Kalev arvab nii: III osa

Meie legendaarne rubriik "Kalev arvab nii" on koht, kus meestemaailma aitab
lahti arutada üks kogenud ja
tark 30-aastane Eesti mees. Kalevil on kirju suhteminevik,
üle-eelmisest kooselust on tal ka 5-aastane laps. Kalev tegutseb
ärivaldkonnas, kuid hästitoimiva firma omanikuna jääb tal piisavalt
aega ka enesetäiendamisega tegelemiseks, reisimiseks, pidutsemiseks ja
ka meile meeste mõttemaailma tutvustamiseks. Loe Kalevi järjekordseid
vastuseid!

KALEVI VASTUSED BUDUAARI LUGEJATELE
-Kõige otsekohesematele küsimustele, kõige otsekohesemad vastused!-

 

Üks naine Vanus: 28 2007-11-14 11:56:24
Kalev, saad sa aru, ma olen oma mehega koos juba 3 aastat, ja ta pole mulle armastust avaldanud- ta ütleb, et ei saa seda teha, sest see tähenda´ks igavikku ja ta ei saa kindel olla, et meil on see tunne ka 30 aasta pärast, et ta vajab veel aega, et kindel olla. Veel aega??? 3 aastat on päris pikk aeg või kuidas??? Kas on oht, et ta ei armastagi mind või ei julge ta seda välja öelda? Väga kurb igatahes. Mitu korda oled sina armastust avaldanud ja kas seda on tõesti nii raske meestel teha.

Tere.
Saan aru ja usun ka. Mis on Sinule armastuse avaldus? Kas lihtsalt sõnad „ma armastan sind“ või midagi erilisemat.
Nii mõnigi kord olen täheldanud, et mees ei taha öelda neid sõnu „ ma armastan sind“. Võibolla üritab mees seda teisiti öelda. 3 aastat on juba paras aeg õppida neid sõnu ka ütlema või ehk on kooselu juba nii harjumuspärane, et ta seda enam ei mõtlegi? Kas pole natuke palju muretseda ette tervelt 30 aastat? Võiks vahel mõnes asjas püüda ka hetkes olla. Võibolla, et ta ei armastagi Sind, või on tal tõesti nii raske seda öelda. Väga kurb igatahes. Seda võib tõesti olla nii raske öelda meestel. Võta ohjad oma kätte, raputa meest natuke tema harjumuspärasusest ülesse ja otsusta siis ise.


kessu 2007-11-14 18:08:31
Sina, kui kogenud mees- mis on armastus?

Tere Kessu.
See on küll teema millest on juba kaua-kaua ja palju–palju lauldud, räägitud, jutustatud ja mida iganes veel. Samuti on teemat tõlgitsetud ja lahterdatud teaduslike uuringutega. Tabavaimaks peaksin vastust: Armastus on see mis meid õnnelikuks ja õnnetuks teeb.


krista Vanus: 19 2007-11-14 22:42:13
Tere Kalev. Mul oleks selline küsimus, et mulle meeldib üks mees, kuid ta on lootusetult lühike. Ma olen alati arvanud, et lühikestel meestel on teatav kompleks… samamoodi nagu paksudel naistel. Kindlasti mitte kõikidel loomulikult. Kuidas see mees ise võiks oma pikkusesse suhtuda? Kannan ka kontsi, nii et kõrvuti olles on päris kohutav pikkuse vahe. Samas on ta vapustav inimene ja salajas loodan, et sellest saaks asja. Ma mõtlen just mehe seisukohast, et kas ta oleks pigem uhke, et tal pikem naine on või noh a la tahaks ta mul kontsade kandmise ära keelata? Ma ei tahaks olla pinnapealne ja väita, et pikkus mängib rolli, kuid kui emased isast valivad siis nad otsivad isast kes oleks "terve" väljanägemisega, et neil tugevad järglased kasvaksid. kuida Sina seda kommenteeriksid?

Tere Krista.
Kui ta Sulle tõesti meeldib ja kui ta on veel vapustav ka siis anna aga minna. Üldiselt on tõesti nii, et mees pikem ja naine lühem. Aga mis? Erandid ongi huvitavad. Ei ole mõtet põdeda teiste arvamuste pärast. Kui mees on vapustav ja Sina ka siis olete kadestamistväärt paar. Nii mõnigi väikemat kasvu mees võib just soovida pikemat naist. Avatud meelega mees ei tohiks küll naisel keelata kanda kõrgeid kontsi. Tomcruise´lik enese pikemaks tegemine läbi naise on ju halenaljakas. Kas pole huvitav ja kena kui dannydevitolik mees käib kena naisega? Mees võib ka ühkust tunda, et on naisega kes on pikk. Nii mõnigi lühemat kasvu mees on igas mõttes palju püüdlikum, huvitavam ja ehk ka targem kui nö. tavakasvu mees. Mis puutub pikkusesse ja sellesse kompleksi siis ma ei usu, et see väljakujunenud mehel oleks. Lisaks ei ole kindlasti mehe pikkus samavõrdselt seoses selle teise asja pikkusega. Huvitav kumma pikkusest me üldse räägime? Samamoodi huvitavad on uuringud sellest, et kui naine valib spermapangast doonorisa siis on nõudmsied tõesti täpsed ja karmid. Et mitte öelda kohe jamesdeanilikult, schwartsneegerlikult, billclintonlikult jne….


