Veevalajal on alati oma arvamus

Veevalaja on iseseisev, progressiivne, unikaalne, humaanne ja loogiline tegelane, kelle tegusid on raske ette aimata. Veevalaja on küll nutikas ja tal on alati oma arvamus, kuid mõnikord
kahtleb ta oma otsustes. Veevalaja iseloom on vasturääkiv. Ta ei suuda
end tihti kontrollida ja tunded väljuvad kontrolli alt. Seepärast ei
usaldata veevalajaid mõnikord. /Tekst: Kadri Tulev/

Kuulsad veevajalad: Dick Cheney, Dr. Dre, Paris Hilton, Yoko Ono, Jennifer Aniston, Sheryl Crow, Chris Rock, Alice Walker, Toni Morrison, John Travolta, Jack Benny, Art Spiegelman, Matt Groening, Christina Ricci.

Veevalajale meeldib võidelda õiguse eest, unistada ja tulevikku planeerida, lõbutseda, minevikust mõelda, heas seltskonnas viibida.
Veevalajale ei meeldi tühjad lubadused, liigne üksindus, tavalisus, plagiaaź.

Veevalaja tähtkujus sündinud tegelased on geniaalsed ja sõbralikud. Nad huvituvad teadusest ja leiutavad ise kah igasuguseid asju. Nad on häbelikud, ent võivad mingitel hetkedel olla täiesti vastupidist. Oma tundeid kipuvad nad varjama, sest keegi niikuinii ei mõista neid. Neil on kindlad tõekspidamised ja elus otsivad nad eelkõige tõtt. Veevalajal on alati iga asja kohta oma kindel arvamus. Valetamist ja vassimist nad ei salli.

Kui nad langevad vaidlusse, siis suudavad nad näha seda mõlema osapoole nurga alt. Nad asetavad end teise nahka ja nii leitaksegi hea lahendus. Neil puuduvad eelarvamused ja nad on teiste suhtes vägagi tolerantsed.

Veevalaja on küll nutikas ja tal on alati oma arvamus, kuid mõnikord kahtleb ta oma otsustes. Veevalaja iseloom on vasturääkiv. Ta ei suuda end tihti kontrollida ja tunded väljuvad kontrolli alt. Seepärast ei usaldata veevalajaid mõnikord. Tal on suur fantaseerimisvõime ja ta saab inspiratsiooni igalt poolt enda ümbert. Mõnikord on veevalaja melanhoolne ja tema saatus ei pruugi alati lilleline olla. Ta on kohati kurvaldane ja endassetõmbunud. Ta on idealistlik ja täitumata unistused kurvastavad veevalajat. Veevalajad on enamasti tõsised inimesed, kes väga tihti ei naerata.

Veevalaja on kummaline tegelane, ta muutub lihtsalt ühel hetkel kurvaks ja keegi ei tea mis tal viga võiks olla. Tema hingeelu on õrn ja ta on mõjutatav. Ta ei talu vägivalda ja kurjust ja haavub kergesti. Ta suhtleb endaga samal tasemel olevate inimestega ja ei salli rumalust, rumala inimesega vestlus on talle piin.

Veevalajatel on kalduvus selgeltnägemisele ja neil on väga hea intuitsioon. Nad oskavad aidata ja ravida vaimuhaigeid. Neile meeldib mõnikord ülejäänud maailmast eralduda ja üksinda ringi uidata. See on natuke vasturääkiv, sest samas neile ei meeldi kaua üksi olla. Nad tegelevad hea meelega meditatsiooniga. Nad võivad kalduda erakluse ja religiooni poole. Rahvamasside arusaamadega nad kaasa ei lähe. Mõnikord peetakse neid külmadeks inimesteks.

Veevalaja on hea inimestetundja ja oskab teiste muresid kuulata ja neile loogilisi lahendusi pakkuda. Tal on suur süda ja alati kui ta kuskil aidata saab, siis seda ta ka teeb.

