Moes on meik, mis ei paista nagu meik

Moes on meik, mis ei paista nagu meik

Meik, mis ei paista nagu meik – kõlab küll veidralt kuid just sellest, sinu loomulikku ilu rõhutavast meigist on saanud ajatu trend ja meigikunstnike armastatuim jumestus moelavadel. Selleks et oma naturaalsel ilul särada lasta, on vaja hoolikalt valitud ilutooteid ja hoolitsetud nahka. Meeles tuleb pidada, et meik peab sinu loomulikku ilu rõhutama, mitte sind kellekski teiseks muutma. Buduaar tutvustab sulle ajatult trendikat nude-meiki ehk loomulikku jumestust.

Meik, mis ei paista nagu meik – kõlab küll veidralt kuid just sellest, sinu loomulikku ilu rõhutavast meigist on saanud ajatu trend ja meigikunstnike armastatuim jumestus moelavadel. Selleks et oma naturaalsel ilul särada lasta, on vaja hoolikalt valitud ilutooteid ja hoolitsetud nahka. Meeles tuleb pidada, et meik peab sinu loomulikku ilu rõhutama, mitte sind kellekski teiseks muutma. Buduaar tutvustab sulle ajatult trendikat nude-meiki ehk loomulikku jumestust.

Ilu ei ole vaid sümmeetrilised näojooned, vaid eneseteadvus, enesekindlus ja isiksus tervikuna. Meigitrendid tulevad ja lähevad iga hooajaga, kuid naturaalne meik on ajatu. Nude– ehk naturaalse meigi eesmärk on välja tuua naise ilu ja omapära. See omakorda tähendab oskust leida õiged värvitoonid, mis panevad just sinu näo särama ja toovad esile sinu isikupära. Meiki tuleks kasutada nii loomuliku ilu rõhutamiseks kui ka vigade peitmiseks. Selleks ei ole vaja midagi muud, kui hoolikalt valitud tooteid ja hoolitsetud nahka. Loomuliku meigi märksõnadeks on heledad, märkamatud lauvärvid, mis varjatult rõhutavad sinu silmi, värvitu või hele huuletoon, mis kaunistab sinu huuli, ning viimaseks lihviks korrigeeritud kulmud ning kaardu koolutatud ja õrnalt värvitud ripsmed.

Vähem on rohkem

Nude-meigi eesmärk on näida lihtne ja loomulik, rõhutades sinu kauneid näojooni. Selleks et naturaalne meik, vastupidiselt oma eesmärgile, sind ilmetuks ei muudaks, on sul vaja värve sobitada oma naha alatooniga. Sellepärast on oluline vastavalt aastaajale tooni muuta, et rõhutada naha loomulikkust just sel perioodil.  

Ka perfektne silmameik ei kaunista sind, kui jumestuskreem on valitud sobimatult. Sellepärast on meigis kõige tähtsam õigesti valitud meigipõhi. Põhimõte „vähem on rohkem“ peab nude-meigi puhul kindlalt paika. Aluskreem ehk jumestuskreem ja puuder on kogu meigi aluseks, seega on need kõige tähtsamad meigitooted!

Meigipõhi 

Jumestuskreem muudab naha ühtlaseks, kattes iluvead ja ebatasasused, ning annab terve jume. Õigesti valitud ja peale kantud kreem võib sinu välimuse heaks teha rohkem kui mistahes muu toode. Kuid õige värvivaliku seisukohast on see ka üks keerulisemaid tooteid. Jumestuskreemi valides peab jälgima kahte aspekti – koostist ja oma nahatooni. Kreemi valides tuleb esmalt jälgida, et aluskreem sinu nahatooniga sobiks, et tulemus jääks võimalikult naturaalne! Samuti tuleks jälgida jumestuskreemide koostist, tekstuurilt jagunevad need nelja gruppi: matt, siidjas, kastene ja helendav. Kui su nahk on rasune või kahjustatud, kasuta matti, kui aga normaalne või kuiv, võid kasutada kõiki variante.

Arvatakse, et puuder on meigipõhja tegemisel liiast, tuues esile kortsud ja kuivatades nahka. Kuid tegelikult annab just puuder meigile püsivuse, aidates naha loomulikku rasu imada ja muutes naha matiks, samuti on see vajalik meigi lõppviimistluseks. Enamasti esineb puuder kahel kujul: lahtisena ja pressitud. Lahtine puuder sobib meigi fikseerimiseks ja pressitud puuder sobib hästi mati viimistluse jaoks. Rasusele nahale on puuder aga lausa hädavajalik, sest see imab nahalt liigse rasu ning meigi lõpptulemus jääb kaunim.

Rõhuta põsesarnu

Kui lisad jumestatud nahale päikesepuudrit ja põseruuži, muudad näo sümmeetriliseks ja loomulikuks. Kuid ära värviga liiga hoogu mine, siin piisab vaid paarist õrnast pintslitõmbest. Päikesepuuder on mõeldud nahale terve jume andmiseks, et muuta välimus nooruslikumaks, põseruuž on mõeldud põsesarnade esiletoomiseks ja värske jume saavutamiseks. Kasuta nende jaoks eraldi pintsleid, sest see hoiab värvid selgemad ja puhtamad.

Õrn silmameik ning korrigeeritud kulmud

Naturaalse meigi puhul piisab ka ainult ripsmete värvimisest ja kulmude korrigeerimisest, kuid kes soovib, võib silmi rõhutada ka sobivate lauvärvidega. Kui muidu on silmameigis reegel „kolm on kohtu seadus“, siis nude-meigis piisab ka ainult heledast ja tumedamast toonist. Heledam toon ehk rõhutav toon kantakse silma liikuvale laule – kõik, mida rõhutada soovid, tuleb seeläbi esile ja tumedam toon ehk kontuurvärv muutub vähem märgatavaks, aidates rõhutada silma kuju. Mida heledam ja säravam on rõhutav toon, seda dramaatilisem jääb tulemus.

Kulmud on meie näo raamiks, seega ei tohiks neid hoolitsemata jätta. Kui kulmud on keemiliselt värvitud, piisab nende fikseerimisest kulmugeeliga, kui eelistad kulme korrigeerida pliiatsiga, tuleks valida kas enda loomulikku tooni või üks toon heledam pliiats.

Huuled

Naturaalses meigis tuleks hoida ka huuled naturaalsena, mis aga ei tähenda seda, et need peaks sootuks värvimata jätma. Hoolitse oma huulte eest, koori neid kord nädalas ja niisuta spetsiaalse huulepalsami või koduste vahenditega. Et huulemeik püsiks kauem, joonista naturaalse huulepliiatsiga huultele kontuur ja hajuta pintsliga joon pehmemaks, kanna peale naturaalset tooni huulepulk või läige. Läige muudab huuled täidlasemaks ja nooruslikumaks. 

 

 

Tekst: Gaida Talu

artikkel ilmus ajakirjas Buduaar Shopping suvi 2013