eeva Vanus: 26 2007-11-15 17:36:52
Anonüümne tore Kalev. Anonüümsus garanteerib (sõna)vabaduse ja edu. Kahju küll… 30-aastase naistemehe Kalevi asemel võib seal teisel pool vastuseid nuputada hoopis keegi vanapoisist onanist. Aga vastused on osavad – kes kritiseerib, sellele ikka sajaga vastu (kriitikat ei kannata?). Ma ei mõista selle asja mõtet. Nagu on inimesi, nii on ka arvamusi, seisukohti, kuidas siis saab vastata küsimustele a´la, miks eesti mehed on vaiksed ja tagasihoidlikud, ainult üks mees? Aamen, "Kalev", või kes iganes! Naised, miks te oma meeste käest neid asju ei küsi!?!?!

Tere Eeva.
Pean Sind kurvastama. Anonüümsus ei garanteeri ei sõnavabadust ega ka edu. Anonüümsus ega ka mitte demokraatia ei anna enam sõnavabadust öelda mida sülg suhu toob. Kui seda miski annab siis ehk diktaatorlus. Võiksime juba hakata aru saama, et igasugune vaba väljaütlemine tähendab ka vastutust. Või meeldib kellelegi nö. delfilik kommentaatorlus? Kriitika on huvitav. Ja huvitaval kombel on just kriitika see mis tihti nö. rattad käima paneb. Mistahes arvamus, nii hea kui ka halb mõjutab meid. Niipalju kui on inimesi on ka arvamusi. Ja kahtlemata võib ja saab vastata igale küsimusle nii enda kui ka üldistavalt seisukohalt. Olen püüdnud vastata pigem spontaanselt kui nö. nuputades. Aamen, „Eva“, või kes iganes! (kas Sinus on piisavalt „meest“, et küsida oma mehelt kõike ja kas Sinus on piisavalt „naist“, et kõiki vastuseid kuulata?)


Kirsi 2007-11-19 09:45:49
Kuidas mehed suhtuvad naistesse, kellel on juba laps(ed). Kas nendega pereloomine tuleb mõttesse või varasemast abielust lapsed on suureks takistuseks?

Tere Kirsi.
Pole mingi probleem kui naisel on juba laps(ed). Kahtlemata võib ka lapsega naisega pere luua. Nagu olen juba kirjutanud on tänapäevane nähtus, et sina, mina, sinu lapsed, meie lapsed. Sama tavaline nagu ka tavaline pere olla võib. Kui asjaosalisi rohkem siis on ka võimalikke lahendeid rohkem. Olen siiski täheldanud ka tõrjuvat hoiakut ja ka suhete lõpetamist just nimetatud asjaolu pärast. Mingit rolli mängib siin ka see, et mees sügaval seespool võtab naist siiski kui „omandit“ ja sellisel juhul ei tundu naine nii „oma“.

Kirsi 2007-11-19 09:47:41
Kas juuksed lahti meeldib meestele rohkem, kui juuksed kinni soeng? Või pole vahet?

Tere Kirsi.
Otseselt ei ole vahet. Kindlasti mõjub kinnine soeng soliidsemana või ametlikumana. Lahtine soeng samavõrra kelmikamana. Nagu olen juba varem öelnud mõjub juuste puhul kõige rohkem hoolitsetus. Juuste värv ja soeng võivad ühel naisel olla nii erinevad, et raseke isegi ära tunda. Nii mõnigi kord on tore leida mõni naine nii uudse, huvitava ja tuttavana.

Reelika 2007-11-19 12:47:24
Mida arvad sellest, kui naine suitsetab ning mida arvad sellest, kui naisel on tätoveeringud?

Tere Reelika.
Suitsetamisest üldiselt ei arva midagi, võiks üldse olemata olla. Naine suitsuga oleks kindlasti viimseim variant. Ei ole mingit vahet mis marki või kui elegantselt naine seda teeb. Ikka täisa out. Tätoveeringud üldjuhul meeldivad. Kuna naistel on arenenud ilumeel siis sellise jääva kaunistuse puhul on üldjuhul ikka kõik detailideni paigas. Mõnikord on olnud natuke ebameeldiv näiteks seljatätoveering. Seda juhul kui selg on paljas pükste ja särgi vahelt ja see tätoveering ulatub igale poole. Pigem meeldivad sellised mida niisama ei näegi. Et kui näidatakse. Rohkele värvile jäägu siiski muud lõuendid.


miizu 2007-11-20 04:07:55
Ütle ausalt, kas kasvõi naaaatukene on mehele oluline see, et naine oleks heast ( loe rikkast) perekonnast pärit, kas mul on põhjust karta, et äkki mu mees tahab mind vaid seetõttu, et mu vanemad võivad tema karjäärile kaasa aidata.

