Reklaam sulgub sekundi pärast

Ilusa ja puhta kodu 7 kuldreeglit: sul on neid vaja!

See, milline näeb välja sinu kodu, peegeldab sinu suhtumist iseendasse ja teistesse perekonnaliikmetesse. Puhtas, koristatud ja kaunis kodus on palju mõnusam olla, sest õhk on värskem ja tolm ei aja aevastama. Kui sa vaatad oma kodus ringi, siis suure tõenäosusega leiad kohti, mis võiksid puhtamad olla, ent sa lihtsalt ei jõua kõigel koguaeg silma peal hoida - vastab see tõele?

See, milline näeb välja sinu kodu, peegeldab sinu suhtumist iseendasse ja teistesse perekonnaliikmetesse. Puhtas, koristatud ja kaunis kodus on palju mõnusam olla, sest õhk on värskem ja tolm ei aja aevastama. Kui sa vaatad oma kodus ringi, siis suure tõenäosusega leiad kohti, mis võiksid puhtamad olla, ent sa lihtsalt ei jõua kõigel koguaeg silma peal hoida - vastab see tõele?

Aga kui sulle saabuksid ootamatud külalised, kas sa saaksid nad uhkusega tuppa lasta või tunneksid piinlikust, et sa pole piisavalt koristanud?

Et sul oleks lihtsam oma elamist korras hoida, toome allpool välja 7 lihtsat soovitust.

1. Voodi peab olema tehtud

Kui sa ei tee oma voodit igal hommikul ära, siis edaspidi võiksid seda kindlasti teha. Stiilne voodikate on hea mõte ja neid võib vastavalt aastaajale ka vahetada. Kõige parem oleks voodi kohe pärast ärkamist ära teha.

 

2. Must pesu kohe pesukasti ja esimesel võimalusel masinasse pesema

Kodus ei tohiks ühtegi musta asja laokile jätta, kui riideese vajab pesemist ja masinasse kõiki värve korraga panna ei saa, pane see pesukasti ootele. Sellist olukorda ei tasu kindlasti endale tekitada, kus pesumasin on asju täis ja pesukast ajab samuti üle. Paar korda nädalas tuleb pesumasin kindlasti tööle panna või teatud esemed keemilisse puhastusse viia.

Seda, kui tihti riideid pesema peab, loe siin ja teksapükste pesemise kohta loe siin

 

3. Kraanikauss peab alati puhas olema

Kui isegi tippkokad suudavad suurele rahvamassile teha süüa nii, et nad hoiavad köögi samal ajal puhtana, siis oled sina ka selleks võimeline. Kui salat on lõikelaual hakitud, pese lõikelaud puhtaks. Kui kohvi on hommikul joodud ja pudru söödud, pese nõud kohe puhtaks.

Jah, esemed, mis vajavad rasvainest lahti leotamist, võiksid tõepoolest natukeseks ajaks kraanikaussi ligunema jääda, ent mitte kauemaks kui 10 minutit. Sellest piisab, et rasv lahti liguneks ja sa saaksid nõu puhtaks pesta. Kuum vesi ja paar tilka nõudepesuvedelikku aitab alati. 

Kui pesed nõusid nõudepesumasinas, siis hoia sellel silm peal, et masin liiga täis ei saaks. 

 

4. Ära osta mõttetuid asju

Kodu ei ole üks suur prügikast, kuhu võiks kõike tuua nii palju, kui ära mahub. Kui poes jagatakse tasuta tooteid, siis enne vastu võtmist mõtle, kas sul on seda tegelikult ka vaja või jääb see riiulile tolmu koguma? Allahindlused ei tähenda, et nüüd on aeg kõik korvid paksult asju täis laduda ja kassasse maksma joosta. Sa leiad oma rahale teisigi väljundeid!

Üleliigsed vaasid, klaasid, kausid, potid ja pannid muudavad koristamise veelgi raskemaks. Mida vähem asju sul on, seda lihtsam on nende eest hoolt kanda ja seda rohkem sa neid väärtustad. Kui kodu on pahna täis, unustad sa paljude toredate asjade olemasolu sootuks, millest on tegelikult kahju. Vähem on rohkem!

 

5. Puhtad tolmulapid, pesulapid võiksid alati kapis olemas olla.

Tolmu pühkimine on tüütu siis, kui seda on väga palju ja sa pühid tolmu harva. Parim viis on tolmu pühkida kohe, kui näed, et see torkab kusagil silma. Päikesepaistelised kohad on kõige kriitilisemad, sest kui päike peale paistab, märkad sa isegi kõige väiksemaid tolmukübemeid. Kui tolmu paari liigutusega ära pühid, on see mure murtud. Vaata, et sul oleks kapis alati paar puhast tolmulappi, mida saab vajadusel kiirelt niiskeks teha ja tolmu võtta.

 

6. Ära jäta asju laokile

Kui valid riideid või jalatseid, siis peale valiku tegemist pane kõik asjad oma kohale tagasi. Nii ei lähe riided kortsu ja tuppa ei tekki riidehunnikuid.

 

7. Tolmuimeja on mõeldud tolmu võtmiseks 

Tolmuimeja võiks kodus olla mugavas ja käepärases kohas, et sa saaksid seda vajadusel alati kasutada. See ei ole üldse raske ja tegelikult võiks üle päeva kohe kindlasti tolmuimejat kasutada - sa ei pea sellega kogu elamist üle käima, pigem paigad, kuhu tolmu rohkem tekib. Köök, elutuba, esik. Tuppa tulles tuuakse jalanõudega palju sodi kaasa ja et see teistesse tubadesse edasi ei kanduks, kasuta tolmuimejat.

Ja mis veel - planeeri suuremaid koristamisi ette. Paar korda aastas tee kodus suurpuhastus, anneta heategevuseks või viska ära esemed, mis enam kasutust ei leia. Buduaari turg on samuti hea mõte!

Allikas: internet

 

Toimetas: Karin Karu