Sinu tähemärk ja riidekapp

186 kommentaari
Sinu tähemärk ja riidekapp

Tähed taevas määravad sinu iseloomu ja elutee, kuid dikteerivad ka seda, kuidas sa välja näed. Sõnnid, Jäärad, Neitsid – kõik tähemärgid riietuvad isemoodi. Millised soengud sobivad Kaladele? Milliseid ehteid kannavad Lõvid? Kes on loomu poolest trendilooja? Milline tähtkuju ei pea moodi millekski? Loe edasi ja saa teada!

Tähed taevas määravad sinu iseloomu ja elutee, kuid dikteerivad ka seda, kuidas sa välja näed. Sõnnid, Jäärad, Neitsid – kõik tähemärgid riietuvad isemoodi. Milline bränd esindab sinu stiili? Millised soengud sobivad Kaladele? Milliseid ehteid kannavad Lõvid? Kes on loomu poolest trendilooja? Milline tähtkuju ei pea moodi millekski? Loe edasi ja saa teada!

 

Kaljukits (22. detsember – 20. jaanuar)

Kaljukits ei ole riiete suhtes valiv ega üleloomulike nõudmistega. Ta on küllalt mõistlik, et soovida kvaliteeti, kuid ei tee selle nimel üle jõu käivaid kulutusi. Kaljukitse jaoks on oluline riietuda igale sündmusele ja olukorrale vastavalt, kuid mitte silmatorkavalt. Neil on hea vormi- ja struktuuritaju, seega istuvad nende valitud riided alati hästi. Kaljukits tunneb end hästi kontoririietuses ja madalate kontsadega. Ta eelistab pliiatssirget siluetti, mis pole keskkohast visuaalselt poolitatud. Seepärast eelistab ta kanda kleite. Kleidid ja seelikud on kaljukitsel põlvepikkused. Ta valib oma aluspesu hoolikalt, sest taipab, et sellega suudab ta figuuri vastavalt oma äranägemisele kujundada. 

Värvid: Kaljukitsed kannavad sageli tumehalli, musta ja tumesinist. 

Aksessuaarid: Kaljukits säästab riiete pealt, kuid armastab kulutada ehetele. Kaljukitse ehted on disainilt lihtsad ja nende toonid tagasihoidlikud. 

Jumestus: jumestamisel võiks Kaljukits eelistada pruuni, sest selle kasutamine silmameigis rõhutab kaljukitselikku sihikindlust ja vastutustunnet. 

Soeng: ta armastab pigem lühikesi lõikusi, mida on võimalik viie minutiga soengusse sättida. Samuti ei lähe ta kergesti kaasa uute soengutrendidega ja jääb truuks äraproovitud juuksehooldustoodetele. Pikemate juuste puhul on heaks valikuks ülespandud soengud, sest Kaljukits armastab ju kõrgustesse tõusta.

Bränd: Donna Karan

 

Veevalaja (21. jaanuar – 19. veebruar)

Veevalajal on kõikidest märkidest kõige spetsiifilisem maitse. Teda tõmbab kõik ere ja ebatavaline ning ta armastab kontraste ja trende. Veevalaja väljendab end sageli oma riietuse kaudu ja tõmbab oma ebatavalise maitse tõttu palju tähelepanu. Tema jaoks on kõige tähtsam rõhutada oma individuaalsust. Veevalaja ei ostle suurtes brändipoodides, vaid eelistab taaskasutust ja kaltsukaid. Nii leiab ta isikupäraseid riideid, mis ei löö eelarvesse auku. Veevalaja eklektilise garderoobi keskel troonib üks rätsepakostüüm, mis on elegantne ja kallis. Üldiselt armastab Veevalaja siiski sünteetilisi materjale.

Värvid: Veevalaja värv on kahtlemata lilla. Talle sobib ka hõbehall, sinine ja pärlmutter.

