Juristikraadiga moelooja Gerli Põldoja: minu garderoob on nagu klaver

23 kommentaari
Juristikraadiga moelooja Gerli Põldoja: minu garderoob on nagu klaver


Gerli Põldoja on meie moeilmas uustulnuk, kuid sellegipoolest on ta lühikese ajaga saavutanud edu ja võitnud paljude poolehoiu. Lisaks moele paelub Gerlit ka õigus ning teadus, sest just seda ta moest vabal ajal Tartu Ülikoolis taga ajabki! Kumb jääb peale, kas mood või õigus? Buduaar selgitab välja!

Gerli Põldoja on meie moeilmas uustulnuk, kuid sellegipoolest on ta lühikese ajaga saavutanud edu ja võitnud paljude poolehoiu. Lisaks moele paelub Gerlit ka õigus ning teadus, sest just seda ta moest vabal ajal Tartu Ülikoolis taga ajabki! Kumb jääb peale, kas mood või õigus? Buduaar selgitab välja!

 

Kust pärineb sinu kirg moe vastu?

Usun, et geenidest. Juba lapsepõlves tegelesin maalimise ja õmblemisega. Mulle on alati meeldinud teha asju teisiti kui peab või on vaja – sellest ongi sündinud minu omanäoline stiil ning armastus moe vastu, mis paneb silma särama. Näiteks juba lasteaias õmblesin ise oma esimesed püksid, kuid kui mõelda tagasi kooliajale, siis sealsed käsitöötunnid polnud minu lemmikud. Mulle ei meeldi teha midagi käsu peale, kõik peab tulema südamest ja armastusega.

Millest ammutad inspiratsiooni kollektsioonide loomisel ning oma riiete valikul?

Inspiratsiooni toon endaga kaasa enamasti reisidelt, kollektsioonide loomisel tulevad silme ette kindlad paigad maailmas, kus varem käinud olen. Teisteks inspiratsiooniallikateks on erinevad aroomid ja muusika, mis laseb fantaasial vabalt lennata.

Kuidas kirjeldaksid oma riietumisstiili?

Minu riietumisstiil on suhteliselt klassikaline, igapäevaselt kannan näiteks kitsaid musti pükse, valget triiksärki ning olenevalt olukorrast kas stiletosid või madalaid kingi. Kindlasti kuulub minu riietuse juurde mõni aksessuaar, olgu selleks sall, käekott või kell.

Tähtsamate sündmuste puhul riietun pigem glamuurselt kui trendikalt. Kipun valima seksikalt konservatiivset ja salapärast riietust, mis jätab ruumi fantaasiale. Kindlasti eelistan ka seksikaid kõrgeid stiletosid ja mõnd kaunist aksessuaari, kuid pean rangelt kinni reeglist „less is more“!

Kui palju tähelepanu pöörad teiste inimeste välimusele? Mis on sinu jaoks riietumise juures kõige olulisem?

Silma jäävad huvitava ja eripärase välimusega stiilsed inimesed. Maitselagedust ma maha ei tee, silma see ei riiva – tänapäeval on ju moes kõik, mida annab selga panna! Kindlasti sõltub riietumine ka sellest, kuidas inimene konkreetset eset suudab välja kanda. Riietumise juures on minu jaoks kõige olulisem oskus tagasihoidlikuks jääda ning mitte liialdada aksessuaaridega. Rõhku tuleb panna korraga vaid ühele asjale või kehaosale, millele soovid tähelepanu juhtida. Olgu selleks sarmikas kleit, ilusad kingad, luksuslikud ehted, soeng või meik.

Kui suurt rolli mängivad sinu garderoobis aksessuaarid? Mis on sinu kõige kallim ehe?

Aksessuaarid mängivad üsna kaalukat rolli. Mulle meeldivad väga sallid, käekotid ja kingad! Eriline hooajaehete kandja ma ei ole, igapäevaselt aga ehin end mulle kallite inimeste kingitud aksessuaaridega, mis minu silmis ongi kõige väärtuslikumad. Lemmikuks on saanud kuldse pantriga kaelaehe, mis peegeldab minu stiili kõige paremini.

Kui tihti käid šoppamas? Milliseid esemeid „jahid“ eriti innukalt?

Kahjuks ei ole ma suur šoppaja. Riidepoodi külastan keskmiselt kolm-neli korda aastas ning saagiks toon kaasa otseloomulikult aksessuaare – käekotte, kingi, pesu ning parfüüme.

Kas sul on mõni lemmikriideese, millest sa mingil juhul loobuda ei suudaks?

On küll, minu enda disainitud Gerli A. Chantelle Noiré Diamanté kleit ja kalli inimese kingitud pesu.

