Loe, kuidas nädalapäevad meid mõjutavad

Loe, kuidas nädalapäevad meid mõjutavad

Nädalas on seitse päeva ja kõik need päevad avaldavad meile mingit kindlat mõju. Reede ja laupäev on pea et kõigi lemmikud, samas inimesed, kelle töö on ühtlasi ka nende hobiks, ei leia, et reedene päev kõige erilisem oleks.  Kuid milline päev mõjub inimestele kõige rusuvamalt ja millised päevas meis sageli segadust tekitavad?

Nädalas on seitse päeva ja kõik need päevad avaldavad meile mingit kindlat mõju. Reede ja laupäev on pea et kõigi lemmikud, samas inimesed, kelle töö on ühtlasi ka nende hobiks, ei leia, et reedene päev kõige erilisem oleks.

Kuid milline päev mõjub inimestele kõige rusuvamalt ja millised päevad meis sageli segadust tekitavad?

Lincolni, Yorki ja Hertfordshire’i ülikoolide teadlased viisil sel teemal läbi uuringu, millest selgus, et kõige parem tuju on inimestel reedesel päeval, ent esmaspäev mõjub tõepoolest väsitavalt ning tuju on sageli kehv isegi siis, kui reaalset põhjust selleks pole. 

Teisipäev, kolmapäev ja neljapäev tekitavad meis sageli segadust ning täiesti tavaline on see, kui need päevad omavahel segi aetakse. Kui sa näiteks neljapäeva õhtul tunned, et on teisipäeva õhtu ning siis selgub, et käes on juba neljapäev ja kohe saabub reede, läheb tuju hetkega paremaks! 

Emotsionaalselt mõjutavad meid kõige rohkem just esmaspäev ja reede – nendel päevadel oleme kõige tundlikumad. 

Reedesel päeval mõeldakse eelkõige puhkamisele, meelelahutusele ja pidutsemisele. Töö tegemisele sel päeval enam mõelda ei taheta ning kohustused lükatakse võimalusel uude nädalasse.

Laupäev ja pühapäev tähendavad puhkamist ning täpselt seda teha tulekski.

Kas ka sina oled vahel mõne nädalapäeva segi ajanud?

Allikas: medicalxpress.com