Aksessuaarid: Veevalaja armastab tõmmata tähelepanu oma jalgadele ja pahkluudele. Seepärast kannab ta efektseid kingi, sukki ja ehteid. Kui kellegi pahkluud kaunistab tätoveering, võib tegu olla Veevalajaga. Vääriskividest eelistab ta türkiisi.

Jumestus: jumestamisel kasutab ta eredaid ja lõbusaid toone, kuid sageli ei kanna ta üldse meiki. Silmameigi tegemiseks võiks Veevalaja valida lilla lauvärvi. Lilla sümboliseerib teineteisemõistmist. Proovi lillat suitsusilma, sest see on ootamatu ja seksikas.

Soeng: Veevalaja soeng on pidevas muutumises. Ta ei armasta peavoolumoodi, vaid loob ise trende.

Bränd: Anna Sui

 

Kalad (20. jaanuar – 19. märts)

Kalad armastavad pehmeid, siidiseid ja hästiistuvaid riideid, mis on tema keha ümber justkui soomused. Romantilisel kohtamisel võiksid nad eelistada roosat ja sinist. Üldiselt armastavad Kalad sügavaid toone, eriti lillat ja sinist. Kodus armastavad nad kanda pikki seelikuid ja käia paljajalu. Mugavus on nende jaoks tähtis. Kalade jaoks ei ole riiete kaubamärk tähtis ja sageli külastavad nad second-hand poode. See aga ei tähenda, et nad ei hinda kvaliteetseid esemeid – ka nende garderoobis on koht vastupidavale ja klassikalisele rätsepakostüümile. Kaladel on palju kingi ja nad armastavad oma jalgu kaunistada. 

Värvid: Kalad võiksid eelistada siniseid ja rohekaid toone, samuti vahuvalget, hõbedat ja pärlmutrit.

Aksessuaarid: Kalad armastavad omalaadseid ehteid – kõhukette, varbarõngaid ja kette, mis ehivad pahkluid. Need annavad välimusele omapärase sätenduse. 

Jumestus: Kalade mereroheline silmajumestuses rõhutab usaldust ja selgust. Meikimisel eelistabki ta üldiselt jahedaid toone.

Soeng: Kalale meeldib loomulikkus ja seda väljendab ta voogavate lokkidega. Kui juuksed Kalale ette jäävad, punub ta neist pikad patsid.

Bränd: Stella McCartney

 

Jäär (20. märts – 19. aprill)

Jäär on trendilooja, sest tähed on teda õnnistanud hea maitsega. Tihti võib ka juhtuda, et Jäär näeb oma ekstravagantsete rõivastega naeruväärne välja. Ta tahab alati olla kõige esimene ega võta aega uute trendide läbimõtlemiseks, vaid tahab neid kanda kohe ja praegu. Jäär ei kohku tagasi vaevaga teenitud raha moodsatele riietele kulutamisest. Kaheksakümnendate algul kandsid nemad kõige esimesena patšokke, üheksakümnendatel olid neil esimesed kulmuneedid. Jäärale meeldib rõhutada oma siluetti. Ta kannab sageli pihavööga kleite ja tuunikaid, et tõmmata tähelepanu oma peenikesele keskkohale. Üldiselt on Jäära garderoob justkui Noa laev, kus on esindatud kõik stiilid, mis Jäärale kunagi meeldinud on.

Värvid: Jäär eelistab punast ja kõiki selle varjundeid, mis jäävad roosa ja punakaspruuni vahele. Kulunud ja pastelsed värvid Jäära ei tõmba. Samuti meeldib talle must.

Aksessuaarid: Jäära uhkuseks on tema sarved. Seetõttu armastab Jäära tähtkujus inimene ehtida pead. Jäärana kanna lahedat peakatet või ilusat juukseehet, et omas elemendis särada. Vääriskividest võiks Jäär valida teemandid.

