Reklaam sulgub sekundi pärast

Depilatsiooni Buduaar: depileerib kulmudest varvasteni

Kui pikad peaksid olema karvad? Kas depilatsioon on tõesti nii valus? Kui sageli tuleks depilatsioonis käia? Kõigile neile küsimustele saime vastuse koostöös Depilatsiooni Buduaari kosmeetiku Andra Leediga.

Kui pikad peaksid olema karvad? Kas depilatsioon on tõesti nii valus? Kui sageli tuleks depilatsioonis käia? Kõigile neile küsimustele saime vastuse koostöös Depilatsiooni Buduaari kosmeetiku Andra Leediga.

See on ilmselt kõige populaarsem küsimus – kas saab midagi teha, et depilatsioon oleks vähem valulik?  

Kõige olulisem depilatsiooni tulles on see, et sa oleksid välja puhanud ja heas tujus. Kõlab kummaliselt, aga kuna nahk on inimese kõige suurem organ, mis saab koormust nii seestpoolt (nt põletikulised protsessid, millest klient ei ole teadlik) kui on mõjutatav ka välistest teguritest (nt liiga madal/kõrge õhutemperatuur), siis kõik need asjad võivad mõjutada naha tundlikkust. Naistel tasuks depileerimist vältida enne menstruatsiooni, kuna hormonaalsed muutused organismis muudavad samuti naha tundlikuks.  

Kui pikad peaksid olema karvad, et oleks võimalik depilatsiooni teha?

Esimest korda depilatsiooni tulles võiksid karvad olla 4–5 mm pikad. Eriti oluline on see siis, kui klient on pikalt karvu raseerinud, sest karv on siis tugev ja kinnitub kõvasti karvasibulasse. Õige pikkusega karva puhul säästame klienti suuremast valust ja teostame ka kvaliteetsema töö. Järgnevatel kordadel depilatsiooni tulles piisab 3 mm karvapikkusest. 

Kui tihti peaks depilatsioonis käima?

Optimaalne oleks 3–4 nädala tagant. Suvel on kliendid hoolsamad, talvel jätavad mõned kliendid ka pikema vahe.

Mida teha sissekasvanud karvadega?

Kui meile tuleb uus klient, siis me alati räägime ka kodusest nahahooldusest. See on oluline, et vältida karvade sissekasvamist. Väga oluline on nahka koorida ja niisutada. Kuna nahk genereerib uusi naharakke iga päev, siis peaks nahka nädalas umbes 1–2 korda koorima või kuivharjama. Seda selleks, et depileerimise käigus nõrgaks jäänud karvale vana kuiv nahakiht takistust ei tekitaks. Sellepärast on vajalik ka igapäevane naha kreemitamine pärast pesemist. Nahka koorida või kuivharjata ei tohi kindlasti jõuga, kuna sellega võime tekitada mikrohaavu  ja naha bakteritele vastuvõtlikumaks muuta. Ka liiga innukas koorimine ei ole vajalik, kuna siis kaob me nahalt samuti kaitsevõime.

Kui aga tundub, et sellest jääb väheks, siis oskavad meie meistrid soovitada teile vastavaid vahendeid või nahaarsti juurde suunata, kui see vajalikuks peaks osutuma. Kurb tõsiasi on ilmnenud ka osade klientide puhul, kes on kasutanud koduseks kasutuseks mõeldud depileerimisaparaate. Aparaat tõmbab palju karvu katki ja sellest tingituna hakkavad karvad naha alla kasvama. Kui selline olukord on juba tekkinud, siis ei soovitaks enam jätkata, vaid leida endale mõni muu sobiv alternatiiv.

Mida enne depilatsiooni kindlasti teha ei tohiks ja mida ei soovitata pärast teha?

Enne depilatsiooni ei tohi päikesega liialdada. Depileerida ei tohi ka siis, kui kasutatakse kangeid akneravimeid ja steroidkreeme, kuna nahk muutub õhukeseks ja naha vigastuse oht on suur.

Vähemalt 24 h pärast depilatsiooni ei tohi teha seisva vee protseduure, s.t käia vannis, saunas, basseinis või looduslikes veekogudes. Duši all võib käia, aga vältima peab kuuma vett. Põhjalikumat infot selle kohta saab meie kodulehelt.

Kui olen depilatsiooni peale üle läinud, kas siis ei tohi enam raseerida?

Ikka tohib, see ei ole ju keelatud, aga kes on hakanud depileerima, see saab aru, mis vahe on raseeritud karval ja vahatatud karval. 

Millised vahad on olemas ja mis nende vahe on?

Vahade maailm on väga põnev ja valik suur. Ei langeks üksikasjadesse, aga lühidalt – vahasid on erineva koostise, konsistensi, värvi ja lõhnaga ning ka töö teostamise tehnikad on neil erinevad.  Igal meistril kujunevad töö käigus välja omad lemmikud ja sellest on tihti tingitud ka vahade valikud salongides.

Vahatamine on isiklik tegevus. Kas olete aastate jooksul märganud Eesti naiste suhtumise muutumist sellesse?

Jah, meid on üles leidnud ka naised vanuses 40+. See näitab, et inimesed on avara silmaringiga, uuritakse maailmas toimuvat ja ollakse uudishimulikud. Enam ei peeta näiteks Brasiilia bikiini tegemist imelikuks ja kahtlaseks tegevuseks. Depileerimas käiakse, nagu tehtaks tavalist iluprotseduuri.

Kuidas on lood meestega. Kas Eestis käib palju mehi depilatsioonis?

Ei saa öelda, et massiliselt, aga tõusev huvi on jätkuvalt. Soovitaks julgemalt proovida, näiteks kasvõi kaenlaaluste depilatsiooni, suvel on see hügieeni mõttes väga mugav.

 

Kui kaua on Depilatsiooni Buduaar tegutsenud?

Avasime oma salongi 2009. aasta oktoobris, seega jookseb juba kuues aasta.

Mille poolest on just teie salong eriline?

Meie spetsialiteet on depilatsioon. Teostame depilatsioone kõikidele keha piirkondadele. Meie motogi ütleb – depileerime teid kulmudest varvasteni! Meie klientideks on nii naised kui mehed.  Kasutame vaid kvaliteetseid vahasid, näiteks tundlikes kehapiirkondades kasutame suhkruvaha, mida ise maale toome. Kui aga klient eelistab kõva vaha, siis seegi võimalus on meil olemas. Kuulame kliendi soove ja arvestame tema eripäradega. Oleme paindlikud nii tehtavate tööde kui ka aegade broneerimise suhtes.

Teil on ka värskeid uudiseid oma tegevuse kohta ...

Jah, meil on hetkel käsil uue salongi avamine Kristiine ja Mustamäe piiril. Avamine on plaanitud aprillikuusse. Selle puhul üllatame kindlasti oma kliente toredate pakkumistega! Infot meie tegemiste kohta saab kodulehelt www.depilatsioon.ee ja ka meie FB lehelt.

KOHTUMISENI DEPILATSIOONI BUDUAARIS!