Appi, ühiskond muutub aina rumalamaks!

64 kommentaari
Appi, ühiskond muutub aina rumalamaks!

Buduaari suhtlemisfoorumis, kus igal ajahetkel käib vilgas suhtlemine, leiab lahedat lugemist igaüks- nii see, kes soovib meestest ja seksist muljetada, kui see, kes ilunippide, reisimise, kokkamise, ühiskonna murede või sünnituse kohta teiste kogemusi ja arvamust kuulda tahab. Tarbimise kulutus, inimeste huvipuudus ning tühisus on teemaks, mille üle tunneb muret buduaarikas Jane:

Buduaari suhtlemisfoorumis, kus igal ajahetkel käib vilgas suhtlemine, leiab huvitavaid mõttearendusi igaüks- nii see, kes soovib meestest ja seksist muljetada, kui see, kes ilunippide, reisimise, kokkamise, ühiskonna murede või sünnituse kohta teiste kogemusi ja arvamust kuulda tahab. Tarbimise kulutus, inimeste huvipuudus ning tühisus on teemaks, mille üle tunneb muret buduaarikas Jane:

 

See on täiesti kohutav milliseks meie tarbimisühiskond muutumas on! Inimesed on nii kitsa silmaringiga ja ei mõista elu tõelisi väärtusi. Kõik keerleb ümber raha, jõukuse ja ASJADE. Loogiline, et raha on vajalik ja ka asju nagu riideid, mööblit, mida iganes veel, on vaja, et siin, Eestis, elada ja hakkama saada, aga igal asjal on omad piirid ja need “asjade ahnitsemise” piirid on ammu ületatud. Seda on lausa nukker vaadata kui abituks oleme me kõige pakutava suhtes muutunud. Iga asi tundub ahvatlev ja raha on jälle millelegi kulutatud. Nüüd algas majanduskriis, kõike ei saagi endale soetada. Loomulikult on raske, kui sul pole raha üüri maksta, sind võidakse kodust välja tõsta ning sul on kõht tühi, aga sellisel raskel ajal ei tohiks mitte keegi vinguda selle üle, et ei saa osta endale uut iPodi. See on lihtsalt nii arulage ja mind kohutavalt häirivad sellised sileda mõistusega inimesed.

Jah, Eesti on heal tasemel oma hariduse omandamise poolest, kuid viimasel ajal on asjad hakanud minema uuemat moodi. Uhkeldatakse pidevalt, et tänavu aasta läks 80% keskkooli lõpetanutest ülikooli. No tõesti, palju õnne, aga räägime nüüd sellest mitu % ülikooli ka lõpetasid? Ja täiesti kohtutav, kuidas inimesed on massiliselt hakanud käega lööma ning kukuvad üksteise järel ülikoolist välja. Olles ise samas eas ja vaadates oma tutvuskonda, kus on mitmeid üliõpilasi, hakkab lihtsalt hale kui paljud nii lihtsameelselt asjadesse suhtuvad. Arvatakse, et küll saab kuidagi hakkama, aga siis jõuab kätte see aeg kui ei saa ja laenud kasvavad üle pea.

Eriti otseselt näitab meie ühiskonna labasust tohutu SL Õhtulehte ja Cosmopolitani ostmine. SL Õhtuleht, mis on teadagi vaese mehe Postimees, kus on kõik kollasel taustal kolme hüüumärgiga pommuudised, mis on enamjaolt ise põnevamaks tehtud, läheb inimestele rohkem peale ja kusjuures statistika näitab, et enamus SL Õhtulehe tellijaid elab maal. Tori vallas tellib mõnesajast inimesest ainult paar Postimeest, teised loevad vaid Õhtulehte. Postimeest peetakse lausa nõmedaks ja igavaks, aga just seal räägitakse “mõtleva inimese” juttu. Õhtulehes räägitakse ainult labasusi, üritatakse täiesti mõttetud teemad suureks puhuda ja tahetakse inimeste rumalat mõistust ära kasutades põnevusega lehte lihtsalt müüa. Ja nii kasutatakse äri eesmärgil iga päev tuhandeid ja kümneid tuhandeid inimesi.

Noored neiud, kes tahavad olla ka nii glämmid, änksad ja šikid, ostavad massiliselt 89 nipiga Cosmopolitani, kus on tohutult pilte staaridest, kingadest, riietest ning väga suurel määral räägitakse seksist ja meestest. Arvatakse, et kui sellistest teemadest osa saada, siis ollakse kohe ise ka kõrgemal tasemel. Aga näiteks ajakiri Lilit on kukkumas pankrotti (ilmub vaid kahe kuu tagant ja seekord langetati hinda lausa 29 krooni peale!) ja seal räägitakse kunstist, elulugudest, näidatakse ammustest aegadest pilte ja ega sealtki puudu mood või seks, kuid neid palju vähesemal ja piisaval määral. Selle ajakirja vähene ostmine näitab seda, et inimesi ei huvitagi need tõsisemad teemad (ehk inimesed pole eriti suure maailmavaatega, et see neid huvitada saaks), kultuur, ajalugu või mõne kuulsa surnud stiiliikooni elulugu. Näiteks palju nn. “brändinaised”, kes meigivad end Chaneli lauvärviga ja sellega uhkustavad, ei ole tegelikult üldse kursis tõelise Coco Chaneli olemuse või elulooga (sellest rääkis näiteks eelmise kuu Liliti), sest nad lihtsalt eelistavad “kõrgajakirjandusele” madalat.

Meie allakäiv ajusüsteem mõjutab kõige rohkem just kasvavat põlve, kes praegu on alles koolieelikud. Ma olin šokeeritud, kui sain teada, et lasteaias käivad 4-5 aastased lapsed ei oska korralikult rääkidagi (mida omal ajal selles vanuses juba tehti), sest vanemad lihtsalt ei tegele oma lastega ja hoiavad toas. Laps ei arene puhtalt lage vaadates.

Kõik mis ma sellega öelda tahan on see, et palun avage oma silmad ja võtke end kokku. Niiviisi jätkates muutub meie ühiskond naeruväärseks. Ma küll võin juba aimata, et mulle karatakse selle postituse pärast kallale, et keda ma üritan muuta, keda ma jälle sõiman mingiks Chaneli tibiks, kes kirub mõne kirjavea pärast, kelle jaoks oli see liiga pikk või mida iganes. Siin ei ole tegelikult millegi peale ärrituda, ma rääkisin kõigest lihtsalt väga otseselt ja seetõttu kõlasin kohati karmilt. Suurelt vabandan ma nende ees, keda see teema ei puuduta ja kes ei kuulu “rumalate” hulka.
Mul oli vaja lihtsalt see välja öelda, ega ma ei loodagi, et nüüd kõik homme paraneb.
Peace!

Tahad teada, mida foorumis sel teemal räägitakse? Kliki SIIA.