Jumestus: Jäära iseloomuga sobib dramaatiline silmameik või erepunane huulepulk (loomulikult mitte korraga). Jäär võib jumestusel kasutada lauvärvina ka pisut punast, sest see süstib vitaalsust ja energiat.

Soeng: Jäär järgib sarnaselt rõivatrendidega ka viimast soengumoodi. Ta armastab oma juustega eksperimenteerida ning mängida keerukate punutistega.

Bränd: Gucci

 

Sõnn (20. aprill – 19. mai)

Sõnn armastab teistest enim mugavust ja ilusaid riideid. Ta on truu kindlatele kaubamärkidele, mis on end tema silmis tõestanud. Nii võib ta soetada terve garderoobi jagu ühe ja sama firma tooteid. Sõnni armastatud brändid on kõige kõrgemate hindadega, kuid ta hoiab oma riideid hästi ja kannab neid kaua. Isegi tema trenniriided on kuulsate tootjate logoga. Sõnnile sobivad ainult parimad kangad. Ta pole iial nõus ohverdama kvaliteeti ning kulutab ideaalsele riideesemele oma viimased sendid. Hind pole Sõnni jaoks kunagi küsimus. Rõivastest eelistab ta klassikalisi kostüüme. Kleit on tema jaoks iseseisev riideese ning seda ei kombineeri ta kunagi näiteks leggins’itega. Sõnn eelistab küllalt lihtsaid ja klassikalisi lõikeid, millele annavad aktsenti silmatorkavad kaunistused – kraed, taskud, tikandid. Peened ja väikesed detailid ei paku Sõnnile mingit huvi. 

Värvid: erksate värvidega riided jäägu lihtrahvale, Sõnn eelistab tagasihoidlikumaid toone. Talle sobivad roosa ja sinine, kuid ka rahulikud maalähedased toonid – pruunid, beežid, rohelised.

Aksessuaarid: Sõnni kaunimaks kehaosaks on tema kael, mida ta saab rõhutada kaunite kaelakeede või sallidega. 

Jumestus: parim lauvärvitoon on Sõnni jaoks roheline. See värskendab vaimu ja tõmbab ligi jõukust. Vältida tasub liiga eredaid toone, et üldmulje ei jääks vulgaarne. 

Soeng: Sõnnina kanna oma juukseid ülespandud soengus ning kaunista neid smaragdroheliste kividega. Sõnn eelistab klassikalisi läbiproovituid soenguid ega armasta järgida hetketrende.

Bränd: Marc Jacobs for Louis Vuitton

 

Kaksikud (22. mai – 21. juuni)

Kaksikute garderoob on väga mitmekülgne. Nende tuju on väga muutuv ja see tingib vajaduse muuta oma maskeeringut mitu korda päevas. Nad ei eelista üht kindlat stiili, sest tüdinevad sellest ruttu. Rõivastus paneb nad sisemiselt uuesti sündima, muudab nende rolli ja pakub vaheldust. Ostlemas käies kaaluvad Kaksikud alati, kas on nõus nõutud summat maksma, kuid kui ta leiab mõnusaimad sussid, mis iial tehtud on, ei kahetse ta nende ostmist kunagi. Teda ei huvita kuulsad rõivabrändid, olulisem on hoopis see, kuidas ese seljas tundub ja välja näeb. Kaksikute stiili iseloomustab neutraalsus. Tema riidekapis on esindatud sportlikud rõivad, kuid ka teksad, T-särgid ja kerged jakid. Kaksikute tähtkuju sümboliseerib mitmust – seega armastavad Kaksikud kanda riideid kihiti. 

Värvid: Kaksikute jaoks ei mängi rolli rõivaste värvitoon, kuid nad võiksid otsustada violetse, oranži või kollase kasuks.

Aksessuaarid: erinevad kettidest koosnevad ehted on Kaksikute parim valik. Nad on väga kiindunud ka käekottidesse ja kohvritesse.

