Mälutreener Tauri Tallermaa viis lihtsat soovitust, et asjad jääksid paremini meelde

Mälutreener Tauri Tallermaa viis lihtsat soovitust, et asjad jääksid paremini meelde

Buduaar pöördus parima kodumaise mälutreeneri Tauri Tallermaa poole, et välja selgitada tema viis parimat õppimise ja meeldejätmise nippi.

Buduaar pöördus parima kodumaise mälutreeneri Tauri Tallermaa poole, et välja selgitada tema viis parimat õppimise ja meeldejätmise nippi. Mida soovitab Tauri teha?

 

*Ühe lugemisega ei pea kohe kõigest aru saama ja ega seda saagi! 

Loe teksti mitu korda. Alguses kiiresti, et ülevaade saada, ja järgmine kord loe seda, mis vajalik tundus.

*Ära vaata tagasi!

Kõige suurem häda on meil sellega, et tegeleme lugemise ajal kõige muu kui lugemisega ning seepärast peame aina uuesti otsast alustama. Proovi seda mitte teha! See on võimalik!

*Kasuta järjehoidjat!

Väga tõhus viis tagasivaatamise vähendamiseks ja kontsentreerumise parandamiseks on kasutada pliiatsit või sõrme järje hoidmiseks. Tuleta lapsepõlve meelde! NB! Kusjuures väga kiired lugejad teevad seda kogu aeg…

*Ära tegele muude asjade või mõtetega!

Tähelepanurikkujad tuleb välja lülitada! Inimese aju ei suuda tegeleda mitme asjaga korraga, seepärast kipume ahvatlustele ja segajatele järele andma. Valige õige aeg ja koht lugemiseks.

Pea pause ja korda!

Aju omandab loetut pauside ajal. Seepärast tuleb teha tihedamalt pause ja mõelda, millest lugesid. Veel parem oleks, kui loetut endale lühidalt jutustad.

 

Buduaar Shopping