psühholoogide sõnul väga paljustki, sest viisid, kuidas armastatuga kõrvuti unemaal rändame paljastavad meie omavahelisest läbisaamisest enamgi kui uskuda tahaksime.

Niisiis, millises asendis tavatsed sina kallimaga sängi jagada? Sinu selg vastu tema kõhtu, või tema keskel ja sina äärel või hoopis teineteisest võimalikult kaugel?

Loe, millest kõneleb teie magamisasend.

Lusikaasend – mees taga
Lusikaasendiks kutsutavat magamisviisi, kus mõlemad magavad külili ning mees lebab naise selja taga ning hoiab kaasa ümbert kinni, peavad psühholoogid turvaliseks ning sensuaalseks põõnamisasendiks. Kaitsva iseloomu annab asendile tõik, et õrnem sugupool tunneb end partneri haardes kindlana, sest tugev isane valvab ju tema järele! Sensuaalsust lisab mees taga lusikaasendile aga naist hoidev mehe käsi, millel on vaba voli naise ihu hellitada. Suhteanalüütikute meelest vihjab kirjeldatud magamisasend traditsioone ning väljakujunenud soorollide järgimist hindavale suhtetüübile.

Lusikaasend – naine taga
Vastupidist lusikapositsiooni, kus naine on kaasa selja taga ning hoiab mehel ümbert kinni, loetakse meest hellitavaks asendiks, sest see magamistava näitab, et just naine on suhte selgroog mitte aga mees. Naise käsi üle mehe annab temakesele võimaluse meest kaisutada ning olla seksi algatajaks, kuid tekitab isases ka niisama keha keha vastu magades tunde, et ta on naise poolt armastatud. Paaridel, kel enamasti just nõnda kombeks uinuda, pole naispoolel vaja peljata, et mees niisama lihtsalt suhtest minema jalutaks võiks laseks kaasal olla tema emotsionaalne ankur.

Kumbki oma voodipoolel
Asendiks kui selliseks ei saagi teineteisest võimalikult lahus magamist nimetada. Kumbki oma voodipoolel tähendab seda, et mõlemad suhte osapooled magavad seljaga teise poole ning näoga oma voodipoole ääre suunas. Nagu arvata võib, viitab selline voodipositsioon probleemidele lähisuhtes ning võimalik, et üks või mõlemad partneritest kannatab intiimsuse puudumise all. Ent taoline asend võib vihjata ka sellele, et mees või naine, või ka mõlemad, on väga iseseisva olemusega, isegi ehk liiga iseseisva olekuga nõnda, et tahtmine olla ise ja omaette jõuab ka linade vahele. Et tunda lähedust, pole vaja alati üksteise külge kleepuda, kuid kui leiad, et uinute kaaslasega ohtlikult tihti teine teisel pool voodit mõelge hästi järele: väga raske on lõputult elada kahte paralleelset elu ilma, et need trajektoorid kunagi kohtuks või ristuks.

Üks keskel, teine ääres
Klassikaline laiutaja juhtum, kus üks partneritest vallutab sõna osteses mõttes voodi ning surub teise nii servale kui võimalik. Väljasurutu klammerdub mahakukkumist kartes voodiääre külge ning ei puhka end seetõttu kunagi päris välja. Vahel kujuneb igaöine laiutamissurve välja ka ühe partneri suure kasvu või siis jäsemed laiali magada tavatseva suhtepoole tõttu. Ent kui need pole rammimise põhjusteks, annab ühe partneri surumistöö tunnistust tema isekusest ning domineerivast positsioonist kaaslase üle.

Naine poeb kaissu
Asend, kus meeg magab selili ning naine külili mehe kõrval isasele kaissu pugenult. Selline tudumisviis muudab öise nahistamise algatamise mugavaks ja lihtsaks. Kui teil on kombeks ka uinuda sellises asendis, annab see märku sellest, et teil ei saa küllalt üksteise läheduse tundmisest ning õrnutsemisest. Naine mehel kaenla all kaisus positsioon on iseloomulik mesinädalatefaasis või armumisestaadiumis olevatele suhetele.

Mees poeb kaissu
Samas asendis magamine nii, et mees poeb naisele kaissu räägib temakesele mehe tõsisest vajadusest naise järele. Kui naine lamab selili ning mees poeb külili olles naise külje alla viitab see kehakeeles meespoole suuremast emotsionaalse sideme ootusest ning soovist leida kaasalt lohutust, tröösti, mõistmist.

Kuidas magama minna?
• Kui tülitsete, katsuge riid lõpetada enne voodisse minekut. Paarid, kes ei lahenda oma tülisid ning heidavad vihastena sängi, lõpetavad paraku emotsionaalselt lahkukasvanult. Sama kehtib ka siis, kui üks otsib voodis teiselt lähedust, ent saab vastuseks vihase seljakeeramise. Tülis olles ei tule kummalgi hea uni!
• Ütle oma partnerile (eriti uuele kaaslasele, kelle seltsis sa ei tunne end veel piisavalt vabalt), miks eelistad magada temast eemal. Võibolla ei talu sa magades teise inimese kehasooja, või on sul seljaprobleemid ning saad silma looja lasta ainult teatud kindlas asendis.
• Kinnitage partneriga oma head ööd soov suudluse ning kallistusega. Kui näitate teineteisele nõnda, et hoolite üksteisest, polegi eriti vahet, mis asendis täpselt magate.

/Liis Bekker/