Selili magamine võitleb kortsude vastu

Selili magamine võitleb kortsude vastu

Ameerika Dermatoloogide Assotsiatsioon väidab, et kui inimene magab külili või kõhuli, siis läheb ta nägu rohkem kortsu, kui magades selili. Kui magada palju ühes asendis, kus näonahk on surutud kortsu, siis kujunevad nendest kortsud. Sarnaselt tekivad ju ka miimikakortsud.

Ameerika Dermatoloogide Assotsiatsioon väidab, et kui inimene magab külili või kõhuli, siis läheb ta nägu rohkem kortsu, kui magades selili. Kui magada palju ühes asendis, kus näonahk on surutud kortsu, siis kujunevad nendest kortsud. Samal põhimõttel tekivad ju ka miimikakortsud – ikka sinna, kus nahk rohkem sundasenditesse liigub.

Kui pidevalt nägu vastu patja samades asendites magada, siis soodustab see teatud kortsude teket ja kinnistumist näos. Külili magamine soodustab kortsude teket põskedel  ja lõuaosas ning näoli magamine tekitab kortsuvagusid otsaette ja kulmupiirkonda. Samal ajal kui põskedel ja näoli magavad naised aitavad kaasa oma kortsude tekkele, võitlevad selili magavad naised oma kortsudega, sest gravitatsioon teeb oma töö ja öine kaheksatunnine näonaha puhkus kortsutamisest mõjub ka miimikakortsudele toniseerivalt.

 

Buduaar.ee