Aasta oodatuim film

Kõik Manolode, Cosmopolitani kokteilide, glämmi ja New Yorgi fännid võivad nüüd õnnest lakke hüpata… Sest just praegu filmitakse teisel pool maakera “Seksi ja linna”! Kriiskavad fännid ummistamas võtteplatsi, kaugelt tabatud paparatsopildid paljastamas superneliku kostüüme, näitlejad ise satside ja 10sentimeetriste stiletode klõbinal jooksmas mööda Manhattani šopingutänavaid. /Tekst: Liisa Ennuste/

Kõik Manolode, Cosmopolitani kokteilide, glämmi ja New Yorgi fännid võivad nüüd õnnest lakke hüpata… Sest just praegu filmitakse teisel pool maakera Seda filmi. Jah, jutt käib “Seksist ja linnast”! Kriiskavad fännid ummistamas võtteplatsi, kaugelt tabatud paparatsopildid paljastamas superneliku kostüüme, näitlejad ise satside ja 10sentimeetriste stiletode klõbinal jooksmas mööda Manhattani šopingutänavaid. Glamuurseim linateose sünd on alanud!

Kolm tublit aastat on möödas ajast, kui “Seksi ja linna” viimane hooaeg vaatajate ette jõudis. Kes olekski võinud arvata, et pärast viimaseid südantlõhestavaid seeriaid on naistel plaan ekraanile naasta? Meeldetuletuseks – viimane hooaeg lõppes nagu õnneliku lõpuga muinasjutt: Carrie kohtus Pariisis Mr. Bigiga, kes talle sinna järele oli läinud. Big ise kolis samuti Napast tagasi New Yorki. Charlotte ja Harry said adopteeritud hiinlasest lapsukese. Meesteõgija Samantha laskus aga täie tõsidusega oma elu teise tõsisesse suhtesse Smith Jerrodiga. Miranda üllatas end, õppides armastama pereelu väljaspool Manhattanit.

Valmib intriige trotsides
Idee filmiks oli olemas tegelikult juba 2004. aastal, vahetult pärast ülipopulaarseks osutunud teleseriaali lõppu. Kuid enne lepingute allkirjastamist tuli lahendada enneolematu hulk probleeme, nii et vahepeal tekkis kõva kahtlus, kas filmist üldse asja saab. Meediasse lekkisid pinged kuulsa näitlejaneliku vahel – Kim Cattrall, kes enda sõnul on siiralt õnnelik, et publik telesõbrannade nelikut tagasi igatseb, ei leppinud aga kuidagi, et Sarah Jessica Parkerit tasustatakse temast kõrgema palgaga. Kõikmõeldavate lahkarvamuste kiuste jõuti viimaks üksmeeleni – HBO ja New Cinema Line lõid käed ning Carrie’t, Samanthat, Mirandat ja Charlotte’i mängivad Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Cynthia Nixon ja Kristin Davis säravad täies hiilguses juba kevadel suurel ekraanil!

Kes veel ei tea, siis “Seksi ja linna” seeriad põhinevad Candance Bushnelli samanimelisel raamatul. Kusjuures, raamatut kirjutades kasutas autor privaatsuse nimel oma initsiaale C. B. – Carrie Bradshaw karjäär ja tegelaskuju ongi autori enda järgi tuletatud!

“Seksi ja linna” kuut hooaega (mis kõik filmiti loomulikult Manhattanil) näidati aastatel 1998–2004. Tol ajal oli tegu täiesti uudse ideega, sest nii otsekohest ja vabameelset seriaali polnud televisioonis veel nähtud! Julge ja eluline projekt pälvis tohutult edu ja kuulsust. Ent tuli ka negatiivset vastukaja. Enamuse arvates oli telesari, kus naised arutasid ja filosofeerisid erinevate argiprobleemide üle, realistlik ning aus, ent leidus ka virisejaid, kelle meelest oli sari pealiskaudne ning kalleid brände ja trendikaimaid restorane jumaldavate naiste mõtteviis kaugelt liiga materiaalne.

Kes saab keda, ütle seda …
Michael Patrick Kingi juhtimisel valmiva filmi sisu püütakse igal võimalikul juhul saladuses hoida. Seni pole suurt muud teada, et film jätkab nelja naise intriigide lahendamist ajas neli aastat edasi. Kuulujutud räägivad, et oodata on nii pulmasid kui tittesid! Lepingu on sõlminud filmiga ka Chris Noth, kes jätkab Mr. Bigi rollis. Carrie assistendina astub üles Oscari-võitja Jennifer Hudson. Carrie unustamatu garderoob ei ole aga aastatega oma sära kaotanud! Vastupidi, iga kostüüm on aina erilisem kui eelmine, liialdamata!
Stilistiks on ju endiselt vana hea Patricia Field. Tema oli see, kes Carrie stiiliikooniks tegi ja lugematul hulgal aksessuaare moodi tõi.
Saab siis näha, kas suurinnatüdrukud on mõned aastad hiljem endiselt särtsakad, siledad ja saledad?
Kino poole võib sammud seada järgmise aasta 30. mai paiku, sest siis on oodata filmi esilinastust (vähemalt USAs!).

 

/Tekst: Liisa Ennuste/