Disainer Piret Kartus: Tunnen end teksades suletuna!

Disainer Piret Kartus: Tunnen end teksades suletuna!

Piret Kartuse nimi ei tohiks olla võõras ühelegi kodumaisele moehuvilisele ning järjest enam leiab tema nimi ja looming kõlapinda ka väljaspool Eestit. Buduaar kohtus andeka disaineriga mõned tunnid enne tema äralendu teisele poole maakera – Austraaliasse. Hetkel elab naine küll maakera kuklapoolel, kuid enne seda on ta oma kanda jõudnud kinnitada mitmetes suurlinnades nagu Brüssel, Pariis, Osaka ja London.

Piret Kartuse nimi ei tohiks olla võõras ühelegi kodumaisele moehuvilisele ning järjest enam leiab tema nimi ja looming kõlapinda ka väljapool Eestit. Buduaar kohtus andeka disaineriga mõned tunnid enne tema äralendu teisele poole maakera – Austraaliasse. Hetkel elab naine küll maakera kuklapoolel, kuid enne seda on ta oma kanda jõudnud kinnitada mitmetes suurlinnades nagu Brüssel, Pariis, Osaka ja London.

Kes Pireti loominguga veel mingil põhjusel tuttav ei ole, siis meenutagu meie esileedi, proua Evelin Ilvese imekaunist kleiti selle aasta vabariigi aastapäeva pidustustelt. Kleidi disainiidee kuulub küll esileedile endale, kuid kanga disain ja tikandite teostus Piretile. 

Piret, kelle klientideks on maailmakuulsused, tunnistab siiski, et talle on kõige südamelähedasem töö siiani olnud selleaastane koostöö esileedi Evelin Ilvesega. „Üks asi on teha anonüümselt tikandeid maailmakuulsustele, hoopis teine asi aga tõestada end karmimale publikule kodumaal,” ütleb Piret ja lisab, et kannab ka ise suurima heameelega Eesti disaini. „Eesti disaineritest kannan ma väga palju Kriss Sooniku Susan Body. Paar viimast kuud olen kandud Jukocute’i musta väikest käekotti, mille sisse on pressitud minu nimetähed. Üheks suureks lemmikuks on kindlasti Lilli Jahilo disainitud punane kleit, mida kandsin ka sel aastal presidendi vastuvõtul.” 

Igapäevaselt kannabki Piret ainult kleite, sest kuigi teksad on ilusad ja stiilsed, tunneb ta end nendes kuidagi suletuna. „Kõige tähtsam on kvaliteet, sest kui sa töötad moeäris, siis tihtipeale sa ei jälgi üldse trende, kuna me töötame niikuinii kaks aastat ette. Seega on minu riietus klassikaline ja vastupidav.”

Loe põnevat intervjuud andeka Piret Kartuse edukast moeteekonnast pitsimaailmast ehetemaailma juba Buduaari ajakirja talvenumbrist.
Buduaar.ee