Mis on moes kevadel 2012?

Mis on moes kevadel 2012?

Kevade saabudes tahaks kohe-kohe, vaatamata ilmaoludele, soojakraadidele ja muudele inimjõule mittealluvatele faktoritele, kõik soojemad hilbud kokku pakkida, peita need nii kaugele, et ükski kirjust kleidist soojem ese enam silme ette ei satuks. Parimate valikute tegemisel aitavad moepromootor Mari Martin, stilist, moelooja ja -toimetaja Britt Samoson ning disainer Masha Gorodetskaya.  

Kevade saabudes tahaks kohe-kohe, vaatamata ilmaoludele, soojakraadidele ja muudele inimjõule mitte alluvatele faktoritele, kõik soojemad hilbud kokku pakkida, peita need nii kaugele, et ükski kirjust kleidist soojem ese enam silme ette ei satuks. Parimate valikute tegemisel aitavad moepromootor Mari Martin, stilist, moetoimetaja ja -looja Britt Samoson ning disainer Masha Gorodetskaya.

Mis on selle aasta kevadmoodi iseloomustavad värvid?

Mari: Imeilusad heledad värvid – helehallid, kollased, lillad, roosad, rohelised – kõik õrnad ja kelmikad. Moes on maasika-, banaani-, pirni-, mustikajäätis. Pange mitu palli korraga!

Britt: Värvide asemel nimetan pigem mustreid. Näiteks Hawaii lillemustrid saavad suvel olema ilmselt üsna mitmes kaupluses esindatud.

Masha: Selle kevade aktuaalseim värv on oranž – nii riietes kui ka aksessuaarides. Moes on ka kõikvõimalikud „oranži tuletised“, sealhulgas karamellivarjundid. Värv number kaks on sinine ja selle varjundid. Eriti erk-, mustjas-, türkiis- ja paabulinnusinine. Kolmanda värvina nimetan mururohelise. Seda värvi kleit peab mahtuma iga moefänni garderoobi. Kuumad on ka roosad – lõhe- ja fuksiatoonid. Endiselt säilitab populaarsuse nude nahatoon. Klassika on endiselt IN – must ja valge ning nende erinevad kombinatsioonid. Punase ja sidrunikollase armastajad ei ole samuti millestki ilma jäetud. Kokkuvõtvalt: sel hooajal on moes puhtad, erksad värvid. 

 

Millised on sellel kevadel kõige värskemad, nii-öelda ennenägematud lõiked ja tegumoed?

Mari: Disainerid on öelnud, et selle hooaja kollektsioone luues on palju inspiratsiooni kogutud arhitektuurist. See on kontseptuaalne lähenemine, kus mängitakse vormi ja konstruktsiooniga. Huvitavad vormid, mis saavutatakse erinevate materjalidega katsetamisest ja kombineerimisest, on lai, kuid põnev mängumaa. Lisaks kohtame geomeetriat, erinevaid mustreid, triipe ja ruute koos jne.

Britt: Ennenägematuid lõikeid kohtab harva. Lõigete poolest oli silmapaistvaim aga Mugleri kevadsuvine kollektsioon. Üks minu lemmikuid!

Masha: Moodi tulevad taas lühikesed topid, mis meenutavad nüüd moonutatud, rinnahoidjast inspireeritud varianti. Endiselt säilitavad positsiooni loomaprindid, lilleliste ja etniliste motiividega prindid. Populaarsust kogub asümmeetria: seelikud ja kleidid, ebahariliku lõikega püksid. Ka jakid ja bleiserid on võtnud uue kuju. Samuti on väga populaarsed puhvis seelikud ja kleidid, suuremõõtmelised tuunikad ja pluusid. Moes on arhitektuursus. Kleitide ja pluuside kaeluste avatus, mis nüüd aktuaalne on, sõltub sellest, kas siirdud tööle või kokteilipeole. Paljastatud buduaarimood on endiselt kuum, kuigi nüüd on see vaoshoitum. Endiselt pitsi, tülli, poolläbipaistvaid kangaid, kuid tulemus on elegantsem ja neitsilikum. Trikotaažist kleit, kitsas seelik ja maksipikkus on hooaja hitid. Väga populaarsed on laiade šortsidega pükskostüümid, samuti läbipaistvast „plastikust“ mantlid ja joped, prindiga püksid ja nahksed kleidid.

 

 

Millised on sinu enda lemmikud moetrendid?

Mari: Mul on suur nõrkus kõige vastu, mis miksib funktsionaalsust – ühtesulanduvad pluus ja jakk, mantel ja kleit, särk ja kleit. Särk-kleidid, mille stiilid varieeruvad mad-men’ist kuni boy-stiilis pikendatud pluusideni, on kindlasti ühed hetkelemmikud.

Britt: Olen oma kollektsioonis katsetanud erinevate värvikooslustega. See trend tõstis pead juba eelmise aasta kevadel, kuid jätkab oma teekonda. Samuti on hetkel minu jaoks põnev teema kollaaž ehk mulje, nagu oleks mitu erinevat rõivaeset üheks kokku õmmeldud.

Masha: Vene keeles on hea ütlus – ilma kingadeta kingsepp. Võin enda ja teiste disainerite kohta öelda sama. Tihtipeale riietuvad disainerid väga tagasihoidlikult. Minu garderoob koosneb valdavalt mustadest ja hallidest riietest, kuigi nendegi seas on mõned lemmikud. Armastan suuri, jämedakoelisi kudumeid iseloomulike etniliste mustritega. Möödunud talvel olid need eriti popid. Lisaks on need ülisoojad. Armastan maksikleite – tunnen ennast neid kandes väga mugavalt. Paljastatud jalgade ja miniga ma end nii hästi ei tunne. Ma ei saa hakkama klassikalise musta jakita. Seda on hea kombineerida teksade ja huvitava pildiga T-särgiga. Veel meeldivad mulle pikemad särgid-tuunikad. Neid on mul väga palju, vahel „laenan“ abikaasa särke, mida kannan koos stiilse vööga, massiivse aksessuaari või ripatsiga. Peale viskan lemmiku musta pintsaku. Jalanõudest on lemmikud täistallaga poolsaapad ja paksu „meeste kontsaga“ massiivsed saapad. Värvidest armastan tagasihoidlikumaid: musta, erinevaid halle, beeži, nude’i ja sinist.

Loe täispikka moeülevaadet Buduaari kevadenumbrist!

 

Kristiina Virt