Miss Estonia Madli Vilsar: poolteist nädalat väljalennuni

Miss Estonia Madli Vilsar: poolteist nädalat väljalennuni

Ongi jäänud vaid poolteist nädalat väljalennuni. Esiteks ma loodan, et saan viisa õigeks ajaks kätte.  Selle taotlemiseks oli vaja tervet posu dokumente ja tõendusmaterjale, et ma ei taha Brasiiliasse mässu õhutama ja muud koerust tegema minna, vaid ikka asja pärast. Kui konsulaat Helsingis teisiti ei otsusta, siis teoreetiliselt peaksin täpselt enne lendu paberid kätte saama.

Ongi jäänud vaid poolteist nädalat väljalennuni. Esiteks ma loodan, et saan viisa õigeks ajaks kätte. Selle taotlemiseks oli vaja tervet posu dokumente ja tõendusmaterjale, et ma ei taha Brasiiliasse mässu õhutama ja muud koerust tegema minna, vaid ikka asja pärast. Kui konsulaat Helsingis teisiti ei otsusta, siis teoreetiliselt peaksin täpselt enne lendu paberid kätte saama.  

Vaikselt on kõik asjad kuidagi lahenema hakanud. Samas mõte, et ma pean kolm nädalat iga päev hommikul kell neli ärgates värske ja puhanud välja nägema, paneb muigama küll.  Õnneks selle murega aitab mind Marvelous Group OÜ suurepärase Itaalia brändi Karaja toodetega, mida kasutavad lavashowdes maailmakuulsad disainerid, näiteks Calvin Klein, Roberto Cavalli, Burberry, Carolina Herrera ja teised.  Neilt saadud vahenditega kaasneb ka meigikoolitus, millest lisan pildid Facebooki fännilehele. Loodan nende abiga kogu aja hea välja näha.

Põhiline asi, mida inimesed minult alati küsivad, on see, et kas mul on  kleidid olemas. Nüüd saan öelda, et on küll. Kuigi meediast võis jääda mulje, nagu ma oleks kleitide leidmisega hädas, siis tegelikult olid disainerid väga abivalmid, lihtsalt selliste asjade tegemine ja valimine ei käi üleöö. Näiteks üliandekas noor disainer Liina Stein varustab mind mitme ilusa kleidiga. Samuti saan ma maailmale näidata Tiina Talumehe loomingut. Nendestki lisan pildid oma facebooki fännilehele. Kõige huvitavam osa kleitidest on tegelikult rahvuslik kostüüm. Selle jättis Teele Koel väga minimalistlikuks ja ma astun lavale kingade asemel rahvuslike viiskudega. Mida lihtsam, seda parem, kuna Eesti rahvusriided ei ole nagunii lõunamaade kirevate kostüümidega samas liigas. Nt Egiptuse missil on kostüüm neiust kolm korda suurem. Ma ei kujuta ette, kuidas ta selles kõndimisega hakkama saab. Pärast kostüümi presenteerimist läheb traditsioonide kohaselt sellel õhtul heategevuslikule oksjonile riiki iseloomustav kingitus. Mul on küll visioon, mis see olla võiks, aga kui lugejail on häid ideid, võib kommentaarides välja pakkuda. Mitu pead on ikkagi mitu pead.

Vahepeal on olnud veel mitmeid sündmusi. Üks asi, mida mina väga hindan, on vabatahtlik töö. Just hiljuti käisin Kuressaare Merepäevadel, kus olen abiline olnud nüüd siis juba neljal aastal. Lisaks sellele olen püüdnud ka sotsiaalne olla, et kiire elutempo juures mitte sõpru unarusse jätta. 

Kiirustamisest rääkides pole aega suvegi nautida ega rannas käia. Samas oleks päris mannetu latiinokaunitaride vahel valge luik olla. Suvise jumega toetab mind Solaariumikeskus Päike

Üllatuslikult avastasin poes käies, kui raske on leida sobivaid esinduslikke riideid. Üks asi on pidulikud galaõhtud, kuid ka vabal ajal peab kolm nädalat rabav välja nägema. Kujutan ette, et enamikul inimestel on palju olulisemaid muresid kui garderoobi sisustamine, aga seegi on minu jaoks hetkel üsna keeruline, kuna minu pikkusele on pea võimatu saada näiteks täispikkuses teksapükse või piisavalt keha katvaid vaba aja kleite. Sest üldjuhul, kui ma olen endale midagi pika otsimise peale leidnud, siis kannan ma seda meeletult kaua, seega kolme nädala jagu erinevat garderoobi mul kohe kindlasti kapis ei ole. Ilmselt on ka buduaarikate seas üle 180 cm pikki naisi, kust teie ostate endale riideid?

Hiljutisest kohtumisest Eesti Miss Estonia kaubamärgi omaniku ja korraldaja Valeri Kirsiga jõudsime otsusele, et kui vähegi võimalik, sõidab Miss Estonia 2009 Diana Arno rahvusliku direktori asetäitjana kaasa. Seega on lootust, et viimasel paaril päeval ma enam päris ainukene eestlane missikarusellis ei ole. 

Nüüd veel viimased päevad üritan kohvri pakkimise kõrvalt õppida veidi portugali keelt ja täiendada teadmisi missinduse vallas. Ma poleks uskunudki, et selles karussellis nii palju süsteeme ja reegleid on. Aga mis seal siis ikka – kui peab, siis peab.  Samuti on ees veel mõned pildistamised, et portfolio piisavalt sisukas oleks ja ka eesti rahvas näeks, mida ma Sao Paulos kandma hakkan. See oleks praegu kõik, ma loodan, et enne lennukisse istumist olen saanud kõikide ettevalmistustega ühele poole ja saan teile juba muljetada kohapealsest elust.

 

Madli

mvilsar@gmail.com

Facebook : Madli Vilsar, Madli Vilsar – Eesti Miss Estonia 2011