No nii: nutitelefonidele kleebitakse hoiatussildid külge!

No nii: nutitelefonidele kleebitakse hoiatussildid külge!

Paljud meist kasutavad nutitelefoni igal pool ja kui me selle kogemata näiteks koju unustame, siis on selline tunne, nagu midagi väga olulist oleks füüsiliselt meie küljest lahti rebitud. Noored sõidavad üsnagi tihti ühistranspordiga ning kui neid vaadata, siis vähemalt iga teine on otsapidi nutitelefonis ning isegi ei pane tähele, mis ümberringi toimub. Täiskasvanud istuvad autoroolis hoides ühes käes nutitelefoni, sest alati on midagi olulist, mida sealt lugema peab. Ükspuha, kuhu me ka ei läheks, telefon peab alati kaasa olema. Aga miks?

Paljud meist kasutavad nutitelefoni igal pool ja kui me selle kogemata näiteks koju unustame, siis on selline tunne, nagu midagi väga olulist oleks füüsiliselt meie küljest lahti rebitud.

Noored sõidavad üsnagi tihti ühistranspordiga ning kui neid vaadata, siis vähemalt iga teine on otsapidi nutitelefonis ning isegi ei pane tähele, mis ümberringi toimub. Täiskasvanud istuvad autoroolis hoides ühes käes nutitelefoni, sest alati on midagi olulist, mida sealt lugema peab. Ükspuha, kuhu me ka ei läheks, telefon peab alati kaasa olema. Aga miks?

International Journal of Cyber Behaviour, Psychology and Learning viis hiljuti läbi põhjaliku uuringu, mis näitas, et nutitelefoni kasutamisest on välja kujunemas ohtlik sõltuvus ja selle probleemiga tuleb hakata tegelema juba täna!

Uuringu läbiviijad leiavad, et tulevikus tuleb nutitelefonidele lisada samasugune hoiatav tekst nagu näiteks alkoholil ja sigarettidel. 

Miks võib sõltuvus nutitelefonist kahjulikuks muutuda? Probleem seisneb selles, et kui me veedame liiga palju aega internetis ehk siis ebareaalses maailmas, võõrandume me päris maailmast. Millal sa näiteks viimati käsitsi kirjutasid, joonistasid? Kui tihti sa oma vanematega päriselt kokku saad? Nendel hetkedel, mil me oleme ninapidi nutitelefonis, ei näe me seda, mis meie ümber tegelikult toimub, me kaotame selle üle igasuguse taju ja kahjuks ka huvi. Nutitelefon pakub meeletult palju meelelahutust ning erinevaid viise, kuidas aega surnuks lüüa, aga see ei ole kvaliteetaeg! 

Nutitelefoni kasutamine võib põhjustada ärevushäireid, muuta meid laisaks ja ebasportlikuks. Selle asemel, et vabas õhus midagi vahvat ette võtta, eelistavad tänapäeva noored kodus või kaubanduskeskuses hängida ja oma nutitelefonis surfata. See ei mõju kasulikult!

Ühe uuringu kohaselt veedavad noored inimesed keskmiselt kolm ja pool tundi päevas nutitelefonis surfates – seda on rohkem, kui näiteks film”Titanic” kestab!

Seda, kas hoiatavad sildid nutitelefonidele lisatakse, näitab aeg.

Allikas: huffingtonpost.com