Jaanus Saago peab ennast köögis sama osavaks kui Jamie Oliver

6 kommentaari
Jaanus Saago peab ennast köögis sama osavaks kui Jamie Oliver

Superstaarisaatest tuule tiibadesse saanud laulja ning bändi John 4 liige Jaanus Saago (25) veedab hea meelega aega ka köögis kokates. Söögi tegemine on tema arvates samasugune kunst, kui muusika loomine. Jaanus rääkis meile lähemalt, millised on tema oskused, kuskohast hangib ta kokkamiseks vajalikku toorainet ning milline on tema firmaroog. 

Superstaarisaatest tuule tiibadesse saanud laulja ning bändi John 4 liige Jaanus Saago (25) veedab hea meelega aega ka köögis kokates. Söögi tegemine on tema arvates samasugune kunst kui muusika loomine. Jaanus rääkis meile lähemalt, millised on tema oskused, kuskohast hangib ta kokkamiseks vajalikku toorainet ning milline on tema firmaroog. 

Kuigi Jaanusele meeldib süüa teha, siis kööki jõuab ta ainult siis, kui muusika tegemise kõrvalt selleks aega jääb. “Kui ma kööki satun, siis meenutan seal tegutsedes ilmselt kuulsat telekokka Jamie Oliveri – kõik koostisosad peavad alati ülima täpsusega lisatud olema, samuti on kokates hästi oluliseks ajastus. Mõnikord on mul lausa kahju enda tehtud toitu nahka pista, aga ahvatlus teeb oma töö,” räägib ta. 

Söögitegemise oskus on laulja arvates elementaarne ning sellega peaksid hakkama saama kõik endast lugupidavad mehed. “Kokakunst peaks meeste jaoks olema sama oluline kui garaažis putitamist ootav auto, mida igal vabal hetkel lapiga hellitamas käiakse. Kui oskad süüa teha, siis tead, mismoodi enda eest hoolitseda – järelikult suudad elus ka suuremat vastutust kanda.” 

Kindlat lemmikkööki Jaanusel pole. Ta võrdleb enda isusid pidevalt muutuva Eesti ilmaga. “Hetkel on mu lemmikuks ahjus küpsetatud lõhe värske salatiga või siis forell sinihallitusjuustuga,” paljastab Jaanus. 

Värske ja kvaliteetse tooraine leidmine pole lihtne ülesanne, kuna linnaosas, kus muusik pesitseb, kahjuks turgu veel pole. “Tavaliselt peame leppima sellega, mis poodides saadaval on. Värskeid juurvilju saan ka maalt läbi põigates. Turult pole ma elus sees midagi ostnud – küll aga olen väikese poisina seal juurvilju müümas käinud. Olen ju siiski maapoiss!” 

Mees, kes teeb hästi süüa ja veel paremini muusikat – Jaanuse elukaaslasel Triin Niitojal on vedanud!

 

Heidi Ruul