Jumestus: heaks valikuks lauvärvitoonidest on Kaksikute jaoks kollane. See rõõmus värv mõjub tujutõstvalt ning aitab parandada mälu ja suhtlusoskust. Ise eelistavad nad aga valida jahedaid toone ega armasta kirkaid värve. Matt tekstuur on Kaksikute sõber.

Soeng: Kaksikute soengud vahelduvad kiirelt nagu nende heitlik loomus. Nad armastavad katsetada uusi lahendusi ja teha radikaalseid muutusi.

Bränd: Alexander McQueen

 

Vähk (22. juuni – 23. juuli)

Vähid eelistavad naturaalseid materjale – linast, villast ja puuvillast. Sünteetilised materjalid Vähi õrna loomusega lihtsalt ei sobi. Ta valib riideid sõltuvalt oma hetkemeeleolust ning lemmikud vahelduvad kiiresti. Sageli armastab ta kanda riideid kihiti. Vähk on oma rõivastesse väga kiindunud ega loobu neist kergekäeliselt. Tema riidekapp on täis esemeid, mis esindavad erinevaid stiile, mida ta on kunagi eelistanud, kuid millest suur osa enam kunagi tagasi moodi ei tule. Õnneks on Vähi maitse piisavalt naiselik ning see võimaldab tal vanu riideesemeid uutega miksides jälle kanda. Vähk armastab kulutada palju raha kallile pesule – nii kvaliteetsele spordipesule kui ka sensuaalsele öösärgile. Vähi siluett meenutab kookonit (ovaali), sest talle meeldib end mässida suurte sallide ja õlarättide sisse. Vähk ei armasta rõhutada oma pihta ja väldib rõivaid, mis seda teevad. 

Värvid: noorele Vähile mõjuvad hästi roosad ja sinised toonid, kuid ise ta sageli selliseid värve ei vali. Üldiselt on Vähi värvideks roheline, pruun ja must.

Aksessuaarid: ehetest eelistab Vähk pärleid.

Jumestus: Vähk jumestab end kergelt ja tulemus on peaaegu märkamatu. Parim lauvärv Vähi jaoks on roosa. Siiski tasub vältida roosaga liialdamist ja eelistada selle jäiseid variatsioone. 

Soeng: Vähk ei armasta muutusi ja seepärast eelistab traditsioonilisi lõikusi. 

Bränd: Ralph Lauren

 

Lõvi (24. juuli – 23. august)

Lõvi on riiete valimisel konservatiivsem ja tal on väga hea maitse. Neil on loomulik and asju kokku sobitada ning võime kanda kõiki riideesemeid nii, nagu need oleks täpselt nende jaoks disainitud. Lõvi hindab ainult parimat ning isegi kui riideese on tema eelarvest väljas, leiab ta mooduse, kuidas ihaldatud asi soetada. Hinnasildid ja brändid määravad, mida Lõvi ostab. Mugavus on viimane, mida ta ühelt rõivatükilt ootab. Lõvi järgib trende ja teeb kõik, et olla riides viimase moe järgi. Talle meeldivad kõik julged toonid, kui need tema seljas ilusad tunduvad. Tööl kannab ta viisakaid kontoririideid, kuid vabal ajal eelistab elegantsemaid esemeid. Lõvi lemmikkehaosa on selg, seega tasub Lõvil osta õhtukleite ja toppe, mis paljastavad selga. Lõvi nõrkuseks on ka kõrged kontsad.

Värvid: Lõvi lemmiktoonid on kuldne, pronks ja oranž. Neid toone kombineerib Lõvi-naine lillaga. Üldiselt armastab ta mahlakaid toone, mis pole liiga eredad.

Ehted: Lõvi kannab silmatorkavaid ja kalleid ehteid. Otse loomulikult eelistab ta kulda. Ta lööb nurru, kui leiab endale kauni lõvilaka – efektse bareti, juveelidega tiaara või kauni peavõru.

