Eks, eks kummikeks. Seks endise kallimaga – tabu või norm?

Eks, eks kummikeks. Seks endise kallimaga – tabu või norm?

Teadupärast ei loe endise kallimaga müramine mitte üheski kategoorias. Seda ei peeta petmiseks, juhusuhteks ega isegi mitte vahekorraks. Naised usuvad naiivselt, et füüsiline läbikäimine eksiga on lihtsalt spontaanne lõbutsemine. Uurime välja, kui lõbusaks selline mäng tegelikult kujuneb ja milliseid üllatavaid tagajärgi see endaga kaasa võib tuua.

Teadupärast ei loe endise kallimaga müramine mitte üheski kategoorias. Seda ei peeta petmiseks, juhusuhteks ega isegi mitte vahekorraks. Naised usuvad naiivselt, et füüsiline läbikäimine eksiga on lihtsalt spontaanne lõbutsemine. Uurime välja, kui lõbusaks selline mäng tegelikult kujuneb ja milliseid üllatavaid tagajärgi see endaga kaasa võib tuua.

Kui oled oma noormehega võtnud vastu otsuse suhtestaatusele „in a relationship“ kriips peale tõmmata, siis võid päris kindel olla, et lahkuminekule järgnevad juhuhullamised verivärske ekskallimaga toovad kaasa vaid paksu pahandust, ohtralt pisaraid ja pidevat eneseväärikuse allasurumist. 

Kerime lindi lahkumineku algusfaasi tagasi ja vaatleme, kuidas tavaliselt meie, naised, lahkuminekust toibume. Esimesel päeval nutame kogu kurbuse ja mälestused üksinda olles kodus patja. Seejärel tunneme vajadust oma tundeid ja negatiivseid tähelepanekuid eksi suunal jagada ja võtame ühendust sõbrannaga number üks. Kutsume ta endale külla ja sisustame tema õhtu ohtra veini, enesehaletsuse ja pisaratega. Seejärel leiame veel viis ohvrit, keda kõiki kostitame erinevatel õhtutel sama eeskavaga. Esimesse faasi kuuluvad veel päringud eksi kohta kõikvõimalikke nuhkimiskanaleid kasutades. Päris sage on ka ennastunustavalt eksi kodu ümber luusimine. Tahame saada tõestust, et tema on ilma meieta sama õnnetu kui meie ilma temata. Me saame aru küll, et selline käitumine ei ole õige, kuid ei suuda ennast talitseda.

Kui nutu ja enesehaletsuse periood on läbi ja pisarad otsas, algab sulestumine. Kleebime kõiksugu kunstkarvad näkku ja pähe, kõrbeme solaariumis, krohvime nägu niikaua kuni esimene kiht hakkab pudenema. Kanname eksi lemmikkleiti ja jalga paneme ülikõrged kingad, millega mitu päeva kodus kõndimist harjutasime. Algab jaht. Jaht eksile. Uhkeldame viimase ees oma uue sulestikuga, flirdime nagu pöörased ja putitame niiviisi oma enesehinnangut.

Otse loomulikult läheme, vanade aegade mälestuseks, flirdist kaugemale. Oleme veendunud, et see tõstab meie enesehinnangut veelgi. Endine kallim aga järgmisel päeval ei helista. Ta ei helista ka ülejärgmisel ega üleülejärgmisel päeval. Enesetunne on nullis, emotsioonid laes ja endast on hakanud kole hale. Ainuke võimalus on proovida veel kord ekstravagantset võrgutamist. Saabub nädalavahetus ja kordub samasugune pöörane õhtu, saba ja sulgedega. Seejärel veel ja veel üks kord. Kuid endise kallima käsi ikka veel ei tõuse sinu numbrit valima. Ta ei reageeri absoluutselt meie provokatsioonidele. On aeg enesehinnangu tõstmiseks ka kõikvõimalikud endised eksid üles otsida ja nende võrgutamiseks samasugust sulestumist kasutada. 

Issanda loomaaed on kirev ja võid kindel olla, et sama kirev on ka sinu endiste kallimate sortiment. Siin on mõned näited.

Vallaline EKS. Mõni eksmees, kelle otsa planeeritult koperdad, võib olla samas olukorras kui sina – verivärske vallaline ja seestpoolt katki. Ka tema otsib lohutust ja teeb jõupingutusi enesehinnangu taastamiseks. Kindel on see, et ta on äärmiselt tänulik võimaluse eest sinuga hullata. Selline sümbioos siiski kaua ei kesta, sest esiteks ei saa te enam aru, milliste reeglitega suhtes te parajasti olete. Lisaks hakkavad esile kerkima samad probleemid, mis teid kunagi lahku ajasid ja äärmiselt tõenäoline, et õige pea lähete mõlemad taas oma teed. Kuigi teievaheline voodimaratonide sari ei andnud täisväärtusliku suhte mõõtu täis, võite sellegipoolest nüüd mõlemad kannatada topeltlahkumineku valusid.

