STIILNE NAINE Liis Lemsalu: Mood on midagi enamat, kui lihtsalt riided! Lisatud GALERII!

STIILNE NAINE Liis Lemsalu: Mood on midagi enamat, kui lihtsalt riided! Lisatud GALERII!

„Mood on midagi enamat, kui lihtsalt riided,“ ütleb lauljanna Liis Lemsalu (21) ning mulle saab kohe selgeks, et seda noort naist ei seo moemaailmaga mitte külm ja kauge, vaid üsna lähedane kuum ja kirglik suhe. 

„Mood on midagi enamat, kui lihtsalt riided,“ ütleb lauljanna Liis Lemsalu (21) ning mulle saab kohe selgeks, et seda noort naist ei seo moemaailmaga mitte külm ja kauge, vaid üsna lähedane kuum ja kirglik suhe. 

Liisi sõnul on mood midagi enamat, kui ainult riided, seepärast, et mood ümbritseb meid ju igal pool. „Kõige toredam on see, et moel on võime kõnetada meid ilma ühtegi sõna lausumata. Väidetavalt on meie keha vaid väline kest, mis annab meie hingele võimaluse eksisteerida siinses füüsilises maailmas, ning seda enam tunnen ma, et iga inimene peaks leidma veidi aega iseenda jaoks, et peegeldada iseennast läbi „moe“ ning ümbritsema end vaid talle sobivate asjadega. Sisemine pool on muidugi väga oluline, aga minu jaoks on oluline ka väline, sest riided ütlevad meie kohta palju. Poodides on müügil tuhandeid asju, kuid ometi haarame me sealt selle ühe – meile kõige sobivama. Kuid miks? Sest see kõnetab meid ja sobib meile,“ filosofeerib Liis ajal, mil tõstab oma garderoobist kaasa võetud lemmikkomplektid meile vaatamiseks lauale.

Esimesena sobitab superstaari-saatest tuule tiibadesse saanud kaunitar kokku „musta komplekti“, kuhu kuuluvad nahaimitatsiooniga topp, must võrkkoes kampsun, mustad šortsid ja baikeristiilis nahkjakk. Riietudes räägib naine, et moemaailm on teda alati lummanud. „Minu suhe moega on käinud käsikäes üpris kaua. Võib isegi öelda, et suurema osa minu elust, kuid praegusel eluetapil on see veel eriti jõustunud. Olen end pidevalt leidnud uurimas erinevaid maale, blogisid, ajakirju ja sisekujundust,“ räägib Liis ning tunnistab, et on nüüdseks oma stiili leidnud ega vaja igapäevaselt stilisti abi. Seda saame kinnitada ka meie, sest Liis sobitab mängleva kergusega üksteise järel kokku järjest lahedamaid outfit’e. 

„Usaldan loomulikult oma ala spetsialiste, sest mitu pead on alati parem kui üks. Kuid viimasel ajal olen kuidagi oma võnkumise leidnud ning igapäevaelus ei tunne ma stilisti järele vajadust. Pigem tulevad stilistid appi suurte ürituste raames, sest siis on alati hea kellegagi nõu pidada .Üldjuhul meeldib mulle ise askeldada ja kombineerida. Loomulikult ei langeta ma alati õigeid otsuseid, kuid olen alati katsetamise poolt, minu jaoks ei ole see maailmalõpp, kui midagi „valesti“ selga panen,“ ütleb julge katsetaja, keda oleme harjunud leheveergudel nägema nii lillade või roosade juustega kui ka „liiga paljastava“ võrktopiga. 

Aga kas leidub asju, mida Liis mingi hinna eest selga ei paneks? „Arvatavasti ei paneks ma selga midagi, mis on minu isiklike tõekspidamiste vastu. Esimesena kerkib pähe ehtne karusnahk. Ma olen suur loomaarmastaja ning seda ma tõesti ei suudaks kanda. Tänapäeval on olemas juba sedavõrd arenenud tehnoloogia, et päris karusnahk ei ole kindlasti enam ainuke kõige soojem kasukas või vest poeletil. Eks see teema on ja jääb alati surnud ringiks, sest leidub inimesi, kes väga pooldavad säärast käitumist, ja leidub ka neid, kes on risti vastu. Moe pärast ma siiski selliseid ohverdusi ei tooks. Eks kunagi ammu olid sellised valikud mõistetavad, kuid praegu, 21. sajandil?“ arutleb Liis.

50ndad ja Zac Posen

Karusnaha juurest liigume nüüd vastukaaluks esimesele, tumedale komplektile, pitsivahu ja heleroosa lateksseeliku juurde, mis on meie teise komplekti peategelased. „Ma naudin naiselikkust ja osalist androgüünsust – kõik, mis sinna vahepeale jääb, jätab mind vaatlejana üsna ükskõikseks. Ma leian väga palju inspiratsiooni inimestest, kes julgevad eristuda ning imetlen nende julgust, vaadates neid alati alt üles.“ Romantilise pitspluusi ja üsnagi pretensioonika, viiekümnendate new look’i stiilis seeliku juurde kombineerib naine vinged valged päikeseprillid. 

