Suur trendiülevaade: meestemood kevad 2013

Suur trendiülevaade: meestemood kevad 2013

Buduaar toob sinuni kevadised meestemoetrendid otse maailma moelavadelt!

Buduaar toob sinuni kevadised meestemoetrendid otse maailma moelavadelt!

Nagu päev ja öö

Disainerid: Nuno Gama, Issey Miyake

Nagu elu on meile lahkesti näidanud, käivad kõik asjad maa peal kahekaupa ning isegi kõige säravamal medalil on alati olemas ka teine pool. Sel kevadel tuleks trendika ilme saavutamiseks ka meil, lihtrahval, kahekordistuda või poolituda. Tundub, et see saab olema lihtne, sest kui sinu senised riided koosnesid kahest poolest – paremast ja vasakust –, siis nüüd peavad need eristuma ka värvi või mustri poolest. Parimate stiilinäidete saamiseks uuri Issey Miyake, John Richmondi ja Nuno Gama kahenäolisi kollektsioone.

Meretagune kuningriik

Disainer: Vivienne Westwood

Kui oled kunagi käinud tänavamoe mekas Suurbritannias, siis oled kindlasti tähele pannud, kui trenditeadlik, stiilne, omanäoline ja kohati isegi crazy on sealsete elanike riietumisstiil. Nii mõnigi moelooja on vaimustunud Londoni rahutust elutempost, mida saaks väljendada kõigile tuntud slogani „eat-sleep-shop“ (söö-maga-šoppa) abil. Mis jääb veel üle, kui kriiskavate ja värvikate trendiparadiisi lippu kandvate riiete mõju all rõõmsalt hüüda: „Elagu mood! Elagu kuninganna!“

Stiiliampsud Versace’lt

Disainerid: Jeremy Scott, John Richmond

Ajatud mustrid, nagu ka aegumatud lõiked, on suurepärane investeering. Versace loomingust inspireeritud kangad leidsid oma tee ka teiste mõjukate nimedega disainerite loomingusse, luksuslikud beežid ja ootamatud musta-valge lahendused sobivad imehästi nii teksapükste kui ka ülikonna täiendamiseks. See on suurepärane idee oma harjumuspärase triiksärgi või igapäevase T-särgi väljavahetamiseks millegi lõbusama ja tunduvalt glamuursema vastu.

Turistikott

Disainer: Versace

Mõeldes kevadisele tänavapildile, mis hakkab järjest rohkem ellu ärkama ning virvendama vanalinna saabunud turistidest, ei tule silme ette ühtegi silmapaistva ja erilise disainiga õnnistatud reisikotti kandvat meest. Sellest võib jääda mulje, et reisimine polegi enam moes ning sellele pööratakse minimaalselt tähelepanu, mis pole aga päris õige. Ülimalt stiilne ja uhke turistikott ei täida ainult funktsionaalse rahakoti rolli, vaid on ka moekas aksessuaar, mida maailma avastamisretkele kaasa haarata.

Läänetuuled

Disainer: Bottega Veneta

Kõige muutlikumad tuuled on kindlasti kevadtuuled – kord puhuvad need salapärasest idast, kord kuumalt värvikast lõunast. Selle aasta briis jõuab meieni aga ookeani taga asuvast lääneriigist, või täpsemalt selle ajaloolisest minevikust. Taas jõudsid narmad, pööratud nahk ja erinevad punutised kõrgmoe lavadele. Kui sina pole veel oma inspiratsiooniallikat leidnud, tasuks sul pilk peale visata vanadele headele kauboifilmidele, kus kiired hobused, lakkamatu paugutamine ja ettearvamatud indiaanlased.

Hiina Portselan

Disainerid: Just Cavalli, Agnes B

Väga hinnaline ja peen portselan hiilis selle aasta kevadel vanamoodsatest ja prantsuspärastest vitriinkappidest ka meeste moodi. Kaunid värvid ja õrnad motiivid, mis paistavad silma nii kangamustritelt kui ka aksessuaaridelt, lausa kutsuvad käega katsuma! Kui oled otsustanud säärase trendi kasuks, proovi sobitada see sama õhuliste heegeldatud kudumite ja kerget läiget või pärlmuttersära heitvate kangastega. Raskete ja robustsete materjalide, näiteks naha ja teksa, vältimine aitab sul ära hoida olukorda, kus näed välja suur ja kohmakas, just nagu elevant portselanipoes.

Triibud

Disainerid: Acne, Armani, Dolce & Gabbana

Vertikaalsed, horisontaalsed, läbipaistvad ja värvilised – sellised saavad olema selle hooaja mehed, või õigemini nende kehal paiknevad triibud. Sellel trendil ei ole mingit pistmist peaaegu igas kevadsuvises kollektsioonis esindatud meremehe-temaatikaga, millest on kujunenud praeguseks juba silma väsitama kippuv klassika. Stiilne triibukostüüm on lõbusa, kuid siiski rahuliku värvilahendusega, hästiistuv ja loomult kergelt boheemlaslik valik mehele, kes peab lugu mugavatest mokassiinidest ja loafer’itest.

Ürgne ilu

Disainer: Kenzo

Kes oleks võinud arvata, et seksikust hiilgav kassimuster võib ootamatult ilmuda ka meeste moodi, muutmata leopardi kandjat väljakutsuvaks eneseimetlejaks? Muidugi ei ole kurikuulsad kassitäpid jäetud nii naturaalsed nagu meie esivanemate puusadel paiknenud nahkadel kunagi ürgsel ajal Aafrikas, vaid nüüd matkivad täpid pigem kodumaise looduse ilu: savine roheline, mullapruun ja meresinine tasakaalustavad kaslaste kirglikku iseloomu.

Pop-art

Disainerid: Moschino, Raf Simons

Kui sina pole veel uuendusmeelsest ja kohati isegi provokatiivsest kunstivoolust pop-art midagi kuulnud, siis on kevad tõepoolest viimane aeg „Ameerika avastamiseks“, sest just sealt hiiliski see pöörane kuumalaine otse Euroopasse ning tagasi, seekord juba kogu maailmas trende paika panevatele moelavadele. Ka sina võid ennast julgelt lasta kanda meelierutavasse kunstipöörisesse ning sukeldada rõõmsameelsete värvide ja lõbusate printide pööraselt vingesse stilistikakompotti!

Tagasihoidlik muster

Disainer: Missoni

Kui värvid, lilled ja muu dramaatiline maalilisus on sinu silmad juba ära väsitanud, tuleb appi rahulik ja esmapilgul isegi märkamatu muster. Luksusliku ilmega, tähelepanu püüdva, outfit’i ja praktiliste värvidega ei õnnestu sul kunagi välja näha kohatu või liialt ekstravagantne, pigem mõjuvad omavahel oskuslikult sobitatud peened mustrid elegantselt ja maitsekalt.

 

Tekst: Kristiina Virt

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar Shopping kevad 2013

 

Sarnased artiklid