Tallinn Fashion Week 2009: Eelista eesti moodi!

Tallinn Fashion Week 2009: Eelista eesti moodi!

ALGAB TALLINN FASHION WEEK 2009: Eelista eesti moodi!  3. 11 novembril kl. 18. 00 avatakse Tallinn Fashion Week avapauguga  “Eesti uue generatsiooni moejoonistusnäitusega” Disainigaleriis (Pärnu mnt.8). Sel aastal toimuv Moenädal on julgelt üritused üle linna puistanud ja pakub moehuvilistele tasuta moe-show`sid külastada. Kristina Viirpalu ja Lilli Jahilo näitavad vastvalminud hiigelkollektsiooni, neljapäeval näitab Katrin Kuldma meestekollektsiooni, Belgiast Eestisse naasnud Marit Ilison tutvustab oma esimest pret-a-porter müstilist kollektsiooni, Vassilissa ja Betarice ootavad laupäeval kõiki moelõunale vastavatud nAnO kohvikusse, Lounge Museum pakub reedel Diana Denissova barokset moeetendust ning MAKI brändi lustakust näeb laupäeval klubis BonBon. Showde kõrval on sama huvitavad Moejoonistuse näitus Disainigaleriis, erinevad näitused Iida Galeriis ning Oksana Tanditi ja Filippo Caroti ühine moefotonäitus.  

ALGAB TALLINN FASHION WEEK 2009: Eelista eesti moodi! 

3. novembril kl. 18. 00 avatakse Tallinn Fashion Week avapauguga  “Eesti uue generatsiooni moejoonistusnäitus” Disainigaleriis (Pärnu mnt.8).

Sel aastal toimuv Moenädal on julgelt üritused üle linna puistanud ja pakub moehuvilistele tasuta moe-show`sid külastada. Kristina Viirpalu ja Lilli Jahilo näitavad vastvalminud hiigelkollektsiooni, neljapäeval näitab Katrin Kuldma meestekollektsiooni, Belgiast Eestisse naasnud Marit Ilison tutvustab oma esimest pret-a-porter müstilist kollektsiooni, Vassilissa ja Beatrice ootavad laupäeval kõiki moelõunale vastavatud nAnO kohvikusse, Lounge Museum pakub reedel Diana Denissova barokset moeetendust ning MAKI brändi lustakust näeb laupäeval klubis BonBon. Show`de kõrval on sama huvitavad Moejoonistuse näitus Disainigaleriis, erinevad näitused Iida Galeriis ning Oksana Tanditi ja Filippo Caroti ühine moefotonäitus.

Kolmandat korda toimuvat Tallinn Fashion Week´i korraldab Eesti Moedisaini Liit. Disainerite tugiorganisatsioonina tegutsev EML on oma põhijõud suunanud sel aastal kohaliku moemaastiku kaardistamisse, mille tulemusel ilmuv mahukas raamat – Moepiibel 2010 – on praktiliseks väljundiks disainerile ning huvitavaks lugemiseks moehuvilistele. ”Sel trükisel on kaks olulist aspekti – üks on tänast hetkeseisu dokumenteeriv ning teine on Eestist väljapoole ning tulevikku suunatud. Koostatud on ja mahutatud sellesse trükisesse korralik kontaktibaas maailmamoe niiditõmbajatest.  Ühe sellise raamatuga muidugi maailma ei muuda, kuid ehk tekib kildhaaval mingi visioon sellest, mida tähendab “eesti disain””, rääkis raamatu toimetaja Tanel Veenre.  

Moenädal toimub kuni 7. novembrini.

Täpsemat infot Tallinn Fashion Weeki kava ja ürituste kohta leiad aadressilt www.estonianfashion.eu