Üllatav uuring: 62 protsenti naistest usuvad, et on oma sõbrannadest ilusamad

Üllatav uuring: 62 protsenti naistest usuvad, et on oma sõbrannadest ilusamad

Iga naine peaks uskuma, et ta on ilus. Pealegi, kui me ise sellesse ei usu, miks peaksid teised seda tegema? Kuid ühest värskest uuringust selgus lõbus tõsiasi, et enamik naisi ei vaja veenmist selles, et nad kuumad on – nad juba usuvad, et on ilusamad, kui nende parimad sõbrannad!

Iga naine peaks uskuma, et ta on ilus. Pealegi, kui me ise sellesse ei usu, miks peaksid teised seda tegema? Kuid ühest värskest uuringust selgus lõbus tõsiasi, et enamik naisi ei vaja veenmist selles, et nad kuumad on – nad juba usuvad, et on ilusamad, kui nende parimad sõbrannad! 3306 inimest, kes kasutavad Skout´i ehk mobiilirakendust, mis on mõeldud uute inimestega tutvumiseks, osalesid uuringus, millest selgus, et 62 protsenti küsitletutest peab end oma parimast sõbrannast ilusamaks.

Ning tuleb välja, et mida vanemaks me jääme, seda enesekindlamaks me oma välimuse suhtes muutume. 40ndates eluaastates naised olid antud uuringu kohaselt kõige enesekindlamad ning lausa 64 protsenti selles vanuses küsitletutest uskusid, et nad on oma sõbrantsidest kuumemad. 

Kas seesugused tulemused on siis head või halvad? Ühest küljest on ju äärmiselt tore teada, et naised pakatavad enesekindlusest, kuid statistilisest küljest vaadatuna ei saa me kõik ju ometigi enda parimatest sõbrannadest ilusamad olla.
Kliiniline psühholoog Kelly Tonelli selgitas seesuguseid uuringutulemusi järgmiselt: “Me näeme enda parimaid sõpru täpselt sellistena, nagu nad on. Kuid iseendast oleme aja jooksul loonud ebareaalse kujutluspildi.”

Miks see ikkagi nii on? “Ilmselt seepärast, et oleme juba aastaid tagasi kujundanud endast vastava kujutluspildi, mille tulemusena mäletame ning kujutleme end nooremana, treenitumana ning atraktiivsemana, kui tegelik pilt olla võib. Ja ilmselt ajal, mil me selle kujutluspildi endast tekitasime, me olimegi. Seetõttu oleme tihti ka üllatunud, millised me piltidel välja näeme,” arvab Tonelli.

Teisisõnu võib öelda, et naised keskenduvad enda parimatele välistele omadustele ning on üllatunud, kui avastavad, et reaalsuses võivad asjad olla veidi teistsugused. Tonelli sõnul pole see aga halb, sest nii on naised märksa enesekindlamad ja neil on positiivsem minapilt.

Muidugi on oluline selle uuringu valguses pidada meeles, et tegemist pole võistlusega: nii sina, kui ka sinu parim sõbranna olete kaunid – lihtsalt mõlemad oma erilisel moel!

Allikas:  womenshealthmag.com