Veevalaja on mõnikord suur laiskleja, ta lihtsalt keeldub midagi tegemast ja tahab laiselda. Samas on ta väga tegus inimene ja suudab päevaga nädala aja töö ära teha. Tihti on ta rahutu ja otsib endale igasugust tegevust. Tal peab olema alati midagi toimetada. Veevalajad nimelt vihkavad rutiini ja selliseid inimesi, kes püüavad teisi kontrollida. Veevalaja on väga ebapüsiv ja teeb sellega oma lähedaste elu üsna raskeks. Tema huviobjektid on killustatud ja pidevalt leiab ta endale uusi eesmärke. Vaheldus on veevalajale rahuloluks eriti vajalik.


Veevalajale sobivad ametid on teadlane, arhitekt, kirjanik, näitleja, kunstnik. Tal on hea kunstimeel ja väga hea maitse muusikas. Veevalajale sobib hästi grupitöö, eeldusel, et tema on grupis juhtpositsioonil.
Ta on kunstiline ja loominguline inimene ja elab endas kõik emotsioonid väga raskelt läbi. Tema elu on kirju, tuleb ette rikkust, vaesust, õnnetusi, pettumisi, reisimist jne. Ta leiab end tihti üsna masendavatest olukordadest ja temaga juhtub igasugu äpardusi.

Veevalaja tunneb loodusega tugevat sidet ja talle meeldib näiteks loodusfotosid teha ja metsas jalutada.

Veevalaja naised on võluvad ja tavaliselt heledapäised. Neil ei ole erilist distsipliinitunnet ja piirid on nende jaoks hägused. Nad on pidevas muutumiseprotsessis. Neile meeldib kõik särav ja ilus. Ise on veevalaja samuti oma olemuselt elegantne. Temaga on põnev vestelda, sest ta teab igasuguste asjade kohta huvitavaid fakte.

Veevalaja tähtkuju all sündinud abielluvad ruttu, kuid on harva õnnelikud, kuna annavad enesest rohkem ära kui vastu saavad. Selle tähtkuju all sündinutele sobib rohkem mõistuse kui armastuse abielu iseloomu muutlikkuse ja ebakindluse tõttu. Veevalaja ei seo end just kergesti, aga kui ta leiab endale inimese, kes tundub sobiv, on ta nõus kõik ohverdama ja olema oma kaaslasele elu aeg truu ja hea. Ent see suur eneseohverdus saabki mõnikord saatuslikuks. Veevalaja kaaslane hakkab lõpuks tema headust iseenesestmõistetavalt võtma ja nii tekib ebavõrdne suhe.

Neil on endal kõrged emotsionaalsed ideaalid ja seetõttu pettuvad nad tihti. Kui neid petetakse, on nende viha jube.

Veevalaja on tihti haige, sest ta elab kõiksugu emotsioone nii sügavalt läbi, et see teeb teda füüsiliselt haigeks.

Veevalaja sobib kokku: jääraga, kaksikutega, kaaludega, amburiga
Hingesuguluse võib leida: sõnniga, skorpioniga
Veevalaja ei sobi kokku: vähiga, neitsiga, kaljukitsega, kaladega
Õnnenumbrid: 11, 29, 38, 47, 56
Värv: taevasinine
Mõjutav planeet: uraan
Element: õhk
Domineeriv sõnapaar: ma tean
Õnnepäev: kolmapäev
Õnnekivi: safiir
Metall: uranium
Lilled: orhidee, kannike
Mida kinkida meessoost veevalajale: ajalehe/ajakirja tellimus, tehnikaseadmed, veekindel kell, muusika, sokid, hea kirjutusvahend, fantaasiarikkad raamatud, kaelakee, mobiiltelefon.
Mida kinkida naissoost veevalajale: ajalehe/ajakirja tellimus, muusika, sokid, hea kirjutusvahend, küünlad, kinopiletid, riideid, mobiiltelefon.

Kadri Tulev
kadri@buduaar.ee