Naised Facebookis: millise mulje sa teistele jätad?

Naised Facebookis: millise mulje sa teistele jätad?

Sul on Facebooki konto? Järelikult tuleb nüüd sinust ja su sõbrannadest juttu. Kindlasti oled sa oma Facebooki ajaloo jooksul nii mõnegi sõbra ära kustutanud, sest ta käitub tüütult või nõmedalt. Ja võib-olla on sindki ära kustutatud? Loe edasi ja selgita välja, millise naisena sina Facebookis paistad.

Sul on Facebooki konto? Järelikult tuleb nüüd sinust ja su sõbrannadest juttu. Kindlasti oled sa oma Facebooki ajaloo jooksul nii mõnegi sõbra ära kustutanud, sest ta käitub tüütult või nõmedalt. Ja võib-olla on sindki ära kustutatud? Loe edasi ja selgita välja, millise naisena sina Facebookis paistad.

Selfie

Tema pildid on ainult temast endast ja alati suurepärased. Ta teab täpselt, millise nurga all ta suurepärane välja näeb. Selfie-sõltlane pildistab end igal pool – voodis, vannitoas, riietega ja riieteta ning loomulikult pildistab ta ka oma peegelpilte, sest klassikaline selfie ei võimalda muidu üheaegselt jalgu ja nägu pildile saada. Selfie-sõltlane on lihtsalt üks ilus, hoolitsetud ja veatu nahaga inimene, kes tahab maailma ilusamaks muuta läbi iseenda eksponeerimise. Kuna teised lihtsurelikud peavad vaeva nägema, et endast kasvõi ühte korralikku selfie’t saada, on loomulikult enamik selfie-sõltlase sõpru tema peale kadedad.

Gurmaan

Teinekord piisab teiste kadedaks ajamisest vaid sellest, kui postitad Facebooki ühe pildi brüleekreemist. Gurmaan teab seda. Mida iganes ta sööb, kõik tema sõbrad FBs maigutavad kadedalt suud. Ta on paadunud toidunautija ja pildistab enne kahvli sisselöömist üles iga söögi. Mõnikord on pildid Boheemis või Manna La Rosas pildistatud, aga tema gurmeereisid viivad teda igale poole maailmas. Vähemalt sellist muljet üritab ta endast jätta. 

Teen-kõik-ise

Tavaliselt on ta suguluses Gurmaani-tüübiga, aga ta on vaesem ja lihtsam Facebooki-sõltlane, sest tema toidunautimine toimub valdavalt oma koduse nelja seina vahel. Teen-kõik-ise tüüp teeb loomulikult kõik söögid ise. Kas neid ka süüa kõlbab, seda on raske ette arvata, aga pildid on kahtlemata ilusad. See tegelane ei piirdu ainult kokandusega – ta teeb sõna otseses mõttes kõike ise. Ta on moedisainer ja õmbleja, juveelikunstnik ja ehitaja, tihti ka lillepotiaednik ning muul viisil loominguline nobenäpp. Ta teeb ise ka lapikotte, savitasse ja lastele nukumaju. Milline fantaasia ja energia! Tema pilte ja postitusi vaadates jõuavad sõbrad vaid õhku ahmida ja küsida: kust ta selle aja võtab?

Kanaema

See naine on üliuhke oma laste ja abikaasa üle ning seetõttu jõuavad kogu pere edusammud esimese asjana Facebooki. Endast ta pilte kuigi palju ei pane, aga iga laste edusamm saab korraliku kajastuse. Kui tal oleks rohkem raha ja võimu, hakkaks ta oma pere kohta välja andma midagi ajakiri Kroonika taolist, et ka need, kes Facebookis ei käi, saaksid teada, kuidas tal läheb. Lisaks võtab ta sõna sotsiaalsetel teemadel, näiteks kui lasteaiakohti pole või ta nägi trammis joodikut. 

Dolce-vita

Elu on magus ja antud meile nautimiseks! Tavaliselt on ta vallaline või suhtes rikka mehega. Jääb arusaamatuks, kuidas ta töölt nii palju puhkust saab, et reisida üle maailma ja pühenduda elu nautimisele. Talle sobivad ainult parimad brändid, ta saab salapäraselt austajalt suuri roosikimpe ja ühtegi õhtusööki ei möödu ilma Moëtita. Ja oh neid kauneid kleite! Tundub tõesti, et tal kasvab tagaaias rahapuu, sest igal pildil on tal seljas uus kostüüm või kleit, rääkimata kümnetest erinevatest päikeseprillidest, kingadest ja käekottidest, mis lausa kadedaks teevad.  

Ma-armastan-oma-tööd

Päriselt ka, ta on oma töö fänn! Kui tal kontoris midagi on õnnestunud, saavad kõik sellest teada, samuti postitab ta pilte seminaridelt ja tööreisidelt. Mõnikord kirub ta seadusepügalaid või kliente, kes takistavad tema tööd. Ja tihti postitab ta lihtsalt: „Ma armastan oma tööd!“

Laigi-ja-jaga

See tüüp on suhteliselt tüütu sõber, sest ta kutsub sind pidevalt igasugu uusi Facebooki teenuseid ja äppe proovima ning tõenäoliselt kogub ise punkte selle pealt. Tema teine põhitegevus Facebookis on kõikvõimalikes mängudes osalemine ja firmade reklaamide jagamine. Mis seal salata, tihti ta võidabki erinevaid auhindu! Lisaks laigib ta kõikide oma sõprade staatuse-uuendusi. Tema kinnisidee on klikkida ja jagada kõike, seda isegi juhul, kui ta väga täpselt kursis pole, millega on tegu. 

Esoteerik

Ta on kodus nii astroloogias kui ingliteaduses ja ta jagab seda kõike ka oma tuttavatega. Tema teab, millal tuleb maailmalõpp ning kuidas energeetilisi sidemeid läbi lõigata. Kui poleks teda, ei teaks sa kunagi, millal on täiskuu või millal algab Lilleorus järjekordne tantrakursus. Õnneks või kahjuks ei veeda ta siiski kogu oma vaba aega Facebookis, sest talle meeldib mediteerida, mõtiskleda, kirjutada ja loomulikult reisida. Kuna kogu selle suure vaimsuse taga on peidus siiski üks väike internetipervert, siis loomulikult ei saa ta üle ega ümber oma sõltuvusest aeg-ajalt Facebooki sisse logida ja teiega oma uusi pühasid avastusi jagada. 

Fitness printsess

Fitnessi-tüüp on teiste tujurikkuja, sest samal ajal kui lihtsurelikud arvutiekraani taga küpsist kõrbistavad ja tagumikku kasvatavad, on Fitnessi-tüüp jõudnud kaks korda trennis käia ja sööb arvuti ees heal juhul kapsalehte. Kuna tema füüsiline vorm on suurepärane, ei ole ta kade seda teistega jagama ja vähmalt korra nädalas näeme mõnda paljastavat pilti mõnest tema kehaosast. Samuti ei häbene ta rääkida sellest, kui palju tööd on vaja teha, et sixback välja paistma hakkaks. 
Tekst: Buduaar

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar kevad 2014