Reklaam sulgub sekundi pärast

Appi, siin kummitab!

Kummituste kohta pole inimkond siiamaani ühtset seletust saanud. Mõned on neid näinud ja teavad rääkida igasuguseid kõhedakstegevaid lugusid, mõned jälle ei usu säärastesse juhtumitesse üldse.


Kummituste kohta pole inimkond siiamaani ühtset seletust saanud. Mõned on neid näinud ja teavad rääkida igasuguseid kõhedakstegevaid lugusid, mõned jälle ei usu säärastesse juhtumitesse üldse.

On olemas igasuguseid majakummitusi, maanteekummitusi, laevakummitusi, lossikummitusi jne. Ühed kummitused loobivad esemeid ja näpistavad inimesi, need on poltergeistid. Teised aga käivad meist niisama mööda, kutsudes esile hirmutunde ja andes endast märku külmade õhuvoolude, varjude või trepinaginaga.

Mõned kummitused on heasoovlikud, kes soovivad oma maistel sõpradel niisama pilku peal hoida, mõned aga kurjad, kes soovivad kellelegi millegipärast kätte maksta.

Majakummitused

Kas olete kuulnud Rosenheimi poltergeistist? 1960. aastate lõpul hakkasid Saksamaal Rosenheimi advokaadibüroos juhtuma imelikud asjad. Telefon helises, kuid vastu võttes jäi see lihtsalt tummaks, kõned katkesid ning keegi salapärane olevus oli teinud 600 registreeritud kõnet, mida ükski bürootöötaja omaks ei võtnud. Lisaks plahvatasid lambipirnid, mööbel vahetas asukohta. Mitte keegi ei leidnud toimuvale selget põhjust. Lõpuks kutsuti kohale professor parapsühholoogiainstituudist. Professor teadis rääkida, et tavaliselt on poltergeistinähtude taga mõne noore naisterahva ebateadlik mõju.

Lõpuks selgus, et advokaadibüroos töötas 18-aastane Annemarie Schneider, kes oma tööd vihkas. Pärast Annemarie lahkumist kadus ka poltergeist. Kui midagi kõvasti vihata, siis mõjuvad väljasaadetavad energiad vägagi laastavalt ja alati ei olegi tegemist kurja kummitusega, vaid inimese enda tekitatud energiate liikumisega. Liigutavad ju inimesed mõttejõuga taldrikuidki!

Lossikummitused

Lossides on ajaloo vältel aset leidnud hulk märkimisväärseid sündmusi, mis on tihti ka surmaga lõppenud. Pole siis imestada, et ka tänapäeval selle mõju tunda on. London Toweris kummitab siiamaani – on kuuldud karjatusi, nuttu ja samme. Turvatöötajad on näinud uskumatuid viirastusi. 1815. aastal kukkus üks vahimees lausa kokku ja suri hirmust, sest nägi kohutavat viirastust suurest pruunkarust. Igas õiges lossis on oma lossikummitus.

Maanteeviirastused

Mõnikord öösel tühjal maanteel sõites poeb naha vahele kummaline hirm, mis võib kasvada koguni paanikaks. Kas maanteeviirastustest olete kuulnud? Neid on esinenud Euroopas ja Ameerikas. Inimene sõidab autoga, võtab peale tee ääres seisva hääletaja, kellega sõidu vältel meeldivalt juttu puhutakse. Kui autojuht seisma jääb, et hääletaja maha panna, siis on hääletaja äkki kadunud! Mõni autojuht on uurinud, mis sellel aadressil, kuhu ta viirastusliku hääletaja maha pani, kunagi juhtunud on. Enamasti on selgunud, et sealsamas kohas juhtus kunagi kellegagi autoõnnetus...

On olemas veel üks jubedam maanteekummituse juhtum. 1921. aastal sai Cornwallis surma mootorrattur. Aastaid hiljem on autojuhid samas kohas tundnud erinevaid ebameeldivaid tundmusi. Mõnedki autojuhid on jutustanud, kuidas nähtamatud tugevad käed haaravad nende autoroolist ja üritavad seda õnnetuse kohas kraavi juhtida.

Laevakummitused

Hollandi kaubalaev Libera Nos ilmub keset merd äkki täies purjes välja ning üllatuseks on kõik meeskonnaliikmed luukered! Pole just kõige toredam pilt, mida merel seilates näha tahaks! See laev peab igavesti merd sõitma ja hirmutab merelolijaid arvatavasti ka edaspidi.

Kummitused erutavad ja ärritavad inimesi, ent mõnikord leiab lugu lihtsa ja loogilise seletuse. Nagu ka eelneva advokaadibüroo loo puhul. Inimeste tahtejõud on nii suur, et kui nad midagi väga usuvad, siis see juhtubki!

/Buduaar Shopping, kevad`08/