10 asja, mida õnnelikud paarid teevad

Õnnelikud paarid teavad, et tõeline suhe algab siis kui mesinädalad on läbi. Nad teavad, et kui sa abielu eest pidevalt ei hoolitse, närtsib see ära. On teatud asjad, mida õnnelikud paarid võiksid koos teha, et suhe tugev püsiks.                   
/Tekst: Kadri Tulev/

1. Õnnelikud paarid lähevad samal ajal magama. Mäletad kui te suhte alguses alati koos magama läksite ja üksteise kaisus uinusite? See oli mõnus! Nüüd kui olete juba kauem koos olnud, lähete arvatavasti erineval ajal magama. Õnnelikud paarid sätivad oma asjad nii, et nad enamasti koos magama minna.

Reela (30-aastane, med. õde): „ Oleme mehega juba 8 aastat abielus olnud. Varem läksime koguaeg eraldi aegadel magama, mina varem, tema hiljem. Nüüd viimasel aastal oleme avastanud, et koos voodisse minemine parandab suhet ja teeb meid lähedasemaks. Saame teki all rääkida teineteisele oma päeva sündmustest.”

2. Õnnelikel paaridel on ühised huvid. Kui suurem kirg on maha jahtunud, siis oleks hea kui paaril on ühised huvid, mis neid ka hiljem koos hoiaksid. Kui teil pole ühiseid huvisid, siis võiks need ju leida!

Hanna (23-aastane üliõpilane) „Oma mehega oleme koos olnud juba keskkooli ajast. Ega meil suurt ühist polegi, oleme niivõrd erinevad inimesed. Õnneks on meil üks ja sama hobi- sukeldumine. Kui meil mitte millestki rääkida pole, siis tegeleme oma ühise hobiga ja meil on väga lõbus!”

3. Õnnelikud paarid käivad käest kinni. Mõned paarid käivad tänaval nii, et mees jookseb ees, naine longib taga järgi. Õnnelikud paarid käivad rahulikult käest kinni. Nad teavad, et elus on oluline alati teineteisele toeks olla.

Jana (40-aastane õpetaja) „Meie oleme elu aeg mehega käest kinni käinud. Hea on hoida käest kinni ja teada, et oleme üksteisel alati olemas. Käest kinni hoidmine tuleb meil iseenesest, ka tuttavad on meile öelnud, et käime alati nii armsasti käest kinni.”

4. Õnnelikud paarid usaldavad ja andestavad teineteisele. Kui tekib arusaamatus või tüli, siis annavad õnnelikud paarid teineteisele andeks ja lahendavad tüli rahulikult.

Siret (50-aastane firmajuht): „ Tülitseme abikaasaga üsna palju. Meil on tõsisemaid ja on ka pisemaid tülisid. Mis kõige tähtsam, kunagi ei pea me teineteise vastu viha ja anname kasvõi mõttes alati andeks. See meid nii kaua koos on hoidnudki.”

5. Õnnelikud paarid keskenduvad rohkem sellele, mida nende partner õieti teeb, mitte mida ta jälle valesti tegi. Alati võib leida teises inimeses mingi vea, see pole üldsegi raske. Oskus on näha alati seda, mis sinu partneris head on.

Tiiu  (45-aastane maakler) „Olen kaks korda abielus olnud. Esimeses abielus leidsin mehes pidevalt vigu, küll oli ta laisk, küll lohakas. See suhe läks lõhki. Nüüd kui olen teist korda abielus, olen avastanud, et kui ise partneris mitte vigu märgata, siis polegi tal midagi häda. Ma püüan temas leida üles head küljed ja nii elangi hea inimesega koos!”

6. Õnnelikud paarid kallistavad kui nad kokku saavad. Kallistus annab juurde palju positiivseid emotsioone ja energiat, see toob inimesed lähedamale ja sisendab turvatunnet.

Janeli (29-aastane massöör): „ Kallistame oma partneriga alati kui näeme, kallistame kui ta töölt tuleb, kallistame kui me hommikul ärkame, kallistame kui koos lõunat söömas käime. Siiras kallistus annab meie mõlemale päevaks tohutult energiat”

7. Õnnelikud paarid ütlevad teineteisele „ma armastan sind”. Kui seisate liiklusummikus või poejärjekorras, siis ütle oma partnerile, et armastad teda, nii tood ka nürimatesse hetkedesse päikest!

Gea (60-aastane raamatupidaja): „ Olen küll juba aastates naine, ent armastus ei ole kuskile kadunud. Oleme õnnelikus abielus juba 40 aastat ning ütleme teineteisele iga jumala päev kui palju me teineteist armastame.”

8. Õnnelikud paarid soovivad teineteisele alati head und, isegi kui nende päev eriti ilus ei olnud. See ütleb su partnerile, et ükspuha milline päev seljataga ei ole, sa tahad temaga alati edasi suhtesse jääda.

Brigitta (30-aastane stjuardess): „Isegi kui meie päev on olnud põrgulikult ebameeldiv, soovime mehega alati teineteisele head und ja teeme musi. See lohutab ja annab märku sellest, et ükspuha mis ka ei juhtuks, oleme alati teineteisel olemas.”

9. Õnnelikud paarid helistavad teineteisele päeva jooksul. Õnnelikud paarid helistavad kallimale tööle ja küsivad kuidas tema päev möödub? See annab võimaluse partneri tegemistega end kurssi viia ja temast päeva lõpus rohkem aru saada. Kui tal on olnud jube päev, siis tead sea juba ette, mitte ei pea kodus pead murdma hakkama, mis tal nüüd viga on.

Pille (32-aastane baaridaam): „Mul on pikad päevad ja olen mehest kaua eemal. Minu mees on aga niivõrd armas, et helistab mulle päeva jooksul mitu korda ja õhtul on selline tunne nagu me polekski teineteisest 13 tundi eemal olnud. Oleme teineteise tegemistega ilusti kursis!”

10. Õnnelikud paarid on uhked kui neid nähakse koos.  Nad ei häbene teineteist kellegi es ja käivad ilusti käest kinni. Õnnelikud paarid teavad, et nad kuuluvad kokku ja neil pole teineteise pärast piinlik..

Veera (36-aastane psühhiaater):” Eelmises suhtes häbenes mees mind omasõprade ees näidata, sest ütles, et ma olen liiga paks. Praegune mees on mulle öelnud, et olen just täpselt paras ja kui oleksingi veel paksem, siis oleks ta mu üle sama uhke. Mul on uhke tunne kui mees mind oma sõpradele tutvustab ja igale poole kaasa kutsub. Meie suhe on tugev ja püsib loodetavasti veel kaua kaua.”