Tere miizu.
Siin on kindlasti mitmeid variante. Olen kohanud mehi kes:
– on nii sillas sellest, et võimaliku tulevase naise vanamad on rikkad ja nad muud ei kordagi kui, et nad peavad selle naise saama. Kui küsida, et kas naine on kena ja hea siis köhitakse midagi, et möhööh.
– on õige ükskõiksed selles mis puudutab naise vanemaid, nende jõukust või misiganes. Võetakse naist tema enda pärast.
– on õige pahurad, et naise vanemad on jõukad ja ta ei saa oma naisega oma elu elada võrdluseta.
– kellel on täiesti ükskõik kui kõvad tegijad nende naiste vanemad on. Nad on ise piisavalt kõvad tegijad, et selle üle pead murda.
Kahtlemata on mehi palju erinevaid ja üldistusi leiaks veel palju. Sinu küsimuses pööraksin tähelepanu asjaolule, et oled viidanud mehe karjäärile ja karjääri võimalikule tõusule. See peaks näitama, et Sinu mees ei ole veel jõukas ja alles teeb karjääri ja loodab veel karjääriredelil tõusta. Kui palju Sinu mehes on armastust Sinu vastu, kui palju ta tahab teha karjääri, kui palju loodab ta Sinu vanemate rahakotile – sellel pead Sina ise vastama. Minule isiklikult ei ole oluline naise vanemate rahakoti sisu või nende abi karjääris. Ei tahaks siduda ka naise heast perekonnas päritolu ainult vanemate rikkusega. See rikkus on ikka ainult üks asjaolu mis tegelikult loeb. See, et naist on sõidutatud isa bentleys, et ta puhkamas on käinud isa firma reaktiivjetiga ja hotellid on olnud ainult „valitutele“ ei pruugi tänapäeval olla enam määrav tegur, et naise silmaring oleks avatud. Ka suhteliselt tavapäraste võimalustega kodust tulevad intelligentsed, targad ja kenad naised. Küll need bentleyd, jetid ja kõik muu tulevad või võivad ka üldse tulemata jääda.


Pia 2007-11-20 14:09:56
Kas meestele meeldivad naised, kes kiirelt ( a la esimesel kohtamisel) voodisse lähevad. Seda jah, et ma saan aru, et seksimiseks jah kindlasti võivad meeldida aga kas on võimalik et seda tüüpi naised meeldivad ka tulevikus, ehk sellest võib kasvada välja tõsine suhe?


Carmen 2007-11-14 10:24:34
tere, võib olla on seda juba küsitud, aga sooviks sinu arvamust, kui naine on huvitatud pikemast suhtest, kas siis tuleb kasuks alguses kättesaamatu mängimine, ehk siis et ei lähe voodisse esimesel õhtul, ei hakka tunnetest rääkima esimesel nädala jne. ise olen seda tähele pannud, et kui kohe kättesaadav oled, siis tüdineb mees ära- kogu aeg on vaja kassi-hiirt mängida, siis on suhe kuum.

Tere Carmen ja tere Pia. Küsimused nii sarnased kuigi sõnastus erinev – vastan siiski ühise sõnastusega. Konkreetne küsimus, proovin sama konkreetselt ka vastata. Kas meestele meeldivad naised, kes kiirelt ( a la esimesel kohtamisel) voodisse lähevad. – Jah, juhul kui seksimiseks. Kas on võimalik et seda tüüpi naised meeldivad ka tulevikus, ehk sellest võib kasvada välja tõsine suhe? – Kalduksin arvama, et ei kasva sellest tõsine suhe. Mis kergelt tulnud see samamoodi ka läheb. Ehk ollaksegi mingi aja koos aga ega seal peale seksi midagi muud ole. Kindlasti on erandeid kus kohtutakse, armutakse, seksitakse ja elatakse õnnelikult elulõpuni koos.

 


Kui sind vaevab mõni küsimus, mis puudutab meeste teistsugust
mõtteviisi või käitumist, siis saada oma küsimus Kalevile. Mehed on
sama erinevad kui naised ja kindlasti ei mõtle kõik mehed ühtemoodi,
aga võib-olla on sulle abiks Kalevi soovitused ja mõtted teemadel: mis
meestele meeldib, mismoodi mees mõtleb ja käitub, mida mees naiselt
ootab jne. Korra nädalas avaldame Kalevi nõuanded ja mõtted sinu ja
teiste buduaarikate poolt püstitatud teemadel meie uues rubriigis
„Kalev arvab nii” .Kalevile saad küsimusi saate e-mailile: kalev@buduaar.ee või lisa oma küsimus kommentaariks siia vastustele.