Milline kivi sobib sinu horoskoobimärgiga?

Igal inimesel on olemas oma kivid, mis on kooskõlas tema horoskoobimärgiga. Igal kivil on oma toime. Näiteks kollased, rohelised ja sinised kivid on rahustava toimega. Päikesemärgi kivid aitavad tasakaalustada sinu elu.     
/Tekst: Kadri Põldma/ 


JÄÄR

Jäära isikupärale ja tugevale tahtejõule vastab teemant. See on number üks nagu jäär, ikka esimesena kohal. Punased kivid rubiin ja granaat iseloomustavad hoogsust ja energilisust- kogu aeg lennus. Marss on jäära valitsejaplaneet, mis kajastab kiiret toimingut. Jäär toonitab hea meelega pead. Ta kannab meelsasti kõrvarõngaid ja kübarakaunistusi, näiteks sõlgesid.

Jäära kivid: teemant, rubiin, granaat, jaspis.

SÕNN

Sõnn ja smaragd tahavad näha ja nähtaval olla. Safiiris on täpsust. Roosakvartsile on iseloomulik loovus ja ilu. Sõnnidele meeldivad sellepärast kunstinäitused ja kontserdid. Sõnni valitseja on Veenus, mida iseloomustab igatsus ilu järele. Sõnni tunnus on kukal. Sõnn kannab meelsasti kaelas pärleid ja muid ehteid.

Sõnni kivid: ahaat, smaragd, safiir, roosakvarts, kivistunud puu

KAKSIKUD

Kaksikute ja tsitriini kõnemaneer on intellektuaalne. Avameelne jutuajamine toimub türkiisis. Kaksikuid paeluvad ka eri värvi ahaadid, eriti kui nende erinevad pooled on avatud, siis saab neid võrrelda. Kaksikute valitsejaks on Merkuur, kes on sõnumitooja ja –viia. Kaksik räägib oma ilmetega, źestidega, kätega. Talle meeldivad randmeketid ja sõrmused.

Kaksikute kivid: tsitriin, türkiis, ahaat, tiigrisilm

VÄHK

Vähk on tundeline nagu kuukivi. Pärlil on tuhm sära ja kõva koor. Vähk püsib meelsasti toetajana tagaplaanil. Türkiis avab suhted emaga. Berüllis on rahustav energia. Vähi valitsejaks on kuu. Kui siis ühendada hõbe, siis muudab see vaistu vastuvõtlikumaks ja teeb intuitiivsemaks. Pärlid ja prossid kaunistavad vähi rinda.

Vähi kivid: kuukivi, berüll, karneool, pärl, roosakvarts

LÕVI

Lõvi eristub teistest iseenesest, nagu rubiin ja tiigrisilm. Lõvi valitsejaks on Päike, mis annab südamele jõudu. Kuld tugevdab südant ja see just ongi lõvi põhiline metall. Lõvile sobivad erinevad maitsekad ehted.

Lõvi kivid: tiigrisilm, rutiilkvarts, rubiin, teemant

NEITSI

Neitsi on ettevaatlik ja kahe jalaga maa peal nagu roheline jaspis. Ahaat loovutab oma energiat nagu neitsigi- teiste heaks. Tsitriin analüüsib ja peab kõik asjad meeles. Amasoniit jahutab maha. Neitsi valitseja on Merkuur, kes filosofeerib. Neitsid armastavad pisikesi meeldivaid ehteid, mis meenutaksid kinkijat.

Neitsi kivid: karneool, pruun jaspis, kivistunud puu, amasoniit, tsitriin, ahaat

KAALUD

Kaalud soovivad meeldivat olemist ilma riiuta, nagu korallidki.  Kaalukausis hoiavad aventuriin ja roosakvarts tasakaalu. Opaalis on erapooletust ja õiglust. Berüll tahab rahu. Kaalude valitsejaks on Veenus, kes armastab kõiki ja kõike.

Kaalude kivid: opaal, berüll, korall, roosakvarts, aveturiin, teemant

SKORPION

Skorpionil ja granaadil on ühesugune kiire tempo. Skorpion ja ahaat hoiavad endas saladust. Jaspisbreksias on maaenergiaid. Tuliopaalis põleb tunnete lõõm. Korall leevendab meelepaha. Skorpioni valitsejaks on Pluuto, kes esindab põhjalikkust. Eripärasused paeluvad skorpioni ja seetõttu ka igasugused pahkluuketid.

Skorpioni kivid: tuliopaal, granaat, malahhiit, korall, jaspisbreksia

AMBUR

Amburi vabadus ja sõltumatus meenutavad spektroliiti. Vaimsus ja müstilisus on nagu ametüst. Topaas ja ambur tulevad ja lähevad. Amburi valitsejaks on Jupiter, mis esindab väljapoole suunduvat loomust. Amburid armastavad ehteid, mida nad on toonud oma reisidelt ja mis võivad midagi meenutada.

Amburi kivid: topaas, ametüst, türkiis, spektroliit

KALJUKITS

Kaljukits ja sinisafiir räägivad vastutusest. Oonüks tuletab meelde stabiilsust ja põhjalikkust. Jaspis ja granaat esindavad tugevat jõudu ja maaenergiaid. Kaljukitse valitsejaks on Saturn, mis paneb asjad paika. Kaljukitsedele ei meeldi väiksed, vaid suured ja rasked kiviehted, näiteks keskmises sõrmes suure kiviga sõrmus.

Kaljukitse kivid: sinisafiir, oonüks, jaspis, granaat, suitskvarts

VEEVALAJA

Veevajala ja kullasilm vaatlevad elu linnuperspektiivist. Tsirkooniga sobivad ühte visioonid ja uute asjade planeerimised. Veevalaja valitsejaks on Uraan, mis on midagi uut ja ebatavalist. Veevalajale meeldib vaheldus ka ehetes, mida võib vahetada kasvõi keset päeva. Veevalaja on üks nutikas ehete kandja.
Veevalaja kivid: ametüst, tsirkoon, kullisilm

KALAD

Kalad ja pärlid kajastavad kaastunnet. Krüsopraas loob unelmad. Ametüst on inimkonna teener. Kalade valitsejaks on Neptuun, kõike muud kui konkreetsus. Kalade kaela kaunistavad pärlid ja amuletid.

Kalade kivid: ametüst, pärl, krüsopraas, kuukivi

 

 

Kasutatud kirjandus; „Valguse jõud” Anne Hietanen

Kadri Põldma
kadri@buduaar.ee