Sinu poolt mahajäetud EKS. Teisest sortimendist eks, see, kelle tookord ise maha jätsid ja paremate jahimaade poole lippasid, võib nüüd osutuda täkuks. Ta ei ole sinu vastu ükskõikne ja sa näed temas ideaalset ohvrit. Väike kuradike sinu sees loeb kokku sinu enesehinnangule lisanduvaid topeltpunkte teadmise eest, et ta peab sind oma praegusest kallimast paremaks, sest ta tundub olevat valmis absoluutselt kõigeks! Kuid võimalik, et see tundub ainult sinule nii. Võib-olla ta plaanib hoopis magusat kättemaksu selle eest, et ta kunagi kergekäeliselt maha kandsid. Vastutasuks meelitab ta sind nii kaugele kui üks korralik suhteinimene tänapäevaste moraalireeglite kohaselt tohib ja vihjates parastavalt teie lahkumineku asjaoludele, jätab sind lihtsalt ripakile ning jalutab minema. Selline stsenaarium on küll veidi teatraalne, kuid mitte ilmvõimatu.

Suhtes EKS. Kui sul siiski õnnestub suhtes eksmees ärakasutamise eesmärgil oma urgu lohistada, pead valmis olema võimaluseks, et teie privaatpeo detailid tulevad päevavalgele. Eesti on suhteliselt väike ja kõigil on peas väikesed uudishimulikud kõrvad ja väikesed uudishimulikud silmad ning vastupandamatu tahtmine salajast informatsiooni teistega jagada. Veel üks vihje: eesti naine ei ole sugugi nii uje kui välja paistab ning võid kindel olla, et ta kaitseb oma bioloogilist vara ihu ja hingega. Sõna otseses mõttes. Niisiis, kuigi sinu ainuke, õilis tahe oli vaid taastada oma enesehinnang, võid selle asemel purustada kellegi suhte ning väljuda eksivõitlusest kümnete kriimustuste, sinise silma ja haavatud enesehinnanguga.

Igatsev EKS. On veel sellised eksid, kes on vabad ja vallalised ja uinuvad igal öösel õndsalt sinu vana räbalat pluusi kaisutades. Teie suhe lõppes temast mitteolenevatel põhjustel ja ta igatseb sind siiani. Ettevaatust! Kui koperdad kogemata või mitte nii kogemata sellise ekskallima otsa, pead olema valmis suuremat sorti ebameeldivusteks.

Selgitan. Kõigepealt ilmud tema ette nagu helesinine unistus ja neelad endasse kõik tema komplimendid, kuni tunned, et oled nendest küllastunud. Olles saavutanud oma eesmärgi, liigud edasi järgmise isase juurde. Sinu endisest kallimast igavene austaja soovib saavutada oma eesmärgi nüüd. Ta katsetab kõiki endale teadaolevaid „romantilisi“ lähenemisi. Su rüütel lähetab sulle töö juurde isetehtud rabarberikooki, saadab sulle sõnumeid, mis sisaldavad maailma kõige läägemate armastuslugude värsse, ja ilmub lille löödud lõhnakuusena sinu ukse taha, et viia sind kuuvalgel rohutirtse kuulama. Kogu see komejant tundub sulle juba nii jabur, et oled sunnitud talle seletama, miks sa otsustasid teda võrgutada ning mis olid sinu tegelikud eesmärgid. Lõpptulemusena oled tekitanud talle paraja portsu rahalist ja hingelist kahju ning tunned ennast sellepärast nüüd äärmiselt süüdi. Kahetsed, et üldse tema ja kõigi teiste endiste kallimate otsa meelega koperdada otsustasid.

 

Kuigi pärast lahkuminekut tundub ekside pidev lantimine vapustavalt hea ideena, ei avalda tegelikult nendest mitte ühegi võrgutamine sinu enesehinnangule ja eneseväärikusele positiivselt ei mõju. Selle asemel oled päevavalgele tirinud mineviku emotsioonid ja mänginud vanade suhteprobleemidega. Lisaks oled seda meelitanud tegema ka kõiki oma endiseid kallimaid ning kulutanud tohutul hulgal oma väärtuslikku aega! Parem pühenda see aeg iseendale ja tegevustele, mida armastad. Jäta eksid minevikku ja võta lahkuminekut kui vabastavat, mitte kui ahistavat tunnet.

 

Tekst: Tii

Foto:  imagerymajestic

 

artikkel ilmus ajakirjas Buduaar Shopping suvi 2013