Too tuppa jõulumeeleolu!

Enamusel inimestest ei ole enne jõule aega mõelda sellele, kuidas koju jõuluhõng tuua. Meeletult tegemist on juba ainuüksi kingituste ostmisega ja muule ei jäägi eriti aega. Siin on sulle lihtsaid nõuandeid, kuidas oma kodu kerge vaevaga ja odavalt jõulukuul kaunistada. Tekst: /Kadri Tulev/


1) Kaunista toad lehvidega.

Seo laiad siidpaelad või lindid küünalde, toolide seljatugede, toalillede, korvikeste, trepikäsipuude või ukselinkide külge. Lehvid näevad pidulikud välja ja neid on kerge interjööriga sobitada.
Sa ei pea piirduma ainult roheliste ja punaste lintidega, hästi sobivad ka kõik muud värvid. Pidulikkust lisavad kuldsed ja hõbedased lindid. Saad paelu kasutada ka järgnevatel aastatel ja ei pea iga aasta uuesti raha raiskama. Kui pühad on läbi, triigi paelad ära ja pane kappi uusi jõule ootama.

2) Kasuta pidulikke nõusid.

Otsi oma kappidest välja need nõud, mis on vähegi pidulikumad. Pühade ajal loob meeleolu veidi uhkematest nõudest söömine. Lihtne aga tõhus nipp.

3) Asenda lambid küünaldega.

Jõulude ajal on heaks meeleolu loojaks küünlad. Kui einestate, siis kustuta suuremad tuled ja pane lauale küünlad, nii tood meeleolu ka tavalise söögikorra juurde. Kui sul on kamin, siis tee sinna õdus tuli. Küünlad võid panna ka vannituppa, nii mõnus on küünlavalgel soojas vannis koos oma kaaslasega lesida ja hõõgveini juua.

4) Otsi välja oma pühadepärg!

Kui sul seda veel pole, saad poest osta valmis pärja või pärja materjali. Nt Tiimari poes on hulgaliselt vidinaid selleks, et meisterdada endale ukse peale üks tõeline jõulupärg. Iga kord tuppa sisenedes tervitab sind meeleolukas pärg. Pärja saad teha ka metsast toodud kuuseokstest, mis traadi või paelaga kokku põimitud. Väiksemaid pärgasid võid riputada ka kamina kohale ja tubade ustele. Ise meisterdatud jõulupärga saad kasutada ka järgnevatel aastatel (va. Juhul kui see on kuuseokstest tehtud).

5) Too tuppa jõulumeloodiad.

Kui teed kasvõi tavalisi majapidamistöid, siis pane mängima mõni plaat jõululugudega. Kui enda kollektsioonist mõõt täis saab, siis  jõulumuusikat saab tõmmata ka internetist.

6) Jõulud olgu magusad.

Jõulude ajal on maiustamine lubatud. Pane lauale piparkoogid ja kommid. Piparkoogi lõhn üksi on juba selline, mis loob jõulumeeleolu. Samuti on jõululised ka mandariinid ja muud tsitruselised. Kui viitsimist rohkem, valmista piparkoogimaja. See teeb olemise tõeliselt jõululiseks! Perega koos piparkoogimaja tegemine on pealekauba igavesti vahva tegevus.

7) Laena ideid looduselt.

Ärakukkunud kuuseokkad saad panna klaasist kausikesse ja selle ümber siduda punase lingi. Midagi ei lähe raisku ja saad oma elamist huvitavate dekoratsioonidega kaunistada.

Tee kaunistusi käbidest! Seo need akna juurde rippuma või kaunista käbidega toataimi. Võid need ka niisama suurde klaasanumasse panna ja anuma lauale või riiulisse asetada.

8) Jõulud särama!

Riputa säravaid kaunistusi oma toataimede külge ja pihusta akendele näiteks kunstlund. Nii on meeleolu ka poriste ilmadega üleval!

9) Pea sõpru meeles!

Jõulude ajal oleks armas saata oma sõpradele ja tuttavatele jõulukaart. Tehke perega koos enne jõule nädalavahetuseti koos jõulukaarte. Meisterdage need käepärastest vahenditest ise. Teiste saadetud jõulukaardid võib aga jõulude ajal kaminasimsile vaatamiseks panna.

10) Too tuppa jõuluhõng!

Jõuluhõngu saad tuppa lõhnaküünalde ja aroomiõlidega. Poes müüakse spetsiaalseid jõululõhnasid, mis meenutavad piparkoogi ja kuuse lõhna. Just täna nägin Super Boxi poes selliseid aroomiõlisid. Maksid need ainult 15 krooni.

11) Riputa üles jõulusokid.

Otsi välja oma villased sokid ja riputa need sobivasse kohta. Soki sisse toob päkapikk headele lastele väikeseid üllatusi!

Kadri Tulev
kadri@buduaar.ee