Eminem võib dieedipidamise tõttu surra

Eminem võib dieedipidamise tõttu surra

Maailma kuulsaim valge räppar Eminem peab eluohtlikku dieeti, vahendab Femalefirst.

Maailma kuulsaim valge räppar Eminem peab eluohtlikku dieeti, vahendab Femalefirst.

Arstide sõnul võib kiire kaalulangetuse läbinud laulja niivõrd karmi dieeti jätkates oma elu ohtu seada või aneemiasse haigestuda. Eminem on lühikese aja jooksul vabanenud ligi 13 kilost, loobudes alkoholist ja rasvastest toitudest.

Staarile lähedane allikas paljastas mehe endised toitumisharjumused: „Ta elaski grillkanast, friikartulitest ja burgeritest. Nüüd sööb ta ainult grillitud liha ja kala ning puu- ja juurvilju, ei mingeid rafineeritud süsivesikuid.“ 36aastase räppari dieet on küll tõhus, kuid paneb arste mehe elu pärast muretsema.

Doktor Morris Missler selgitas meediale, kuidas nii ekstreemne dieet laulja tervisele mõjuda võib: “Vähe sellest, et tema töö nõuab väga palju energiat ja tekitab kõvasti adrenaliini, ekstreemsel dieedil olijad riskivad südameatakkide ja –rabandustega. Ka võivad nende maks ja neerud üles ütelda. Ja päris kindlasti võivad nii karmil dieedil olijad surra.“

Dieet, mida Eminem hetkel jälgib kannab nimetust crash diet, mille eesmärk on tõsiselt vähendada tarbitavate kalorite arvu. Selline dieet ei erine eriti enda näljutamisest, kehale keelatakse paljud eluks vajalikud toitained ja võimas kaalukaotus on tagatud. Arstide sõnul ei tohiks seda laadi dieeti pidada kauem kui paar nädalat.

Eminem rahustas oma fänne, teatades, et on dieedil ainult oma järgmise tuuri jooksul ja püüab tervisliku toitumisega siiski mõistuse piiresse jääda. Paraku kestavad tuurid tavaliselt tunduvalt kauem kui oleks mõistlik sellist dieeti pidada.

 

 

Anu Lohk

Buduaar.ee

Sarnased artiklid