Reklaam sulgub sekundi pärast

Kuidas elada väikese palgaga suurelt?

Sul ei pruugi hiiglaslikku sissetulekut (veel!) olla, aga see ei tähenda, et sa ei võiks elada nagu üks Beverly Hillsi staar.

Sul ei pruugi hiiglaslikku sissetulekut (veel!) olla, aga see ei tähenda, et sa ei võiks elada nagu üks Beverly Hillsi staar.

VÄIKESED MUUTUSED = SUUR ERINEVUS
Teadvusta endale, palju iga päev raha kulutad. Inimesed arvavad tihti, et just suuremad ostud on need, mis teevad finantsolukorra raskeks, kuid tavaliselt pole asi selles. Igal nädalal ostetavad väikesed asjad moodustavad kokku suurema summa kui enamik inimesi arvab. Mida siis teha? Pea neljanädalase perioodi jooksul arvet oma väljaminekute kohta ja iga kord, kui ostad midagi, kirjuta üles kuupäev, ostetud asi, selle hind, ja viis, kuidas selle eest maksid (sularahas, krediitkaardiga vms). Kuu lõpus selgita välja, millele su raha peamiselt on kulunud. Küsi endalt: kas saaksin sama raha kulutada millelegi otstarbekamale?

KOOSTA KOHUSTUSTE NIMEKIRI JA PEA SELLEST KINNI
Peamine põhjus, miks inimesed kulutavad liiga palju, seisneb selles, et nad ei tea, mida tegelikult tahavad. Võta aega ja koosta nimekiri asjadest, mida tõesti tahad teha (alustades reisimisest, surfamise selgeks õppimisest, kunstigalerii külastamisest, lõpetades ülilaheda disainerkoti ostmisega). Seejärel jäta nimekiri kuskile, kus seda vähemalt korra nädalas näed. Olulistest asjadest teadlik olles saad üle soovist kulutada raha ebaolulistele asjadele.

OLE OMA KULUTUSTES PAINDLIK
Otsus, kas laristada või mitte, sõltub maitsest. Lihtsaim viis välja selgitada, millistele asjadele peaks kulutama pisut rohkem, on testida ennast. Kui lähed toidupoodi, siis vaata välja oma lemmikasjad ja võrdle nende hindu keskpäraste toodete hindadega. Kui sa ei suuda panna nimetut asja oma ostukorvi ja valid ikka oma lemmiktoote, siis on see laristamine. Kulutamisplaan peaks olema paindlik, sest kui otsustad kulutada näiteks rohkem raha väljas söömisele, peaksid säästma mingi muu asja pealt. Paindlikkus on võti, kuidas panna oma eelarve enda kasuks tööle.

OTSUS...
Mõningate piirangutega on võimalik elada «šampanja-elustiili» «õlle-eelarvega». Kõik taandub sellele, et pead lihtsalt täpselt teadma, millele tahad oma raha kulutada ja kas need asjad on «šampanja» või «odav õlu». Kui töötad kõvasti, siis pead oma elu ka nautima (mis enamasti maksab). Oma raha arukas kulutamine ei tee sinust tingimata ihnuskoid!

3 lihtsat sammu rahalise eduni
* Tee kindlaks kõik asjad, millele raha kulutad.
* Mõtle välja plaan, kuidas tahaksid raske tööga teenitud raha kasutada.
* Koosta nimekiri eesmärkidest, mida tahaksid saavutada.
 


Buduaar Shopping No13