Tibi Nr.1: Majanduskriis hävitab tibinduse?

69 kommentaari
Tibi Nr.1: Majanduskriis hävitab tibinduse?

Uued küüned, ripsme- ja juuksepikendused, spreipäevitus või muu pruunikstegev möga, valgendatud hambad ja depilatsioon, lisaks lugematul arvul näoprotseduure, juuksurikülastusi ja masaaźe- see on tänapäeval hoolitsetud naise elu osa. 

Uued küüned, ripsme- ja juuksepikendused, spreipäevitus või muu pruunikstegev möga, valgendatud hambad ja depilatsioon, lisaks lugematul arvul näoprotseduure, juuksurikülastusi ja masaaźe- see on tänapäeval hoolitsetud naise elu osa. 

Ilusalongide omanikud kinnitavad, et kodumaiste kaunitaride arvelt on käive ligi 50% kukkunud. See aga tähendab, et pooled meist kulutavad nüüd iluteenuste peale kuus keskmiselt 2000 krooni vähem. Nende hulka kuulun ka mina, teie jaoks lihtsalt Tibi Nr.1 (nimi, haridus või amet pole tähis, sest ma olen ju tibi). Kuigi mu palk pole langenud, olen igaks juhuks äraootaval seisukohal. Käisin eile Rotermannis shoppamas ja rääkisin mõne poe,  mis pole veel uksi sulgenud, müüjatega juttu. Ka kaupmehed kurdavad, et isegi –70% allahindlusega ei ole võimalik kaupa maha müüa ning täishinnaga kevadkaupa noolib ligi 50% vähem naisi kui eelmisel aastal. Sõltuvalt tibide poolt armastatud kaupluste asukohast ja hinnatasemest on poodide käive langenud 30-60%.

Mida see tähendab? See tähendab seda, et paljud minusugused teie poolt põlatud tibid on jätnud viimasel ajal soetamata uusi kingi ja toppe, juuksepikendusi ja geeliküüsi ning palju muud kaunistavat. Seal hulgas ka mina, kes ma eile vaid window-shoppingut tegin ja uudistasin, kui halvasti  kaubandusel läheb.

Mõni siiani kadedusest oma naturaalseid küüsi närinud emane kindlasti loodab, et nüüd, mil ajad on rasked  ja tibide rikkad mehed on vaesunud, on kõik naised lõpuks võrdsed. Võrdselt hoolitsematud? Vaevalt küll. Kas nüüd siis saabub see kauaoodatud tibinduse lõpp? Vaevalt küll.

Te olete ju alati pidanud ilule ja moele kulutavaid naisi tibideks, kas pole nii? Mis ma selle peale kosta oskan. Osadel meist, nn tibidest, tõesti napib raha, et oma identiteeti nii kallilt toita, aga õnneks oleme me leidlikud ja kuni Maad soojendab päike ning Eestis on avatud kasvõi üks moe- ja ilupood, seni ei kao me mitte kuhugi.  Ilusad naised on alati moes, ja seda mitte selleks, et keskpärastele ära panna või selleks, et välimuse abil midagi saavutada, vaid hoopis selleks, et ilus olla on ilus. Meile meeldib esteetiline ilu, puhtus, kord, harmoonia- ilu meie ümber ja, üllatus, üllatus, ka meie sees.
Need, kes loodavad, et moodi tulevad taas naturaalset karva juuksed ja karvased jalad, peavad pettuma. Juuksevärvi ja zhiletitera jõuavad Eesti naised ikka osta, kuid rahast jäävad ilma teenuspakkujad, kes meid enne ilusamaks teha aitasid. Küll tibid leiavad uusi ja odavamaid võimalusi, kuidas kaunis olla, sest vaatamata sellele, et meid tibideks sõimatakse, on maailma kaks suuremat tööstusharu just meiesugustele ilusate naistega seotud- pornograafia ja moetööstus.

Mõnikord ma mõtlen, et naise ilu on hinnatud maailmas tuhandeid aastaid, see on alati au sees olnud. Iga printsess nii päriselus kui muinasloos on tahtnud olla võimalikult ilus, aga keegi ei ole neid seejuures tibiks pidanud. Mis juhtus, et Eestis äkitse ilusaid naisi vihkama on hakatatud? Tibi on sõna, mida kasutavad nii Eesti naised kui mehed ilusate naiste alandamiseks ja solvamiseks. Seejuures ei mängi ju rolli, kui tark või sisukas sa oled, sest tark ja intelligentne inimene suudab ju sõnagi vahetamata tibi ära tuvastada.
Aga teate, mis ma teil omaarust tarkadel ja intelligentsetel teha soovitan – iga kord, kui mõne järjekordse naise tibiks tembeldate, võiksite korraks pilgu peeglisse heita ja endale oma moto pisut objektiivsemat versiooni sisendada: ma olen tark ja intelligentne, mulle ei lähe välimus korda. Ka teiste oma mitte! Sest ma otsin sisemist ilu. Seda on igaühes!

Kui minu kirjutis avaldatakse, siis järgmisel korral räägin juba märksa mahlakamatel teemadel. Eks ikka sellest, mis meil tibimaailmas toimub sel ajal, kui teie ETVs Kultuuriuudiseid kuulate.

Igavesti teie Tibi Nr.1