Vaadates Liisi muusikavideoid ja stilistikat erinevatel ülesastumistel, jääb sageli silma just viiekümnendatele iseloomulik stilistika. „Tõepoolest, minu lemmikajastuks on kujunenud 50ndad ja 90ndad. Neis ajastutes peitub mingisugune ürgne vägi. Ostsin hiljuti endale ka ühe suure pin-up’i-raamatu, lihtsalt raamatu kaanepildi pärast, teadmata sealjuures, millest raamat üldse kõneleb – vot sedavõrd suur võim on sellel ajastul minu üle.“ Ka lauljanna lemmikese tema garderoobist on Liina Steini disainitud, 50ndate stiilis maasikamustriga puhvis kleit. Maailma moelavadelt on Liisi selle hooaja suur lemmik aga Zac Pozen. „Ta loob sedavõrd muinasjutulisi rõivaid, et see on küll suur-suur unistus, kui saaks end kaunistada tema loominguga.“

Lateks ja pits

Kuigi pildistamisele on Liis kaasa võtnud vaid kaks paari kingi, leidub naise koduses garderoobis just jalanõusid kõige enam. „Ma ei tea, kas tegu on mingisuguse kiiksuga, kuid ajapikku on neid tõesti palju kogunenud. Ehk on asi minu valivuses, sest meeldivaid mudeleid ei leia ma väga kergelt, kuid kui lõpuks leian, on vaja need kohe ära osta. Vaikselt täieneb ka minu kaabude ja peaehete kollektsioon.“

Kuigi jalanõud hõlmavad suure osa Liisi garderoobist, ei liigita ta end konkreetselt ei kontsa- ega tennisekandjaks. „Olen käinud ka selliste tossudega, mis on ebamugavamad kui kingad, seega ei lähtuks ma kindlasti vaid ühe paari valimisega. Minu viimase aja kõige parem leid on platvormkingad, mis on justkui tossu ja kontsakinga vahepealne leiutis. Nendel võin ma tõesti kõike teha!“

Kui palun Liisil meenutada oma suurimat moefopaad, siis ütleb ta, et seda ei olegi olnud, sest mood käib ju ringiratast. „On küll asju, mis minu arvates kõige paremini kokku ei sobi, kuid olen kohanud inimesi, kes on suutelised ka väga koomilisi komplekte oma attitude’iga välja kandma, seega üritan hoida neutraalset joont ega rutta kohe kriitikat andma. Mäletan väga hästi, kui sokk ja kontsaking oli kindel no-no, kuid kui vaadata praegust moodi, leiame me paljude brändide reklaamidest just sellise lahenduse. Aeg muutub ja me kõik käime nende muutustega mingil määral kaasas.“ 

Liis tunnistab, et kuigi ta on suur moefänn, iga trendiga ta siiski kaasa ei lähe ning ostab vaid asju, mida ta tõesti tahab ja milles tunneb end mugavalt. „Üldjuhul valin ja ostan endale vaid neid asju, mida ma tõesti vajan oma garderoobi. Nooremas eas sai tehtud mitmeid põhjendamatuid oste, seega üritan praegu seda vältida.“ Ka konkreetseid poode, mida Liis ainult ja ainult külastab, ei ole, sest vaid nii saab luua riidekapi, mis peegeldab inimest kõige enam. „Kui käia vaid ühtedes ja samades kohtades, tekib selle poe look, mida ma pigem ei taha tekitada.“ 

Oma jutu tõestuseks räägib Liis toreda loo, kuidas nad käisid koos peikale nahkjakki otsimas ning põikasid sisse esmapilgul üldse mitte põnevasse nahabutiiki, mis ostutus lõpuks aga tõeliseks kullaauguks. Peika sai omale „täpselt selle õige“ nahkjaki ning Liis boonusena üliseksika täisnahast kleidi. „Ma olen päris pikalt mõelnud, et milline on minu stiil. Lõppude lõpuks on mul väga raske end kuskile kategooriasse paigutada. „Minulikud“ riided käivad käsikäes minu tujuga. Tõmmates otsi koomamale, sobituks ma mingisugusesse hübriidi, rokk-pin-up-90ndate look’i,“ naerab Liis. 

Just sellist stiilide tohuvabohu ilmestab ka Liisi kolmas komplekt. Liis võtab kotist pruunid täisnahast ja needitud šortsid ning teatab, et kuigi need püksid on ülilahedad, on need seni vaid garderoobis rippunud, sest on natukene liiga paljastavad, kuid täna saavad püksid endale tõeliselt vinge katte. Liis näitab meile väga ägedat õhukest hõlsti, mis on kaunistatud värviliste niitidega. Meil jäävad imestused suud lahti ja kõigi meie silmist võib lugeda küsimust: kust sa selle said?! „Selle sain oma peika ema (ooperilaulja Sirje Puura – toim) käest. Tema ütles, et pane see siis mõnele esinemisele selga, aga ma vastasin talle, et ei, ma kannan seda igal pool!“ rõkkab Liis rõõmust ülilaheda leiu üle. „Ja kui hästi see veel lõhnab!“ 

Tuules kaunilt lehviva hõlmiku alt piilub välja kurja gorilla prindiga body ning roki-pin-up’i-90ndate hübriid-look on sündinud. Kes iganes tegi Liisile kunagi talle meeldejäänuima komplimendi, öeldes, sa oled kui vaatamisväärsus, sellel oli 100% õigus!

 

Tekst: Triin Tisler

Fotod: Egerta Laine

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar sügis 2014