Reklaam sulgub sekundi pärast

Naised teenivad Buduaari turul kaubeldes tuhandeid kroone

Nelja aasta eest avatud Buduaari kauplemisfoorumist on välja kasvanud suur on-line kauplemise keskkond B-turg ehk Buduaari turg, kuhu lisandub päevas 300-500 uut pakkumist ja mida külastab päevas ligi 18 000 erinevat inimest. Buduaar uuris mõnelt kauplejalt, kuidas rahateenimine käib ning palju selline kauplemine raha sisse toob.

Nelja aasta eest avatud Buduaari kauplemisfoorumist on välja kasvanud suur on-line kauplemise keskkond B-turg ehk Buduaari turg, kuhu lisandub päevas 300-500 uut pakkumist ja mida külastab päevas ligi 18 000 erinevat inimest. Buduaar uuris mõnelt kauplejalt, kuidas rahateenimine käib ning palju selline kauplemine raha sisse toob.

Margit (21) on müünud peamiselt enda ja lapse asju. „ Mul on odavad aga hästi  hoitud asjad, seetõttu läheb äri hästi,“ ütleb Margit, kes on neljal korral suurema koguse lapse ja enda asju üles pildistanud ja B-turule müüki pannud. „Naised on kõvad kauplejad, enamus asju olen kokkuvõttes poole odavamalt ära müünud. Aga ega ma nii kergelt alla ei anna - kui keegi küsib soodushinda, siis ma selle ka annan, aga katsun ka mingi teise asja lisaks talle müüa.“ Kui kaup on meili teel kokku lepitud, siis on Lõuna-Eestis elav naine asjad postiga teele pannud. „Kuna pettusi on internetis palju, siis olen teinud sellise asja, et palunud inimesel oma passikoopia mulle mailida ja 50% raha ette maksta. Ja ka ise olen saatnud passikoopia teisele inimesele, et ta ikka näeks, et ma olen aus ja ei plaani petta.“ Margit annab ka teistele kauplejatele nõu, et kui vähegi võimalik, siis tuleks enne diili tegemist võimalikult palju isikuandmeid vahetada. Ise ta siiani petta pole saanud ning oma kahe viimase kuu tehingutega on noor naine kokku teeninud ligi 2000 krooni.


Välismaa kaupa vahendav Lilia ütleb, et Buduaari turul kauplemise saladus on head fotod. „ Ma katsun alati võimalikult ilusaid pilte teha, osade kaupade pildid on nii koledad, et seetõttu ei hakka keegi ka neid asju ostma,“ arvab Lilia, kes müüb nii enda asju kui vahendab ka Inglismaal elava õe saadetavaid laost ostetavaid moekaupu. „ Kellad, vööd, kleidid - kõik väga soodsalt võrreldes Eesti poehindadega,“ kommenteerib naine oma peamisi kaubaartikleid. Lilia ütleb, et kes tahab hästi müüa, peab ka Buduaari turul vaeva nägema ja oma tooteid promoma. „Niisama ei saa midagi müüdud, kui paned vaid koleda pildi üles ja arvad, et kõik hakkavad nüüd seda kaupa kohe tahtma. Kaupa tuleb soovitada ja reklaamida, hästi ja ausalt. Ma kasutan alati seda päevapiletit, et saaks hoida 24 tundi oma pakkumist esilehel.“ Lilia ütleb, et pole ise kedagi petnud ja kuigi on korduvalt ostnud ka ise Buduaari turult, siis õnneks pole pettuse ohvriks langenud. „ Ei tasu uskuda kahtlaseid pakkumisi – kui ikka keegi müüb uut arvutit 500 krooniga, siis  ilmselgelt on midagi valesti.“ Lilia räägib, et üks kord teda küll süüdistati  pettuses, aga see asi õnneks lahenes. „ Oli selline rumal olukord, et inimene kandis raha ära, aga kaup ei jõudnud kohale. Ma kirjutasin talle ja tema kirjutas mulle, aga tal oli endal mailbox täis või mingil muul põhjusel ei jõudnud see kiri kohale ja juba ilmus Buduaaris info, et ma olen petis. Õnneks saime asjad klaaritud, sest selgus, et ta on mu tuttava tuttav ja ma sain telefoninumbri, et helistada.“ Lilia arvab, et kõige olulisem on kaubelda võimaluse korral käest kätte, mitte saata postiga - sest alati on võimalus, et postipakk läheb kaduma või on keegi valesti aadressi öelnud või ei jääda tootega rahule. „Siis on ikka parem, kui saadakse kokku ja antakse raha ja kaup kohapeal üle.“ Lilia ütleb, et on igapäevaselt aktiivne kaupleja, teeb päevas keskmiselt 3-4 müügitehingut ja on parematel kuudel isegi kuni 10 000 krooni puhast tulu teeninud.


Kärt tegeleb käsitööga ja on samuti müünud oma loomingut Buduaari turul. „Olen kaks korda kuulutuse üles pannud ja mõlemal korral sain viis reaalset klienti ja tehingut kahe päeva jooksul ja kuna kuulutus on ka praegu üleval, siis olen hiljemgi veel mõne kliendi juurde saanud. Ma valmistan käsitöötekke ja kaltsumänguasju. Kuna algmaterjal on odav ja tegu on ka minu hobiga, siis olin oma tuludega väga rahul, kokku teenisin umbes 4000 krooni. Vahepeal ei olnud mul aega müügiga ja toodete õmblemisega tegeleda, aga nüüd hakkan jälle aktiivsemalt kauplema, sest raha on vaja.

 

B-turul kauplemine on tasuta, selleks tuleb vaid avada konto Buduaaris ning turvalisuse tagamiseks tuleb end autoriseerida läbi pangalingi. Need, kes soovivad, et pakkumine paremini esile tuleks ja teistest eristuks, saavad osta päevapileti, mis hoiab kuulutust teistest eespool kas turu esilehel või alateema esilehel. Parima asukoha päevapilet maksab vastavalt asukohale 10, 15 või 25 krooni ning firmadele 50 krooni.
B-turul kauplemise võlude hulka kuulub ka see, et iga postitusega kogub kaupleja samasuguseid punkte, nagu foorumis suhtleja või artiklite kommenteerija. Punktide eest aga on võimalik võtta preemiafondist erinevaid auhindu.


Kuidas õitseb sinu äri Buduaari turul? Jaga kommentaariumis kogemust, palju oled ostnud või müünud ning kas tasub üldse kaubelda.