Disainerid soovitavad: mis on sel kevadel moes?

Disainerid soovitavad: mis on sel kevadel moes?

Kui esimesed kevadekuulutajad on kohal ja päikesekiired jõudnud ka kõige külmematesse riikidesse, ärkavad üheskoos loodusega ka seni lume ja jää all maganud linnatänavad. Koos tärkava kevadega, ärkab meis ka soov värskendada oma välimust ja uuendada garderoobi. Millised värvid ja lõiked on sel kevadel moes? Buduaar uuris Eesti disaineritelt järele!

Kui esimesed kevadekuulutajad on kohal ja päikesekiired jõudnud ka kõige külmematesse riikidesse, ärkavad üheskoos loodusega ka seni lume ja jää all maganud linnatänavad. Koos tärkava kevadega, ärkab meis ka soov värskendada oma välimust ja uuendada garderoobi. Millised värvid ja lõiked on sel kevadel moes? Buduaar uuris Eesti disaineritelt järele!

Buduaari lugejatele pakuvad lahkesti moeabi missimaailmast võrsunud ja oma talendiga Itaalia moemaailma jälje jätnud kaunis moelooja Julia Perlin ning äsja koolipingis istunud modell ja rõivadisainer Birgit Kool.

 

Missuguseid muutusi toovad moemaailma kevadised trendituuled?

Julia: 2013. aasta kevadmood tuleb ennekõike naiselik, kuid kindlasti mitte läbinisti romantiline. Paljud moemajad pakuvad meile kevadeks väga erinevas stiilis riideid, sealhulgas isegi gooti elementidega. Just stiilirohkus pakubki meile kõigile võimalust kujundada endale isikupärane välimus, aga eelmistest hooaegadest tuttavate laiade vööde, narmaste ja plisseeritud kangaste jätkuv populaarsus võimaldab oma rõivakollektsiooni väljavahetamisel veidikene säästa. Nii et soovitaksin kõigile oma riidekapp kevadel üle vaadata.

Selle aasta kevadel seisab erilises fookuses naiselik talje, seega tuleks riiete valimisel eelistada keskkohta rõhutavaid tooteid. Omalt poolt soovitan pöörata pilk keeruliste sisselõigete ja kiiludega kleitide ja seelikute poole. Parimaks valikuks võib lugeda õhulisi, läbipaistvaid ja lendlevaid kangaid, kuid nahktooted ning teatud metalne läige on samuti in

Tundub, et kõrgmoe disainerid justkui mängiks, segades ühes outfit’is kokku erinevaid printe, faktuure ja vorme. Seltskonnadaamidele soovitan investeerida õhulistesse kokteilikleitidesse, mida kaunistavad kivikestest ja litritest mustrid.

Birgit: Tänavuse kevade märksõnad oleksid värvid ja julged lõiked. Kui kannad seelikuid ja kleite, siis ei saa unustada põnevate mustrite ja värvidega sukkpükse.

 

Milliseid printe või mustreid võiks nimetada kevadekuulutajateks?

Julia: Mustrid on üsna mitmekülgsed, alustades geomeetrilistest kujunditest ja lõpetades abstraktsete joontega. Endiselt on moes safari-stiilis prindid. Leopardi- ja maonahka imiteerivad mustrid esinevad absoluutselt kõikjal – nii riietel kui ka aksessuaaridel. Neil, kes soovivad moega kaasas käia, jääb üle vaid valida välja just selline print, mis muudaks kandja omapäraseks ja kordumatuks ning rõhutaks tema individuaalsust. 

Birgit: Igasugused lillelised mustrid, triibud ning ka loomamustrid. Kui mõelda pidulikele riietele, siis pitsid, pärlid ja kindlasti ka aegumatu siidikangas. 

 

Kuidas iseloomustaksid aasta kõige enam oodatud hooaja kingatrendi?

Julia: Põhiliseks hitiks on teravaninalised, metalsed, läbipaistvad ja arhitektuurilise vormiga ning pahkluul kinnituvad kingad. Näiteks võis moenädalal esitatud Emporio Armani, Giambattista Valli ja paljude teiste disainerite kollektsioonides näha hõbepaberit imiteerivaid kingi. Samuti muutuvad populaarseks läbipaistvate kontsade ja ohtrate rihmadega kingad. J. Mendel ühendas kõik need trendid ning lõi selle tulemusena hooaja kõige ihaldatumad kingad.

Birgit: Nüüd, kui talv on möödas, tasuks kõigil võtta välja kõrge kontsaga saapad, mis mõjuvad alati stiilsete ja aktuaalsetena, sest just need näitavad naise enesekindlust ning julgust silma paista. Selle aasta moekamad eksemplarid sisaldavad rohkelt läbipaistvaid elemente, olgu nendeks kontsad või nahka paljastav värvitu plast, suur osa on kulla ja hõbeda läiget matkivatel materjalidel, musta-valge kontrastidel ja sädelevate narmastega kingadel. Minu ühed aegumatud lemmikud on kindlasti wedge’d.

 

 

 

Loe, milliseid aksessuaare, värve ja lõikeid soosib käesolev hooaeg ning millised rõivad leiavad tee disainerite endi riidekappi juba UUEST Buduaar Shoppingu kevadnumbrist!

 

Buduaar.ee