Jumestus: Lõvi värv on oranž ning see kiirgab võimu ja suursugusust. Värskenda oma silmameiki oranži lauvärviga. Seda võid võimendada ka oranži lainerijoonega.

Soeng: Lõvi armastab dramaatilisi ja julgeid soenguid, mis nende kireva natuuriga hästi kokku sobivad. Lõvi ei saa oma lakast üle ega ümber – mida rohkem juukseid, seda parem.

Bränd: Versace

 

Neitsi (24. august – 23. september)

Neitsi eelistab äärmist täpsust. Tema jaoks on välimus tähtis ning riideid valides jääb valitsema Neitsi ratsionalism ja korraarmastus. Ta kannab välja kõik värvid ja materjalid ning eelistab lõigetes sageli abstraktsust. Igapäevaelus valib ta paraku igavad “kontoririideid“ punastes, pruunides ja rohelistes toonides. Neitsi keskendub detailidele ja hooldab oma riideid põhjalikult. Neitsi on minimalist ja kirtsutab nina absurdsete trendide peale. Ta ei sori kunagi allahinnatud riiete kuhjades, vaid eelistab kulutada pigem kvaliteedile. Tema stiil on traditsiooniline ja lihtne ning tema rõivaesemed istuvad hästi ja peavad vastu kogu eluaja. Neitsi hindab väga rätsepatööd ning tal on mitmeid spetsiaalselt talle õmmeldud esemeid, mis istuvad seetõttu valatult. Ta on meister kombineerimises ning kõiki esemeid tema kapis on võimalik omavahel sobitada.

Värvid: Neitsi kannab välja kõik värvid, kuid ta eelistab halli, liivakarva ja pruuni. 

Aksessuaarid: ta ei kanna palju ehteid, kuid sardoonüks võib olla tema jaoks hea valik. Neitsi ehted ei pea tingimata olema kallid, vaid pigem multifunktsionaalsed. Üks Neitsi meelisaksessuaare on silmapaistev käevõru, mis lähemal vaatlusel osutub hoopis kellaks.

Jumestus: meikimisel võiks Neitsi eelistada kuninglikku sinist. See värv kiirgab tarkust, rahu, puhtust ja ilu. Sinise lauvärvi võimendamiseks tasub kindlasti kasutada ka sinist lainerit, sest see muudab silmavalged veelgi valgemaks. 

Soeng: Neitsi armastab kanda oma juukseid siledas ja ranges hobusesabas. Ta on perfektsionist ja seetõttu ei tohi ükski juuksekarv olla oma kohalt nihkunud. Neitsile meeldivad ka voolavaid lained ja lokid, kui need paistavad loomulikud.

Bränd: Calvin Klein

 

Kaalud (24. september – 23. oktoober)

Kaalud armastavad oma rõivastust viimse detailini viimistleda. Nad lisavad oma kostüümidele sageli väikseid naiselikke aksessuaare. Kaalud on elegantsed ja võluvad ning suudavad selle mulje luua minimaalselt aksessuaare kandes – need on lihtsalt väga hoolikalt valitud. Kaaludega on hea poodides käia, sest neil on hea maitse ja nad oskavad hästi klassikalistele stiilidele värskeid aktsente lisada. Kaalude puhul on kõik tasakaalus – nende mõlemad kõrvad on augustatud, nende riideesemete toonid harmoneeruvad suurepäraselt. Kaalud on mõõdukad ega armasta riietumisel äärmusi. Nad on oma lemmikkombinatsioonidele pikka aega truud ning nende riietuses esineb harva väikesi muudatusi. 

Värvid: Kaaludele on heaks valikuks pastelsed toonid ning sügavad juveelivärvid. 

Aksessuaarid: nad kasutavad aksessuaare oskuslikult. Vääriskividest on Kaalude parim valik safiir. Kaalud pööravad erilist tähelepanu sallidele, käekottidele ja juukseehetele. 

