Tahad õnnelikku elu? 4 asja, mida sa igal hommikul teha võiksid

14 kommentaari
Tahad õnnelikku elu? 4 asja, mida sa igal hommikul teha võiksid

Paljude jaoks on hommikul äratuskella peale voodist välja ronimine üks väga ebameeldiv tegevus, sest uni pole veel sugugi läinud ja ainus asi, mida teha tahaks, on edasi magada. Ent see, milliste emotsioonidega me oma päeva alustame, mõjutab oluliselt ka päeva edasist kulgu.  Selleks, et sinu päevad oleksid rõõmsamad ning et sul oleks rohkem energiat ja tahet uutele eesmärkidele vastu minna, alusta oma hommikuid positiivselt!

Paljude jaoks on hommikul äratuskella peale voodist välja ronimine üks väga ebameeldiv tegevus, sest uni pole veel sugugi läinud ja ainus asi, mida teha tahaks, on edasi magada. Ent see, milliste emotsioonidega me oma päeva alustame, mõjutab oluliselt ka päeva edasist kulgu. 

Selleks, et sinu päevad oleksid rõõmsamad ning et sul oleks rohkem energiat ja tahet uutele eesmärkidele vastu minna, alusta oma hommikuid positiivselt!

Allpool toome välja 4 olulist asja, mida sa igal hommikul enne voodist välja tulekut teha võiksid! Näpista need kaks kolm minutit oma päevast ja sa mõistad peagi, et sellest on sulle palju kasu.

1. Siruta ennast mõnusalt välja!

Ära tee liiga äkilisi sirutusi, sest lihased on alles unes ning võivad krampi tõmbuda. Siruta end rahulikult välja ja naudi igat liigutust. Oluline on, et kogu sinu keha saaks mõnusa sirutuse, mis annab märku, et uus päev on alanud. 

2. Naerata ja mõtle positiivselt!

See võib tunduda imelik, aga proovi ja sa ei kahetse. Lihtsalt naerata ja keskendu mõnele positiivsele asjale, mis sind päeval ees ootab või millelegi lõbusale, mis sinuga mõni aeg tagasi juhtus. Kui sa alustad päeva positiivse suhtumisega, siis suure tõenäosusega oled sa võimeline selle samas võtmes ka lõpetama – ära unusta, et igaüks on ise oma õnne sepp!

3. Ole tänulik!

Sageli ei oska me hinnata seda, mis meil on, kuni meil seda enam pole. Ära tee seda viga! Meil kõigil on nii palju, mille eest tänulik olla. Tervis, kodu, lähedased, võimalus elada ja elu nautida. Sa võid oma elus saavutada kõik, mida sa tahad ja teha oma eluga kõike, mida soovid – muuda oma suhtumist juba täna ja ole tänulik! Keskendu positiivsetele asjadele!

4. Hinga viis korda rahulikult sisse ja välja

Hingamisharjutused aitavad meil stressiga paremini toime tulla, keskenduda ja mõtteid koguda. Kui sa alustad päeva hingamisharjutusi tehes, suudad sa ka keset päeva end vajadusel koguda. Kohe kui tunned, et kohustused kasvavad üle pea, võta korraks aeg maha ja keskendu rahulikult. Hinga rahulikult sisse ja välja ja tee seda silmad kinni! Ära lase kõrvalistel asjadel end segada ning mõtle positiivsetele asjadele. Sa oled tubli ja edukas inimene ning saad hakkama iga väljakutsega!

Ilusa päeva algus on ilus hommik ja sa oled seda väärt!

Allikas: themindunleashed.org

toimetas: Karin Karu