Ülekaalulised naised arvavad, et kondised pole seksikad!?

22 kommentaari
Ülekaalulised naised arvavad, et kondised pole seksikad!?

Meile kirjutas Triin, kes on sale ja sportlik ning on kogenud korduvalt ahistamist ja solvanguid paksemate naiste poolt. Kas peenikeste “kondikubuks” nimetamine paneb paksemaid naisi end hästi tundma või põhjustab peenikeste hoiak ja suhtumine selle, et paksemad neid alavääristavad? 

Meile kirjutas Triin, kes on sale ja sportlik ning on kogenud korduvalt ahistamist ja solvanguid paksemate naiste poolt. Kas peenikeste “kondikubuks” nimetamine paneb paksemaid naisi end hästi tundma või põhjustab peenikeste hoiak ja suhtumine selle, et paksemad neid alavääristavad? Triinu lugu on järgmine:

Mina olen 19-aastane Triin. Otsustasin nüüd kirjutada teemal, mis mind juba pikka aega närinud on, et saada teada, kas keegi teine tunneb samamoodi või on viga ikkagi minus. Mis mind häirib – paksud naised, kes julgevad saledaid kondikubudeks sõimama tulla, ent oma rasvavolte isegi ei häbene…


Meie ühiskond peaks koguaeg tegelema sellega, et muutuda järjest tolerantsemaks ning kedagi ei tohika tema välimuse, uskumuste ja mille iganes eest kritiseerida ega diskrimineerida. Minu küsimus on aga selline: mis õigus on laiskadel sõõrikuid õgivatel paksukestel tulla mulle, saledale ja sportlikule naisele ütlema, et mina teen midagi valesti ja keegi ei taha endale sellist kondikubu? Meile surutakse ajakirjade, televisiooni ja raadio kaudu peale seda, et viisakas inimene ei ütle kellelegi, et ta on paks. Aga andke andeks, minu meelest on viimane aeg nende väikeste rasvarullikeste hellitamine ära lõpetada ja neile öelda nii nagu asi on. Minu vormis ja niinimetatud kondine keha on igal juhul tervislikum, kui mingi päev läbi kartulikrõpse ja kokat mugiva tädikese oma, kes ilmselt ei mäleta, millal ta viimati oma varbaid nägi. Südame rasvumisse ja sellest tulenevatesse probleemidesse sureb iga aasta järjest enam ja enam inimesi, aga samal ajal on jube ebaviisakas, kui keegi nende paksukeste tähelepanu sellele juhib, et ehk oleks aeg hakata natukese tervislikumalt elama.

Vabandan, kui see jutt on kellegi jaoks liiga aus, aga paar nädalat tagasi sattusin ühe järjekordse paksukesega sellisesse situatsiooni, et tundsin, et nüüd on aeg oma arvamus lagedale tuua. Sõitsin hommikul ühistranspordiga tööle, kui minu kõrvale sõna otseses mõttes litsus ennast istuma täispuginud tädike. Ma ei liialda, kui ütlen, et vähemalt pool tema pirakast tagumikust oli minu jalale toetatud. Kui aga otsustasin tema tähelepanu sellele juhtida, et ta võiks siiski mulle ka natuke ruumi jätta, sain sellise sõimu osaliseks, millist polnud ammu kuulnud. Tädike teatas mulle, et kui ma nii tervislik olen, siis võiksin parem jala käia ja ega minu kondist tagumikku nagunii ükski mees kunagi tahtma ei hakka, sest õiged mehed tahavad tõelisi naisi. Kas tõeline naine tähendab siis tõesti ülekaalulist õgardit??

Kas on normaalne, et meie ühiskonnas pean mina tervisliku ja saleda inimesena sellist jama kannatama, aga mingile paksule tädile öelda, et ehk oleks aeg paarkümmend kilo alla võtta, on ikka ülim solvang? Nad on ju kõik “kurvikad”. Leian, et oleks aeg lõpetada ülekaalulisuse kui järjest leviva probleemi eitamine ja üsna karmide meetoditega hakata inimestele selgeks tegema, et kui sa ikka poest enam oma rõivasuurust ei leia, siis oleks aeg midagi oma menüüst välja jätta.

Kui sa ei ole oma kehaga rahul, siis ära söö neid pirukaid ja saiakesi, mine dieedile ja hakka liigutama! Ja mis veel – saledate naiste sõimamine on lihtsalt hale ja näitab, kui madalalaubaline sina oled!

Buduaarile Triinult