Ace of Base esineb 28. novemberil Tallinna Linnahallis


ACE OF BASE
POPMUUSIKA AJALOO VÕIMSAM COMEBACK ON ALGAMAS……

ACE OF BASE teeb comebacki ja esineb 28. novemberil Tallinna Linnahallis.


Kes ei teaks megahitte nagu “The Sign”, “All That She Wants”, “Happy Nation”, “Cruel Summer”, “Don´t Turn Around”, “Never Gonna Say I´m Sorry”, “Lucky Love”, “Life Is A Flower” ja kõiki neid teisi lugusid, mis pärinevad läbi aegade ühe populaarsema popmuusika grupi repertuaarist. Üle 47 mlj plaadi müünud megagrupp ACE OF BASE on tegemas seda, mida muusikasõbrad ja fännid on neilt oodanud juba rohkem, kui 10 aastat .
Uus album ilmub aasta alguses ja kaua oodatud comeback lavalaudadel saab alguse 15. novembril Venemaalt. Sellele järgneb ainukordne võimalus näha esmakordselt seda menugruppi oma silmaga ka Eestis. Tallinn saab näha-kuulda muusikamaailmas pärast ABBA-t suurimaks Rootsi eksportartikliks tõusnud ACE OF BASE-i 28. novembril Tallinna Linnahallis. Tallinna kontsertile müüakse ainult 3900 piletit ja piletid tulevad müüki ka meie lähinaabrite juures, kuna ACE OF BASE ei esine Soomes ega Lätis!

ACE OF BASE on bänd, mis vallutas fööniksina muusikamaailma 1992. aastal debüütsingliga “All That She Wants”. Veel sel samal aastal ilmus nende esimene kauamängiv album The Sign, mis tagas neile pääsu Guinessi Rekordite raamatusse, kui kõigiaegade enim müüdud debüüt album. See sama album kogus lugematul arvul auhindu ja purustas rekordeid, ning pälvis 2002 aastal teemant staatuse ( müünud rohkem, kui 10.000.000 koopiat ). Ace of Base’i edu ei piirdunud ainult Skandinaavia ja Euroopa edetabelite vallutamisega, vaid juba 1993. aastal säras nende singel “The Sign” Ameerika Billboard edetabeli kõige kõrgemal kohal.

Garaazibändist, mille moodustasid sõbrad Ulf Ekberg ja Jonas Berggren koos viimase õdede Jenny ja Linniga oli saanud ootamatult maailma popmuusika lipulaev, kuigi kõik oli alanud raskelt, nagu muusikamaailmas enamjaolt ikka. 1990. aastal otsustati panna bändile nimi ACE OF BASE, kuid suurt edu see veel ei taganud. Aastaid saadeti vahetpidamata oma loomingut kõikvõimalikele muusikatööstuses tegelevatele inimestele, kuni saabus päev, mil produtsent nimega Denniz PoP oli “sunnitud” neid kuulama. Mr. PoP oli oma automakki sisestatud Ace Of Base-i singli “Mr.Ace” ja mingil imeväel jäi saadetud kassett sinna kinni. Nii oligi PoP sunnitud seda kuulama vahetpidamata algusest lõpuni, kuni otsustas saatuse tahtel noored enda kaitsva tiiva alla võtta. Singlist “Mr Ace” sai megasingel “All That She Wants”.

Sama uskumatult, kui kõik algas see üks hetk ka lõppes. Oma ühe viimastest kontserditest andis Ace Of Base 1997. aasta juulikuus Rootsi Printsess Victoria 20. juubelipeol . Sellele järgnes ootamatu otsus lõpetada tuuritamine. Aastaid on möödunud rohkem kui kümme ja selle aja jooksul on iga bändiliige jõudnud tegeleda oma isiklike asjade ja projektidega. Nüüd aastal 2007 on Ace of Base tagasi stuudios veetmas pikki tunde ja unetuid öid, et tulla tagasi rahva ette võimsamalt, kui kunagi varem. 2008. aasta alguses jõuab poelettidele Ace Of Base uus album ja kaua oodatud comeback lavalaudadel saab alguse novemberis 2007.

 

KÕMU…

Juba 28. novembril Tallinna Linnahallis esinev Rootsi menugrupp Ace of Base võitleb oma blondi kaunitari Linn Berggeni foobiatega. Linn ei võtnud osa tuleva turnee fotosesioonidest ja videosalvestustest, kuna midagi minevikust häirib endiselt seda superstaari. Paljusid Ace of Base’i fänne on huvitanud juba üle kümne aasta, mis juhtus…? Kuhu kadus avalikkuse jaoks menubändi neljas liige, blondipäine kaunitar Linn Berggren. Juba bändi viimastel esinemistel ja videodes on Linn taustajõududesse taganenud ja esiplaanil on enamasti tema brünett õde Jenny. Linn ise on öelnud, et osaleb kontserditel ainult tingimusega, et ta laulab laval, kus temale valgus ei lange. Alates 1997.a. on Linn vältinud avalikkuse tähelepanu ja esinemistel on jäänud tahaplaanile.. Bändi videotes on temast järel ainult udune kujutis või pole teda üldse plaanile jäetud. Ja samuti pole ta ka andnud mitte ühtegi intervijud alates 1997.a. Linni eraelust ei teata midagi, vastupidiselt teistele bändiliikmetele. Keegi bändist ei ole avalikkusele konkreetset põhjust öelnud ja saladusteloori kergitanud, miks Ace of Base’i üks liige äkki ootamatult taustaplaanile ihkas jääda. Kuid palju on erinevaid teooriaid, neist esimene leidis aset 1994. aastal. Linn oli kodus, kui Berggrenite villase musrdis noaga sisse hullunud saksa fänn. Mõniaeg pärast intsidenti oli Linn otsustanud ennast avalikkuse eest varjama hakkata, et elada rahulikku segamatut elu.

Teine teooria puudutab foobiaid. Väidetavalt põeb Linn “kaamera foobiat”, mis ei lase tal osa võtta bändi fotosesioonidest ja videosalvestustest. Linni “foobia” tõeline põhjus on endiselt teadmata ja arvatavasti jääbki Berggrenite saladus nende müstiliste lugude hulka, mis eristab superstaare tavainimestest. Hetkel on Linn koos teiste bändi kaaslastega tegemas uut albumit ja valmistumas muusikaajaloo ühe edukama pop ansambli suurejooneliseks comebackiks!

 


Piiratud kogus pileteid hinnaga alates 395 krooni on müügil kõigis piletilevi müügipunktides, Statoilides ja Piletilevi.ee

Info :
www.desktune.com/ace of base

www.jfk.ee

 

/Toimetas Helena-Reet Ennet/