Jumestus: Kaalude jumestus on niivõrd viimistletud, et tundub, nagu nad ei kannakski seda. Silmameigiks võiksid Kaalud valida jäise helesinise, mis sümboliseerib tasakaalu ja vaimset rahulolu.

Soeng: Kaalude tasakaaluka loomuse tõttu on nende soeng olema harmoonias ülejäänud välimusega ega muutu sageli. 

Bränd: Giorgio Armani

 

Skorpion (23. oktoober – 21. november)

Skorpion on kõige seksikam tähtkuju. See peegeldub loomulikult ka rõivastuses – ta kannab liibuvaid kleite, sügavat dekolteed, kõrge kontsaga jalatseid. Ometi on teda raske kategoriseerida, sest ühel päeval valib ta kehale liibuva kostüümi, kuid järgmisel kannab voolavat ja romantilist kleiti. Tema riietusel on siiski alati kindel tagamõte. Lühike seelik õhtul linna minnes räägib otseselt soovist leida endale kaaslane. Range kostüüm tööl tähistab soovi kinnitada suur tehing. Skorpion ei ole moeori, ta järgib vaid trende, mis talle meeldivad. Skorpion armastab oma vanadele ja kulunud asjadele uue elu sisse puhuda. Tema kapist võib leida mitmeid uuenduskuuri läbi teinud teksasid ja jakke. Skorpionile meeldivad kuldsed ja hõbedased tikandid, samuti pitsid ja punutised. Nende pesusahtlis on palju seksikat pesu.

Värvid: Skorpioni lemmikvärv on tumepunane. Kui seda kombineerida mustaga, ei suuda Skorpioni-naine enam vastu panna.

Aksessuaarid: ehete kandmisel langeb Skorpion äärmustesse. Ta ehib end ohtrate kulinatega või siis üldse mitte. 

Jumestus: matt burgundiapunane on jumestamisel hea valik, sest see võimendab Skorpioni tugevust ja sihikindlust. 

Soeng: Skorpion armastab äärmusi ka soengu juures. Ta eelistab ekstsentrilisi lõikusi ja šokeerivaid värve.

Bränd: Miu Miu

 

Ambur (23. november – 21. detsember)

Ambur armastab pigem tähistaevast kui ruume, kuid isegi kõige suurem seikleja peab midagi kandma. Ta ei huvitu moest ega defineeri end selle kaudu, mida ta seljas kannab. Ambur valib mugavad rõivad, mis võimaldavad end vabalt liigutada. Ta eelistab looduslikke materjale, pikki seelikuid, pontšosid ja laiu pükse. Pidulikel üritustel võib Ambur silma torgata kohatu riietusega, kuid talle ei lähe korda, mida teised arvavad. Amburi jalad tunnevad end kõige mugavamalt matkasaabastes ja sandaalides. Ka pole harv, kui Ambur eelistab kõndida paljajalu. Tema riidekapis on palju kootud kampsuneid, laiu keepe ja suurte silmapaistvate detailidega rõivaid. Amburi lemmikmaterjalid on velvet, veluur ja fliis.

Värvid: Amburi tuju tõstavad julged värvid, näiteks meresinine, kuid värvide sobitamisega ta vaeva ei näe.

Aksessuaarid: ehted käivad Amburile närvidele, sest tihti need kaovad ja purunevad.  

Jumestus: jumestamine on tema jaoks tüütu kohustus, kuid kui Ambur selle siiski ette võtab, võiks ta eelistada sinakasrohelist. 

Soeng: Ambur valib lihtsa lõikuse, mille hooldamisega ei pea palju vaeva nägema. Selle tähemärgi juuksed on keskmise pikkusega ja tihti hobusesabasse tõmmatud.

Bränd: pole

 

 

Ajakirjast Buduaar Shopping