Tere, Tulisiga!

\"\"Ida filosoofia ütleb, et inimese õnne ja ka saatust mõjutavad kolm aspekti. Esimene on TAEVANE ÕNN –  st horoskoop ehk taevane seis sünnihetkel, teine on MAINE ÕNN – st kuhu    ühiskonda sünniti ja kolmas on INIMLIK ÕNN- st kuidas inimene oma eluteed loob, arvesse võttes nii taevaseid kui maiseid eeldusi.

kadi@buduaar.ee

Tere, Tulisiga!

\"\"Ida filosoofia ütleb, et inimese õnne ja ka saatust mõjutavad kolm aspekti. Esimene on TAEVANE ÕNN  st horoskoop ehk taevane seis sünnihetkel, teine on MAINE ÕNN st kuhu    ühiskonda sünniti ja kolmas on INIMLIK ÕNN st kuidas inimene oma eluteed loob, arvesse võttes nii taevaseid kui maiseid eeldusi.

Harmoonilises inimeses on yin/yang tasakaal, kus yin on naiselik, rahulik energia ja yang on mehelik, aktiivne energia. Täna vaatleme taevase õnne aspekte, mida siis tasakaaluotsinguis inimene peaks silmas pidama.  Selleks puhuks korjasin kokku erinevate autorite seisukohti ja püüdsin loetust kokkuvõtteid teha. Mida toob meile tulisea aasta ja millega  kõik võiksime arvestada?

Ega asjata pole Hiina kalendri uue aasta saabumine olnud kogu maailmas väga suur sündmus. Lunar ehk hiina kalender põhineb 12-aastasel tsüklil. Iga aasta selles tsüklis on seotud erineva loomaga.  Nimelt koosneb Hiina kalender kahest teineteist haaravast süsteemist. Peamine on 12-aastane roti-, pühvli-, tiigri-, jänese-, draakoni-, mao-, hobuse-, kitse-, ahvi-, kuke-, koera- ja  sea-aasta lõpetab idamaade horoskoobi 12-aastase tsükli. Viimane algabki peagi,  18. veebruaril.

Aasta tõotab ennustajate arvates tulla soodne ning väga rahumeelne, see tugevdab peresidemeid, sõprust ja partnersuhteid. Rahvuslik kõnekäänd –  kui 1. jaanuaril on õues porine, siis on see aasta seaaasta – peab seekord küll ideaalselt paika. Tulihingeline siga on energiast pakatav, seiklusi jahtiv olend. Tema enesekindlus tegevustes on iseenesestmõistetav ja otsusekindel ning kõigutamatu. Ent riskimisaldis ja äärmiselt otsekohene on tulisiga ka. Tema ülemäärane seiklushimu ei tule talle alati kasuks, sest põnevast ettevõtmisest võiks ta parem eemale hoida, kui et sellesse pea ees sukelduda. Kuid ka mõned äpardused ei kahanda tema riskijulgust ega seiklushimu. Siga on taiplik ja osav oma rahaasju nii korraldama, et kõik laabuks sujuvalt. Samas on tal ka tubli annus õnne selles osas. Kuna ta puudust ei tunne, siis on ta helde abivajajate suhtes.

 Tuliseale on tema perekond ja lähedased üliolulised. Sellepärast, et kõik laabuks tõrgeteta, teeb ta vahel märkimisväärseid jõupingutusi. Tulisea heasoovlikkust saavutada on väga kerge. Siga on truu seltsimees ja uuel aastal tuleks väga oma sõpru hoida. Ärge unustage oma kallitele ja sõpradele kingitusi tegemast  Kuna siga armastab kõike kaunist ning hindab elegantsi, tuleks tähelepanu pöörata oma välimusele ja koduümbruseski oleks tark teha muudatusi.  Erilist tähelepanu tulebki pöörata välisele – töökohast alates lõpetades magamistoa ja iseendaga. Riided võiksid olla punakates või heleroosades toonides, kuid ka  must ja kuldne on soositud värvid sea jaoks. Luksuslik siid, karusnahad ning kallid ehted võiksid olla prioriteediks ka garderoobile ja pidudele mõeldes.

Siga on oma iseloomult galantne, abivalmis, delikaatne, naiivne, usaldav ning isegi kaitsetu. Kuid välise heasüdamlikkuse all on peidus tugev tahe ja võimukus. Kui Siga on midagi ette võtnud, siis viib ta selle  lõpuni. Seal on vähe sõpru, kuid ta peab sõprust kalliks ning kiindub kogu eluks. Siga on töökas ja kohusetruu. Ta on unistaja, armastab lõbutseda ning reisida. Ta on vapper, aga ka äge, st siga on kergesti solvuv ning pika vihaga ja teda ei maksa provotseerida. Nüüd võiks kinkida mängusigu ja nedega oma kodu kaunistada ka ise. Negatiivse poole pealt tuleb meeles pidada, et samas võib see aasta  kujuneda üsna stressirohkeks, sest kõikide asjade juures mängivad olulist rolli poliitika, alusetud kuulujutud ja süüdistused, pettusedki. Eriti tuleks meeles pidada vanasõna – enne mõtle, siis ütle,- sest sõnad mängivad selle aasta jooksul väga olulist rolli. Väljaöeldu võib kõiki edasi viia või kannatusi tekitada. Ilmselt pole harvad ka kohtuskäimised, sest inimesed ei oska muul moel oma probleeme lahendada, sest palju on andestamatust. Sagedased on   ka mitmesugused pettused, mis on alguse saanud juba varasematel aegadel.

Allikad: erinev eestikeelne kirjandus