Buduaar ja Alpiexpress saadavad meie lugeja vägevale suusareisile!

Head lumeolud, suurepärased mäereljeefid ning unustamatu after-ski iseloomustavad seda Alpide üht parimat puuderlumeparadiisi, kuhu talvepuhkuseks lõõgastuma sõita. Lumevaibale saadame puhkama ka ühe Buduaari lugeja, kes on usinalt kaasa löönud Buduaar.ee keskonnas kommenteerides ja foorumis juttu puhudes.

Head lumeolud, suurepärased mäereljeefid ning unustamatu after-ski iseloomustavad seda Alpide üht parimat puuderlumeparadiisi, kuhu talvepuhkuseks lõõgastuma sõita. Lumevaibale saadame puhkama ka ühe Buduaari lugeja, kes on usinalt kaasa löönud Buduaar.ee keskkonnas kommenteerides ja foorumis juttu puhudes.

26-aastane Mirjam on suusareisidel varemgi käinud ja lumelaua allapanek pole tema jaoks esmakordne tegevus. „Mäesuusatanud olen juba 20 aastat. Alustasin Kääriku Seinamäel, kui olin alles pisike tüdrukutirts. Sellest ajast peale on mul alati mäesuusatamise pisik sees olnud. Iga aasta olen üritanudmägedes suusatamas käia. Üldiselt organiseerisin kokku mõnusa pundi, et minna alpidesse puhkust nautima. Sel aastal sõidan mägedesse tänu Buduaari ja Alpiexpressi koostööle,” jutustab naine.

St. Antoni suusakeskus asub Austria lumerikkaimas piirkonnas ja ühendab omavahel mitmed tuntud mägikülad, moodustades legendaarse Arlbergi suusaregiooni. Kõrgeim tipp Valluga Grat (2811 m) on parim, mis Austrial pakkuda on: võimsad panoraamvaated, rohkelt lund ja piiramatud off-piste võimalused. Kui küsisime Mirjamilt, kas Eestis on lund liiga vähe, et naine peab igal aastal reisipagasi pakkima ja suusareisile sõidama, oli vastus kindel: “10-20 aastat tagasi oli lund Eestis normaalselt, kuid nüüd on talved ikka täiesti ettearvamatud. See, et lund on vähe on üks asi, aga Eestis pole ju ka mägesid, mis sobiksid keskmisele mäesuusatajast harrastajale,” usutleb Mirjam.

Alpiexpressi suusareisi pakkumist iseloomustavad head rajad St. Antoni vastasnõlval Rendli mäel, kus võib kohata päikest ka siis, kui mujal on pilvine. Stuben, kuhu viib pikk laskumine kanjoni põhjas, on pisike mägiküla kõrgete mäeseinte vahel. Tõustes tõstukiga 2400 m kõrgusele, võib suunduda pikkadele üksildastele laskumistele või nautida tohutult laia lumevälja, millele igaüks mahub oma jälgi tõmbama. Stubeni külast viib tasuta suusabuss Sonnenkopfi suusakeskusesse, mis oma rahulikuma miljööga sobib hästi kesktasemel sõitjatele. Alati lumehangedesse mattuva St. Christophi lähistelt pääseb 10-minutilise bussisõiduga naaberorgu Zürsi ja Lechi. Zürs pakub meeldivalt pikki punaseid nõlvu. Samuti on kõigile jõukohane matk Lechi, panoraamiks imelised vaated ja paksud lumeväljad. Lechi peetakse piirkonna nooblimaks külaks. Siinsed laiad ja kergemad rajad on populaarsed ka Euroopa kroonitud peade hulgas.

“Üritan igal aastal käia vähemalt korra mägedes suusatamas. Alpid on neist muidugi kõige võrratumad. Suured mäed, lumised nõlvad, mõnus päike – oled päikesele nii ligidal.  Mis võiks olla mõnusam, kui mäest alla vihisedes kellegagi võidu  teha või sõpradega kohvikus pausi pidada, kus saab nautida teed rummiga. Naudid päikesepaistet ja kõike seda, mida loodus meie ümber pakkuda saab.”

„See on super! Ja seda naudingut ei tunne enne, kui oled ise kogenud. Mis veelgi parem – iga korraga läheb see aina paremaks,” lisab ta.
 
“Suured tänud teile Alpiexpress ja Buduaar!”

Alpiexpressi pakkumistega tutvu SIIN!

Leemet Prits

Buduaar.ee Tegevtoimetaja