Ära teeskle voodis!

Ära teeskle voodis!

Kas voodi ei peaks olema viimane koht, kus tasuks näidelda? Paljud naised teesklevad, et oma partnerile heameelt valmistada ja talle naudingut pakkuda. Naised ei ole ainsad näitlejad: ka mehed teesklevad orgasme, kirjutab Rakkaudeksi.

Kas voodi ei peaks olema viimane koht, kus tasuks näidelda? Paljud naised teesklevad, et oma partnerile heameelt valmistada ja talle naudingut pakkuda. Naised ei ole ainsad näitlejad: ka mehed teesklevad orgasme, kirjutab Rakkaudeksi.

Eelmisel aastal avaldatud Briti uurimuse järgi teeskleb 80 protsenti naistest mõnikord orgasme. 25 protsenti teatas aga, et nad teesklevad pea alati.

Samuti näitlevad ka mehed. USA-s varem läbiviidud uuringu kohaselt on ligi 30 protsenti meestest vähemalt korra orgasmi teeselnud. Samas uurimuses saadi naiste vastavaks arvuks 67 protsenti.

Olid siis arvud, mis nad olid; orgasmi teesklemise osakaal on nii naiste kui ka meeste hulgas väga suur.

Teisele ei taheta pahameelt valmistada

Miks teeseldakse orgasme? Kas voodi ei peaks olema viimane koht, kus tasuks näidelda?

Naine ei saa kaugeltki alati orgasme ainult suguühte ajal. Uuringud on näidanud, et arvudes on suured erinevused, alates 15 protsendist kuni 60 protsendini välja. Sageli hinnatakse, et umbes iga viies naine ei saa vahekorras olles orgasmi.

Paljud naised lähevad teesklemise teed, sest soovivad partnerile heameelt valmistada ja talle suuremat naudingut pakkuda. Teeselda võidakse ka selleks, et asjaga lõpuks ühele poole saada. Meestel võib põhjuseks olla omakorda asjaolu, et ülemäära tarvitatud alkohol segab lõpuni jõudmast.

Kas orgasm on oluline?

Orgasmist räägitakse palju, kuigi see kestab vaid lühikest aega. Iga inimene otsustab ise selle üle, kui tähtis tema jaoks orgasm on. Orgasme ei tohiks mingil juhul jahtida vaid sellepärast, et see kuidagi määratleks mehe või naise heaks ja kõlbulikuks.

Kui orgasmi mitte saamine painab meelt, siis tasub selle jaoks midagi ära teha ja vajadusel abi otsida. Samamoodi peaks tegutsema ka juhul, kui asjast tekib suhtes probleem. Sageli on sellisel juhul vajalik spetsialisti abi.

Takistusi tuleb ületada

Orgasmi kogemist võib õppida ja selle ees olevad takistused on enamjaolt eemaldatavad. Kõigepealt tuleb siiski otsida võimalikke põhjuseid, mida sageli endale ei teadvustata.

Muuhulgas tuleks kriitilise pilguga üle vaadata ka enda hoiakud ja uskumused, tuleb otsida endas kohaloleku võimet, lõdvestuse oskust ja oma keha aktsepteerimist. Vaid takistusi ületades võib orgasmi saamist õppida, pelgalt tehniline sooritamine ei anna tulemusi.

 

Anneli Allikas-Parv