Mis on sinu hea figuuri, hoolitsetud naha ja läikivate juuste põhisaladused?

Proovin käia jõusaalis, ilusate ilmadega teha väljas sporti ning puhata nii palju kui võimalik. Iluprotseduure teen peamiselt ise, võtan aroomiõlivanne ja niisutan nahka mõne meeldiva kreemi või õliga. Mõned korrad kuus külastan massööri, sest jumaldan aroomimassaaži. Minu ilusate juuste saladus on minu jaoks asendamatu juuksuri Alar Kuzmini kätetöö, suuremat hoolt nad ei vajagi.

Milline on sinu suhe meigiga? Milliseid nippe kasutad iga päev ning milliseid hoiad varuks erilisteks päevadeks?

Igapäevaselt kasutan päeva- ja jumestuskreemi. Minu lemmikhuulepulkade tootja on YSL, nendel on mõnus magusa musi maitse. Kindlasti ei puudu minu igapäevast ka parfüüm. Sõltuvalt meeleolust on see Armani Prive, Hermes, Tom Ford või La Prairie. Usun, et parfüüm annab inimesele karakteri.

Tähtsamateks sündmusteks valmistudes kasutan kvaliteetseid isepruunistavaid tooteid ning meigi lasen teha oma ala professionaalil.

Kas riietus on sinu jaoks eneseväljendusmeetod? Millest kõneleb sinu garderoob?

Minu garderoob on nagu klaver, enamik esemeid on seal mustad-valged. Õnneks on sinna sisse viimasel ajal sattunud ka erksamaid värve, nagu mürkroheline, punane ja lilla. Minu garderoobi võib julgelt lugeda eneseväljendusmeetodiks, kuna olen suhteliselt konservatiivne ja toetun otsuste tegemisel põhimõttele „kas kõik või mitte midagi (must või valge)“!

Oled hariduselt jurist, kuid tegeled aktiivselt moega, kas sinu eriala on jätnud oma jälje ka moekarjäärile?

Võib-olla tõesti! Minu klassikaline stiil ning puhtad ja kindlad toonid, mis tulenevad juriidilisest maailmast, on väljendunud ka minu moeloomingus, seda aga siiski alateadlikult. Tunnen, et mul on asjadest oma nägemus ning minu stiil ei sarnane ühegi Eesti disaineri omaga, tänu sellele ei pea ma kedagi enda konkurendiks. Moodi luues püüan jälgida oma stiili ja sellele alati kindlaks jääda. Teen seda, mida süda ütleb.

Mis on sinu jaoks kõige olulisem: hea haridus, õnnelik pere või paljutõotav töökoht?

Kindlasti on minu jaoks õnnelik pere kõige alus, sest kui sul pole õnnelikku perekonda, kes sind toetaks, võib saavutatud eesmärkide üle rõõmu tundmine olla raskendatud. Loomulikult pean ma elus väga tähtsaks ka haridust, kuna leian, et inimene, kes viitsib end harida, viitsib end distsiplineerida ning saavutab kiiremini oma eesmärgid.

Millised mehed sulle meeldivad? Kas oled oma mehele n-ö diktaatorlik stilist või lased tal riiete valimisel end vabalt tunda?

Mulle meeldivad tahtejõulised ning oma eesmärkide poole pürgivad mehed. Stiilseks teeb mehe temast kiirgav mehelikkus ja härrasmehelikus. Tähelepanelikkus oma kaaslase suhtes ning viisakas käitumine. Arvan, et kui mees ei ole galantse käitumisega, ei muuda teda ka ükski riie stiilseks. 

Millest unistasid väikese preilina ning millest unistad nüüd? Kui palju oled oma elu jooksul muutunud?

Mäletan, et 5. klassis pidime kirjutama kirjandi teemal, kelleks soovime tulevikus saada, siis oli minu unistus saada advokaadiks. Praegu unistan õnnelikust perekonnast ja heast karjäärist, tahan jõuda tasandini, kus saaksin oma pingutuste ja vaeva vilju oma kallite inimestega nautida.

Mis on sinu plaanid tulevikuks, kas jätkad oma teed moeilmas või soovid teha karjääri hoopis juristina?

Sooviksin teha mõlemat – üks on töö ja teine on praegu siiski veel hobi tasandil. Esmalt sooviksin lõpetada ära Tartu Ülikooli ning astuda samaaegselt ka Eesti Diplomaatide Kooli. Kõige selle kõrvalt sooviksin jätkata tööd moevaldkonnas, kuna see on ala, mis paneb mu silmad särama ja seljatab pinged – ma armastan kõike seda! Igas minu disainitud esemes peitub palju positiivsust, armastust ja hoolt!

 

Tekst: Kristiina Virt

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar Shopping suvi 2013